خبر
برق  
مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای تهران:

ظرفیت سازی برای نصب پنل خورشیدی در دشت ورامین /1500 مگاوات نیروگاه جدید برای جبران کسری برق در تهران

می متالز - مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران گفت: اگر ظرفیت‌سازی شود حدود 10 درصد می‌توانیم از سلول‌های خورشیدی در دشت ورامین استفاده کنیم.

به گزارش می متالز، غلامرضا خوش‌خلق درباره کمبود برق در تهران اظهار داشت: با توجه به وضعیت تولید و پیک شبکه برق تهران حدود 1400 مگاوات کمبود برق داریم که در حال حاضر 1500 مگاوات برنامه تولید جدید را در تهران دنبال می‌کنیم.

وی درباره تولید برق از تجدیدپذیرها در تهران گفت: اگر بخش خصوصی ورود پیدا کند  ظرفیت‌های اطراف تهران این اجازه را می‌دهد که برای نصب سلول‌های خورشیدی اقدام شود اما اکنون تعداد آن زیاد نیست و فقط حدود 4 درصد نصب شده داریم.

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران یادآور شد: البته برای نصب سلول‌های خورشیدی در سال‌های آینده سرمایه گذاری و بازگشت سرمایه را هم باید دید، اینکه آیا صرفه اقتصادی دارد یا خیر.  

وی با بیان اینکه برای سال‌های آینده ناگزیر به توسعه تجدیدپذیرها در کشور هستیم، خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌کنیم اگر ظرفیت‌سازی شود حدود 10 درصد می‌توانیم از سلول‌های خورشیدی در دشت ورامین استفاده کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با حضور معاون استاندار تهران

۱۰ پروژه امروز در ورامین افتتاح و کلنگ زنی شد

می متالز - در اولین روز از دهه فجر با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران ۱۰ پروژه در ورامین افتتاح و کلنگ زنی شد.
 مدیرعامل شرکت چادرملو خبر داد:

آمادگی چادرملو برای سرمایه‌گذاری ساخت سلول‌های خورشیدی و ممبران

می متالز - مدیرعامل شرکت چادرملو در آیین عقد تفاهمنامه جهت تاسیس مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با همکاری دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: خوشبختانه شرکت چادرملو علاوه بر معدنی بودن صنعت را در کنار خود دارد و با انعقاد این قرارداد از معدن تا فولاد را می‌توان ارتقا داد.
 

تولید برق با پنجره‌های رنگی

می متالز - محققان کره جنوبی با استفاده از ورقه‌های نازک مس رنگی توانسته‌اند تحولی دوران‌ساز در فناوری سلول‌های خورشیدی پدید آورند.
 

چـرا انـرژی خـورشـیـدی؟!

می متالز - نخستین شماره (گروه جدید) نشریه «فراسوی مواد»، گاهنامه انجمن علمی دانشکده مهندسی مواد و متالورژی دانشگاه تهران منتشر شد.
 

پست ۶۳ کیلوولت ورامین وارد مدار شد

می متالز - پست ۶۳ کیلوولت ورامین با اجرای آخرین مرحله نصب دکل‌های فشار قوی وارد مدار شد و از این پس، مردم شهرستان ورامین مشکل افت و نوسان ولتاژ نخواهند داشت.
 

۲۳ هزار و ۵۰۰ تومان یارانه به مسافران خط آهن تهران- ورامین پرداخت می‌شود

می متالز - مدیرکل راه ‌آهن تهران گفت: هزینه تمام شده تردد مسافر در خط تهران- ورامین ۲۵ هزار تومان است که دولت فقط هزار و ۵۰۰ تومان از مسافران دریافت کرده و مابقی را سوبسید می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما