خبر
زمین شناسی  
خبر خوش معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

تامین بودجه بر اساس توان داخلی سازمان و افزایش مزایای حقوقی پرسنل

می‌متالز - معاونت اکتشاف این سازمان از عملیاتی شدن راهکارهای قانونی و قابل انجام برای افزایش درآمدهای سازمان و مزایا جهت پرسنل فعال و توانمند در این سازمان خبر داد.

به گزارش می‌متالز، دکتر عباس گل‌محمدی، زحماتی که در طی سالیان گذشته به همت ریاست، مدیران ارشد و پرسنل خدوم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در اقصی نقاط ایران عزیز انجام شده منجر به ایجاد ارزش افزوده و رونق اقتصادی در بخش‌های مختلف کشور به خصوص معدن و سایر بخش‌های مرتبط با علوم‌زمین شده است.

وی با بیان این‌که با توجه به خلا قانونی، سهم اصلی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور از این ثروت عظیم مغفول مانده بود، خاطرنشان کرد:  طی یکسال گذشته و پس از پیگیری‌های قانونی لازم در همین زمینه، قانون جذب درآمدهای اختصاصی برای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور در مجلس شورای اسلامی با همت مدیران ارشد سازمان و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.

این مقام مسئول تصریح کرد: با تلاش‌های انجام شده در همین راستا، زیرساخت‌های قانونی جذب این درآمدها در معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور پیگیری شد و مجوزهای قانونی برای این امر مهم از مراجع ذیصلاح طی یکسال جاری اخذ شده است.

گل محمدی با بیان این‌که زنجیره تولید تا عرضه نهایی و خدمات مبتنی بر دانش زمین‌شناسی و اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور بدون هیچگونه چالشی به خصوص مالی انجام خواهد پذیرفت، تاکید کرد: از این پس کلیه مجوزهای اکتشاف معدنی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، پس از اولویت‌بندی اولیه که انجام شده است و کلیه روندهای واگذاری داده‌ها و این مجوزهای معدنی به بخش خصوصی توانمند در این زمینه در یک بستر قانونی به‌صورت مداوم صورت می‌پذیرد.

معاونت اکتشاف سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، یکی از مهمترین چالش‌های سازمان متبوع خود را در سالیان گذشته کمبود بودجه و پایین بودن سطح حقوق و مزایای پرسنل متخصص و زحمتکش آن از ابتدای تاسیس تاکنون عنوان کرد و گفت: با ایجاد این زیرساخت مهم و زمان‌بَر، در صورت ادامه روند کنونی، در آینده شاهد بهبود نسبی دو موضوع مطروحه خواهیم بود و پویایی و نشاط کاری بیشتری برای این سازمان رقم خواهد خورد.

شایان ذکر است، برقراری و اختصاص پاداش بهره‌وری پرسنل در طی سالجاری برای پرسنل تلاشگر سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نیز بر همین اساس مطرح شده که با نظر مساعد مدیران ارشد سازمان مواجه و پرداخت کارانه میسر شد. متعاقب آن، پیش‌نویس دستورالعمل و نظامنامه پرداخت کارانه تهیه شده و در حال بررسی‌های نهایی برای اصولی شدن و ضابطه‌مند شدن پرداخت‌ها خواهیم بود ‌که با درایت ریاست محترم سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشورعملیاتی خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 نوبخت اعلام کرد؛

پرداخت ۴۰۰ هزار تومان افزایش حقوق تا آخر هفته

می متالز - رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد: دستگاه‌های اجرایی مکلف‌اند تا پایان این هفته ۴۰۰ هزار تومان به حساب کارکنان واریز کنند.
 

درآمد ۳۸.۶ هزار میلیارد تومانی دولت از محل فروش فرآورده‌های نفتی در سال ۹۶

می متالز - براساس گزارش تفریغ بودجه ۹۶، دولت از فروش پنج فرآورده اصلی شامل بنزین، نفت گاز، نفت کوره، نفت سفید و گاز مایع در این سال، حدود ۳۸ هزار و ۶۳۰ میلیارد تومان درآمد کسب کرده است.
 

تصویب ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۹۸ کل کشور

می متالز - ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور در ۴۶ ماده به تصویب هیئت دولت رسید.
 

ابلاغ ضرایب حقوقی کارمندان، مقامات، اعضای هیات علمی و قضات

می متالز - با تصویب دولت حداقل حقوق شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری ۱۵ میلیون و ۶۳۴ هزار ریال تعیین شد به طوری که حداقل افزایش حقوق نسبت به سال قبل نباید از مبلغ چهار میلیون و ۴۰۰ هزار ریال کمتر باشد.
 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

کالاهای اثرگذار بر زندگی مردم در بورس کالا معامله شود / شفافیت گام نخست رونق تولید

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی: بورس کالا همواره توانسته است در راستای تنظیم بازار کالاهای مختلف و ایجاد شفاقیت و آمارهای قابل قبول، موفق عمل کند. همچنین برخی گمان می کنند که موفقیت بورس در ثابت نگه داشتن قیمت کالاهاست که این دیدگاه نادرست است.
 با اصلاح بودجه ۹۷؛

بودجه سال ۹۸ سازمان‌های مناطق آزاد تصویب شد

می متالز - جلسه شورای عالی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار و بودجه سال ۹۸ سازمان‌های مناطق آزاد به تصویب رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما