خبر
مواد معدنی   بانک ها  

میزان عرضه ارز برگشتی معدنی‌ها در نیما

می متالز - بررسی آمارهای سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) حاکی از فروش بیش از ۵۰ درصد ارز حاصل از صادرات توسط شرکت‌های معدنی در سامانه نظام یکپارچه معاملات ارزی (نیما) است.

به گزارش می متالز، بر پایه آمارهای ایمیدرو، دریافتی شرکت‌های معدن و صنایع معدنی بزرگ از محل صادرات از آغاز امسال تا تاریخ ۱۰ دی‌ماه معادل ۲ میلیارد و ۱۹۲ میلیون دلار بود. شرکت‌های یادشده تاکنون یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون دلار (معادل 50.1 درصد) از مجموع صادرات خود را در سامانه نیما به فروش رسانده‌اند. همچنین یک میلیارد و ۱۹۰ میلیون دلار ارز نیز به‌طور مستقیم توسط شرکت صادرکننده صرف واردات تجهیزات و مواد اولیه مصرفی شده است. بررسی آمارهای پیش‌گفته نشان می‌دهد تا تاریخ یاد شده ۲۳۰ میلیون دلار از ارز صادراتی در نیما عرضه شده، اما مشتری نداشته است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 غریب پور خبر داد:

کلنگ زنی طرح تولید کاغذ از سنگ، فردا در الیگودرز

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: فردا، عملیات اجرای طرح احداث کارخانه تولید کاغذ از سنگ (کربنات کلسیم) در شهر الیگودرز (استان لرستان) آغاز می شود.
 

دیدار خانواده های شهدای فولاد با قائم مقام ایمیدرو

می متالز - خانواده های شهدای شرکت ملی فولاد ایران با قائم مقام ایمیدرو دیدار کردند.
 

عرضه ارز حاصل از صادرات غیرنفتی در سامانه نیما افزایش یافت + جدول

می متالز - میزان فروش ارز در سامانه نیما بعد از تعیین مشوق برای صادرکنندگان، افزایش قابل توجهی داشته است.
 در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری بین ایمیدرو و دانشگاه امیرکبیر اعلام شد:

غریب پور:‌ مفاد تفاهمنامه با دانشگاه امیر کبیر،‌ توسعه تولید و اشتغال است/ معتمدی: با حضور ایمیدرو مرکز نوآوری و کارآفرینی را تقویت می کنیم

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو در مراسم امضای تفاهم نامه ایمیدرو با دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: طی امسال حدود 3 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح می شود و اکنون پروژه های فولاد بافت و آلومینیوم جاجرم آماده افتتاح است.
 گزارش سال 97 اعلام شد:

افزایش 8 درصدی تولید کنسانتره و 28 درصدی استخراج زغال سنگ ایمیدرو

می متالز - میزان تولید کنسانتره زغال سنگ شرکت های طبس و البرز مرکزی (وابسته به ایمیدرو) طی سال97، بیش از 8 درصد افزایش یافت. در این مدت استخراج زغال سنگ نیز رشد 28 درصدی را تجربه کرد.
 

فرصتی برای افزایش سهم صنایع فولاد سنگان خواف از آب

می متالز - مقایسه وضعیت امروز منطقه مرزی سنگان در خراسان رضوی با وضعیت آن در سال ۱۳۹۲ و در نظر گرفتن کارهای انجام شده برای توسعه صنایع معدنی این منطقه، نگاه مدبرانه برای اشتغال، توسعه و جلوگیری از خام‌فروشی را نشان می‌دهد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما