خبر
مواد معدنی  
محمدرضا مقیسه، مدیر روابط عمومی سرمایه‌گذاری توسعه معادن اعلام کرد:

برنامه وسیع هلدینگ «ومعادن» برای ارتباط صنعت و دانشگاه

می متالز - برنامه «ومعادن» جهت ارتباط صنعت و دانشگاه صبح روز یکشنبه (9دی) در شرکت سرمایه‌گذاری توسعه و معادن با حضور غول‌های معدنی کلید خورد.

به گزارش می متالز، شرکت‌های گروه سرمایه‌گذاری معادن و فلزات برای ارتباط جدی حوزه صنعت با دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور برنامه ویژه‌ای را تدارک دیده‌اند.

محمدرضا مقیسه، مدیر روابط عمومی «ومعادن» با اعلام این خبر، افزود: طی سالیان متمادی موضوع ارتباط صنعت با دانشگاه همواره به‌عنوان راه‌حل کلیدی پیشرفت و توسعه صنایع کشور مطرح بوده و تلاش‌های بسیاری از سوی مراکز مختلف در این خصوص انجام گرفته است، اما این ارتباط آن‌چنان‌که باید، به ثمر ننشسته و یکی از علل اصلی آن، فقدان اراده جمعی کافی از سوی متصدیان امر به‌ویژه دست‌اندرکاران حوزه صنعت بوده است.
مقیسه با اشاره به فعالیت‌های گذشته شرکت‌های گروه در جذب مشارکت مراکز علمی و دانشگاه‌ها، ادامه داد: تجارب متعددی از همکاری‌ها و حضور بلندمدت و پروژه‌ای دانشگاهیان را در هلدینگ داشته‌ایم و خوشبختانه نتایج بسیار خوبی هم حاصل‌شده است. با نگاه مثبتی که مدیران مجموعه داشته‌اند، امروز هر یک از شرکت‌های گروه می‌تواند کارنامه درخشانی در شکل‌گیری پیوند جدی میان صنعت و دانشگاه را در محدوده فعالیت‌های خود ارائه کند. آنچه در روزهای اخیر شاهد شکل‌گیری آن هستیم و در جلسه امروز صبح رسماً میان مدیران عامل شرکت‌های معدنی و فولادی نظیر گل‌گهر، چادرملو، گهرزمین، ارفع، صبانور، فولاد خراسان و ... سنگ بنای آن نهاده شد، شروع یک برنامه هماهنگ، منسجم و اثرگذار با سرمایه‌گذاری و پشتیبانی مستقیم این شرکت‌ها بود که جزئیات آن پس از برگزاری نشست‌های تکمیلی به اطلاع عموم خواهد رسید.
مدیر روابط عمومی سرمایه‌گذاری توسعه معادن همچنین افزود: تجمیع و مشارکت بنگاه‌های معدنی و فولادی در این گستره وسیع برای اتصال جدی با مراکز علمی و دانشگاهی در نوع خود حرکتی بدیع و امیدبخش به‌شمار رفته و ان‌شاءالله نویدبخش تحولاتی تازه در عرصه علم و فن‌آوری برای صنعت خواهد بود.
وی اظهار امیدواری کرد: همچنان که هلدینگ «ومعادن» در سالیان اخیر توانسته است با حرکت‌های بزرگی نظیر محوریت تشکیل کنسرسیوم بزرگ اکتشافی کشور، مشارکت در طرح‌های زیربنایی ملی نظیر انتقال آب خلیج‌فارس، تشکیل هلدینگ انرژی و توسعه زیرساخت‌های حمل‌ونقل (پیشبرد طرح احداث اسکله تخصصی محصولات معدنی و فولادی در جنوب شرقی کشور) پیشتاز باشد، درزمینه پیوند بین صنعت و دانشگاه نیز با اجرای برنامه اخیر موفق عمل کرده و قدم‌های مؤثری در این مسیر بردارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پتروشیمی ایران تحریم‌پذیر نیست/ صادرات پتروشیمی افزایش یافت

می متالز - دبیرکل انجمن صنفی کارفرمایی پتروشیمی با اشاره به اینکه پتروشیمی، نفت نیست و شرایط صادرات آن متفاوت از نفت است، گفت: در سخت‌ترین شرایط نیز صادرات پتروشیمی ایران متوقف نشد و ارز پتروشیمی نیز وارد کشور شد.
 در مراسم انعقاد تفاهم نامه همکاری بین ایمیدرو و دانشگاه امیرکبیر اعلام شد:

غریب پور:‌ مفاد تفاهمنامه با دانشگاه امیر کبیر،‌ توسعه تولید و اشتغال است/ معتمدی: با حضور ایمیدرو مرکز نوآوری و کارآفرینی را تقویت می کنیم

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو در مراسم امضای تفاهم نامه ایمیدرو با دانشگاه صنعتی امیر کبیر گفت: طی امسال حدود 3 میلیارد دلار طرح در بخش معدن و صنایع معدنی افتتاح می شود و اکنون پروژه های فولاد بافت و آلومینیوم جاجرم آماده افتتاح است.
 یک پدیده عجیب اما به ظاهر مرسوم

مواد معدنی که با چهار پا و کوله‌پشتی جابه‌جا می‌شوند

می متالز - در شهرستان اسفراین در منطقه محافظت ‌شده ساری گل، یک معدن بزرگ با ماده معدنی سرب و روی وجود دارد که مواد معدنی آن از چند سال گذشته از سوی افراد مختلف به مقادیر کم برداشت شده سپس با کوله‌پشتی و الاغ جابه‌جا می‌شود.
 

شرکت‌کنندگان نمایشگاه صنعت سنگ اصفهان می‌گویند

می متالز - نزدیک به یک هفته به آغاز پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ، معادن و صنایع وابسته اصفهان مانده است.
 مدیرعامل شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور عنوان کرد:

حرکت در مسیر معدنکاری سبز

می متالز - شرکت توسعه معدنی و صنعتی صبانور به‌عنوان بزرگ‌ترین واحد سنگ آهن در غرب کشور، یک شرکت بورسی است که در زمینه معادن سنگ آهن و فرآوری کنسانتره و گندله‌ فعالیت دارد.
 

سرمایه‌گذاری در بازیافت شیشه

می متالز - شیشه یکی از مواد قابل بازیافت است. بازیافت شیشه موجب صرفه‌جویی در مصرف منابع و مواد اولیه، صرفه‌جویی در مصرف انرژی، صرفه‌جویی در هزینه و فضای لازم برای دفن، کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی ازجمله آلودگی هوا، آلودگی آب، آلودگی معدنی، خروج گازهای گلخانه‌ای همچنین ایجاد اشتغال، افزایش مشارکت و آگاهی‌های زیست‌محیطی می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما