خبر
آلومینیوم   مراکز تحقیقاتی  

افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت آسیای شرکت آلومینیای جاجرم

می متالز - رئیس پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی از افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت آسیای گلوله‌ای سه چمبره شرکت آلومینیای جاجرم با همکاری جهاد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش می متالز، مهدی ذاکری رئیس پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی گفت: هم اکنون ظرفیت آسیای شرکت آلومینیای جاجرم از ۴۵ تن به ۵۴ تن افزایش یافته است.

وی افزود: این امر با تلاش و پیگیری کارشناسان ذی ربط در شش ماه محقق شد.

ذاکری با بیان اینکه زمانی که ظرفیت آسیا افزایش یابد ، ظرفیت تولید واحد تولیدی نیز افزایش می‌یابد ، گفت: آسیا دستگاهی است که مواد وارد شده در آن خرد می‌شود و در گذشته امکان افزایش ظرفیت آسیا در این کارخانه بدلیل خفگی آسیا میسر نشده بود.

وی بیان کرد: متخصصان جهاد دانشگاهی برای اینکه بتوانند این مشکل را حل کنند بر روی دانه بندی ذرات وارد شده در آسیا، زمان ماند ذرات و میزان درصد جامد داخل آسیا کار کردند و تنوانستند به میزان بهینه برسند.

رئیس پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی گفت: این برای دومین بار است که این گروه تحقیقاتی موفق به افزایش ظرفیت آسیا شرکت آلومینای جاجرم شدند.

وی افزود: مسئولیت انجام این طرح بر عهده گروه کنترل و مدلسازی پژوهشکده فرآوری مواد معدنی بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان:

ایران در حوزه عناصر نادر خاک پتانسیل خوبی دارد

می متالز - جهاد دانشگاهی واحد صنعتی اصفهان پتانسیل شناسایی آب های ژرف را دارد. همچنین خوشبختانه ایران در حوزه عناصر نادر خاک پتانسیل های خوبی دارد.
 

احیای معادن کم عیار فلوئوریت با دانش محققان کشور

می متالز - محققان کشور موفق به کسب دانش فنی تولید «بریکت کنسانتره فلوئوریت عیار متالورژیکی» برای احیای معادن کم عیار فلوئوریت شدند.
 

نشست رییس هیات عامل ایمیدرو با رییس جهاد دانشگاهی

می متالز - نشست رییس هیات عامل ایمیدرو با رییس جهاد دانشگاهی روز چهارشنبه ۲۷ آذر تشکیل شد.
 در دیدار با رییس جهاد دانشگاهی مطرح شد:

غریب پور: کسب دانش ذوب و ریخته گری در زنجیره فولاد هدفگذاری شده است/ رییس جهاد دانشگاهی: هم افزایی با ایمیدرو به منظور توسعه پروژه ها

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو کسب دانش ذوب و ریخته گری در زنجیره فولاد با استفاده از ظرفیت های علمی جهاد دانشگاهی را از اولویت های این سازمان برشمرد.
 

امضای تفاهم‌نامه آموزشی و پژوهشی شرکت گاز ایلام با جهاد دانشگاهی

می متالز - شرکت گاز استان ایلام و جهاد دانشگاهی با هدف توسعه فناوری و دانش‌های نوین در اجرای پروژه‌های گازرسانی تفاهم‌نامه آموزشی و پژوهشی امضا کردند.
 رئیس جهاد دانشگاهی در دستخط:

ماجرای نامه بولتون به شرکت‌های اروپایی برای ترک ایران/ در پروژه نفتی، به جهاد دانشگاهی گفتند یک شرکت خارجی را بیاورید!/ اگر نتوانیم برای جوان شغل ایجاد کنیم، ضدانقلاب بر روی این مسائل سوار می‌شود

می متالز - حمیدرضا طیبی گفت: در دولت‌های کارگزاران و اصلاحات، فرصت‌هایمان را در حوزه فناوری از دست دادیم؛ چرا باید ۵۰ بار برای کارخانه آمونیاک دانش از خارج بخریم؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما