خبر
فلزات غیرآهنی  

آربیتراژ فلزات‌پایه سه‌شنبه (18 دی)

می متالز - ارقام آربیتراژ فلزات پایه وارداتی چین در روز سه‌شنبه 18 دی (8 ژانویه) به این شرح است:

به گزارش می متالز، ارقام آربیتراژ فیزیکی از سوی متال بولتن به صورت روزانه و بر مبنای قیمت های معاملاتی فلزات پایه در بازار آتی شانگهای و بازار فلزات لندن  در ساعت سه بعد ظهر به وقت شانگهای منتشر می شود. در محاسبه این ارقام متغیرهایی مانند مالیات بر ارزش افزوده و عوارض وارداتی، پریمیوم های فیزیکی و همچنین نرخ های ارز در زمان تهیه گزارش مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آربیتراژ به خرید و فروش همزمان اوراق، ارز و یا کالاها در در بازارهای مختلف به منظور کسب سود از تفاوت قیمت در بازارها گفته می شود.

منفی بودن رقم آربیتراژ فیزیکی میان لندن و شانگهای به معنی بسته بودن پنجره آربیتراژی میان این دو بازار بوده و به عبارتی باید گفت با خرید در لندن و فروش در شانگهای زیان حاصل می شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 تحلیل وضعیت بازارهای مختلف جهان

نمای بازارها در هفته پیش رو؛ از این پس باید تیزبین تر بود!

می متالز - عملکرد برخی بازارها در هفته ها و ماه های اخیر مثبت بوده زیرا سرمایه گذاران ریسک بالاتری پذیرفته اند اما اکنون زمان تصمیم گیری درباره نحوه رفتار در آینده است.
 

اجماع اهالی سهام بر پایان سبز ۹۷

می متالز - بازار سهام تنها چهار روز کاری تا پایان سال ۹۷ فرصت دارد تا رکورد بازدهی خود در ماه پایانی سال را بشکند. رویدادی که از نظر کارشناشان و سهامداران خوش‌بین نیز دور نمانده است. مطابق نتایج نظرسنجی «دنیای بورس» هر دو گروه از فعالان سهام انتظار پایانی سبز برای سهام بورس تهران را دارند.
 

عناصر کمیاب خاکی نیاز امروز و فردا

می متالز - با افزایش نرخ مواد معدنی پایه در جهان و به دنبال آن در ایران، موجی از شادمانی در میان تاجران این اقلام دیده می‌شد.
 با افزایش احتمال دست‌یابی به توافق تجاری؛

پیش‌بینی رشد قیمت اکثر فلزات پایه در سال ۲۰۱۹

می متالز - با افزایش احتمال دست‌یابی به توافق تجاری بین چین و آمریکا که بازگشت رونق به بازار فلزات را به‌همراه خواهد داشت، پیش‌بینی می‌شود که قیمت‌ها در سال جاری شاهد رشد باشد.
 بیتابی نقدینگی در کسب سود

نقشه نیمروز بورس (چهارشنبه 17 بهمن)

می متالز - آخرین جلسه معاملاتی هفته، مطابق با انتظارات قبلی با محور احتیاط پیش رفت. نیم ساعت مانده به پایان داد و ستدها ارزش معاملات خرد بورس کمتر از 340 میلیارد تومان و تغییرات شاخص کل حدود 285 واحد در مسیر صعود بوده است. واکنش محتاطانه نمادهای کالایی به تغییرات قیمت در بازارهای جهانی کاملا مشهود است و این موضوع بار دیگر شیوع روند‌های نوسان‌گیرانه در گروه‌های خودرو و دیگر گروه‌های کوچکتر را سبب شده است.
 

صف‌نشینی برای فلزات رنگی

می متالز - کانون تمرکز معاملات امروز سهام حول سهام تولیدکنندگان فلزات رنگی قرار دارد. دادوستد نمادهای گروه روی و مس عموما در نزدیکی سقف مجاز قیمتی انجام می‌شود. حجم قابل‌توجه عرضه مانع از تشکیل صف‌های پایدار خرید در نمادهای بزرگتر شده است. با این وجود این سطح از عرضه را نمی‌توان در مقابل ارزندگی سهام عنوان کرد. چشم‌انداز آتی قیمت فلزات و کالاهای پایه همچنان مساعد ارزیابی می‌شود و پتانسیل‌های سهام برای قدرت‌نمایی در ماه‌های پایانی بیش از هر موقع دیگری است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما