خبر
آهن و فولاد  

روند بومی‌سازی در « فولاد »

می متالز - فولاد مبارکه تاکنون بیش از ۶۰ گروه کالای مواد مصرفی موردنیاز خطوط تولید را بومی‌سازی کرده است.

به گزارش می متالز، محمدرضا ممتاز؛ مدیر خرید مواد مصرفی فولاد مبارکه با اشاره به لزوم به‌کارگیری راهبردهای اقتصاد مقاومتی و حمایت از شرکت‌های سازنده داخلی گفت:  فولادمبارکه به‌عنوان موتور محرک بسیاری از صنایع بالا و پایین‌دست با قبول این ریسک و حمایت مالی و فنی، شرایطی فراهم کرد تا ساخت و تولید 60 گروه کالای مصرفی موردنیاز صنعت فولاد در شرایط تحریم به دست آید.

وی با اعلام اینکه «فولاد» پرچم‌دار بومی‌سازی اقلام وارداتی موردنیاز صنعت فولاد است، تصریح کرد: مواد نسوز، قطعات سرامیکی استراتژیک، ریخته‌گری، روغن‌ها، رنگ‌ها، روانکارها، مواد شیمیایی، کاتالیست‌ها، وسایل بسته‌بندی، وسایل ایمنی، ادوات برقی و ابزارآلات ازجمله کالاهای مصرفی بومی‌ سازی‌ شده‌اند.

ممتاز دست‌یابی به دانش فنی برخی اقلام دیگر ازجمله نوار نقاله‌های خاص، سیم بکسل‌ها و مواد شیمیایی خاص و ... را از دیگر برنامه‌های در دست اجرا در این حوزه اعلام و تصریح کرد: بخش عمده‌ای از این موارد نیز به‌زودی بومی‌سازی خواهند شد.

همچنین مرتضی رمضانی؛ رئیس دفتر فنی تعمیرات نورد گرم فولاد مبارکه نیز تاکید دارد: برای نخستین‌بار در کشور، کارشناسان این شرکت تعمیرات سالانه نورد گرم را با برنامه‌ریزی سه‌ساله و صرف بیش از 70هزار نفر ساعت و با همکاری مستقیم 11 شرکت پیمانکاری، در 21 روز انجام دادند که یکی از بزرگ‌ترین توقف‌های تعمیراتی فولاد مبارکه به‌شمار می‌رود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر صنعت در نشست با جمعی از تولیدکنندگان فولاد تاکید کرد؛

کارخانه الکترود گرافیتی اردکان نیازمند تلاش مضاعف برای به ثمر نشستن است

می متالز - در نشست وزیر صنعت با جمعی از تولیدکنندگان فولاد؛، مهندس حمیدرضا عظیمیان،‌ مدیر عامل فولاد مبارکه گزارش مبسوطی از اقدامات و دستاورد‌های شرکت فولاد مبارکه ارائه نمود.
 معرفی فناوری‌های گوناگون تولید فولاد

۷۰ درصد فولادسازی ایران به روش «میدرکس» است

می متالز - تولید فولاد همگام با فناوری روز جهان در حال تغییر است.
 مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور عنوان کرد:

حرکت در مسیر معدنکاری سبز

می متالز - شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور به‌عنوان بزرگ‌ترین واحد سنگ آهن در غرب کشور، یک شرکت بورسی است که در زمینه معادن سنگ آهن و فرآوری کنسانتره و گندله‌ فعالیت دارد.
 عملکرد این شرکت «حمل‌ونقلی» درسال‌مالی97 بررسی‌شد؛

عملکرد نه‌چندان جذاب این شرکت/ دغدغه‌های سهامداران مرتفع می‌شود!

می متالز - بخش عمده‌ای از خدمات ارائه شده این شرکت به شرکت‌های ملی مس ایران، فولاد مبارکه اصفهان و فولاد هرمزگان است که با توجه به ادامه فروش این شرکت‌ها در ماه‌های اخیر، بخشی از دغدغه‌های سهامداران این شرکت حمل‌ونقلی در ماه‌های انتهایی سال را مرتفع کرد.
 

استاندارد بهینه سازی مصرف آب فولاد مبارکه 2.5 برابر بهتر از میانگین/ جزئیات راهکارهای مقابله با آلایندگی فولادسازی ها

می متالز - محسن ستاری گفت: شرکت فولاد مبارکه با ایجاد سیستم های تصفیه آب و اصلاح فرایندها میزان مصرف آب به ازای هر تن را از 16 متر مکعب به 2.7 متر مکعب رسانده که 2.5 برابر بهتر از استانداردهای است که در صنایع اجرا می شود.
 

شناسایی تولید کنندگان اسید کلریدریک 32 درصد توسط فولاد مبارکه

می متالز - شرکت فولاد مبارکه اصفهان برای خرید اسید کلریدریک 32 درصد از تولیدکنندگان توانمند داخلی که توان تولید 15 هزار تن اسید کلریدریک و توانایی خروج اسید ضایعاتی به همین میزان از شرکت فولادمبارکه در سال را دارند، دعوت می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما