خبر
بورس و سهام   صنعت   مالیات  
مسجد موسوی عنوان کرد؛

مالیات بر عایدی، هدایتگر نقدینگی تازه به بورس است

می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: از آنجایی که بازار سرمایه معاف از مالیات بر عایدی است، پیش‌بینی می شود که نقدینگی قابل توجهی به این بازار سرازیر شود.

به گزارش می متالز، میر سجاد مسجد موسوی درباره برابری نرخ دلار و ریال و تاثیر آن بر بازار سرمایه گفت: با توجه به رشد بی رویه قیمت دلار که به بالای ۳۰ هزار تومان هم رسید همچنین مقایسه نرخ تورم سال جاری با سال های گذشته، تحلیلگران بر این باورند که سودآوری مجددی در انتظار شرکت ها به ویژه شرکت های صادرات محور است.
این کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: از آنجایی که نتیجه انتخابات امریکا  بر خلاف تصور عموم بوده و برخی رویکردها حاکی از احتمال بازگشت آمریکا به برجام و گشایش های اقتصادی برای کشورمان است، افزایش معنادار نرخ دلار در مقطع کنونی متصور نیست.
مسجد موسوی اظهار کرد: برخی شرکت ها در بازار سرمایه با قیمت های جهانی یا بر مبنای نرخ ارز، معاملات خود را دنبال می کنند و در شرایط فعلی روند معقول و خوبی دارند، لذا برای این شرکت ها حتی افت قیمت دلار نگرانی  ایجاد نمی کند.

پیش‌بینی سودآوری مجدد در برخی گروه‌ها


وی به گزارش های صنعت فلزات اشاره کرد و گفت: گزارش های اعلام شده، برآورد شرکت ها در ماه های ابتدایی سال است که فعالیت مثبت آنها را نشان می دهد، از آنجایی که قیمت های جهانی باز هم در حال صعود است، بنابراین گزارش های بعدی آنها بهتر هم خواهد بود. سرمایه گذاران در نظر داشته باشند که با توجه به شدت افت و خیز نرخ ارز، برخی گروه های موازی با اتفاقات و رویدادهای بین المللی روند معقول سودآوری داشتند که ممکن است در سال‌های آینده با شیب کمتری دنبال شود؛ اما از لحاظ تکنیکال و بنیادی هم بسیاری از شرکت ها  فاصله زیادی با نقطه اوج خود دارند، به این معنی که سودآوری مجددی در انتظار آنها است.

بانکی‌ها، فلزات اساسی و پالایشی‌ها در صدر  سرمایه‌گذاری


این تحلیلگر بازار سرمایه در خصوص صنعت بانکداری نیز گفت: اگر ETF های بانکی در راه باشند، مانند دیگر ETF ها برای صنعت بانکداری مزایا و سودآوری ادامه‌داری وجود خواهد داشت، در کنار این موضوعات، گزارش های ارایه شده این گروه در کدال هم مناسب است و به عقیده بنده بانکی ها، فلزات اساسی و پالایشی ها گزینه مناسب سرمایه گذاری هستند.
مسجد موسوی با اشاره به موضوع طرح مالیات بر عایدی گفت: از آنجایی که سهام و سپرده های بانکی معاف از این طرح هستند؛ به نظر می رسد که نقدینگی قابل توجهی در این راستا وارد بازار سرمایه شود، اگر حجم بالای پول به بازار تزریق شود قطعا سهم های بنیادی و تاثیرگذار مانند پالایشگاهی ها و فلزات با اقبال مجدد روبرو خواهند شد.

پیش‌بینی روند بازارسرمایه


این کارشناس بازار سرمایه در پایان به پیش‌بینی روند معاملات پرداخت و گفت: با توجه به نرخ تورمی که در کشور وجود دارد، بازار سرمایه همیشه روند صعودی خود را دارد، اما باید به این نکته توجه کرد که نقدینگی به سمت چه صنایعی هدایت می شود تا در زمان مناسب جابجایی درست سهام داشته باشیم، از طرف دیگر اگر واکسن کرونا به ١٠٠ درصد نتیجه مثبت برسد اقتصاد جهانی رنگ دیگری به خود می گیرد که تاثیر آن بر بازار سرمایه ایران نیز پوشیده نیست.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 میر معینی، کارشناس بازار سرمایه:

شهرداری ها برای مزایده املاکشان به بورس کالا بیایند

می متالز - با ورود و عرضه املاک مازاد نهادهای مختلف در بورس کالا، اتفاق مثبتی در حال رخ دادن است. شیوه سنتی و قدیمی «مزایده» از جمله سدهایی است که همیشه راه را برای حضور همه متقاضیان خرید این‌گونه املاک بسته و حالا بورس کالا در تلاش است با سازوکارهای مناسب، شفافیت و روندی ساده را جایگزین ابهامات کند.
 عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس خبر داد:

پیشنهاد معافیت مالیاتی افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی از سود انباشته

می متالز - عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس از ارسال پیشنهاد معافیت مالیاتی افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی از محل سود انباشته به کمیسیون تلفیق جهت حمایت از بازارسرمایه خبر داد.
 تحلیلگر بازار سرمایه مطرح کرد:

بازگشت اعتماد مردم به بورس نیازمند تزریق ۴۰ هزار میلیارد تومانی

می متالز - تحلیلگر بازار سرمایه با اشاره به اینکه وعده‌های دولت برای حمایت از بورس پوچ بوده، گفت: برگشت اعتماد مردم به بورس نیازمند تزریق ۳۰ تا ۴۰هزار میلیارد تومان به بورس است.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

دو عامل موثر بر افزایش فشار فروش + پیش بینی روند معاملات در هفته جاری

می متالز - کارشناس بازار سرمایه با اشاره به دو عامل موثر بر افزایش فشار فروش و پیش بینی روند معاملات در هفته جاری گفت: یکی از نشانه‌های بازگشت بازار به مدار صعود و فرصت خرید، ثبات قیمتی است.
 

آیا قیمت‌گذاری فولاد، تنها عامل ریزش شاخص بورس بود؟

می متالز - یک کارشناس بازار سرمایه گفت: اکثر کارشناسان، ریزش اخیر این روزهای شاخص بورس را به شیوه‌نامه جدید وزارت صنعت برای قیمت‌گذاری فولاد نسبت دادند اما این موضوع را نمی‌توان به عنوان تنها عامل ریزش بازار معرفی کرد.
 

پیش‌ بینی مهم از آینده میان‌ مدت بورس

می متالز - شاخص کل هم وزن نیز ۲۸۹۱ واحد رشد کرد و به ۴۶۵ هزار و ۳۷۳ واحد رسید.نمادهای فملی، فولاد، شستا، فارس، کگل، تاپیکو و وبملت بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص داشتند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما