خبر
آلومینیوم   مراکز تحقیقاتی  

افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت آسیای شرکت آلومینیای جاجرم

می متالز - رئیس پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی از افزایش ۲۰ درصدی ظرفیت آسیای گلوله‌ای سه چمبره شرکت آلومینیای جاجرم با همکاری جهاد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش می متالز، مهدی ذاکری رئیس پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی گفت: هم اکنون ظرفیت آسیای شرکت آلومینیای جاجرم از ۴۵ تن به ۵۴ تن افزایش یافته است.

وی افزود: این امر با تلاش و پیگیری کارشناسان ذی ربط در شش ماه محقق شد.

ذاکری با بیان اینکه زمانی که ظرفیت آسیا افزایش یابد ، ظرفیت تولید واحد تولیدی نیز افزایش می‌یابد ، گفت: آسیا دستگاهی است که مواد وارد شده در آن خرد می‌شود و در گذشته امکان افزایش ظرفیت آسیا در این کارخانه بدلیل خفگی آسیا میسر نشده بود.

وی بیان کرد: متخصصان جهاد دانشگاهی برای اینکه بتوانند این مشکل را حل کنند بر روی دانه بندی ذرات وارد شده در آسیا، زمان ماند ذرات و میزان درصد جامد داخل آسیا کار کردند و تنوانستند به میزان بهینه برسند.

رئیس پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی گفت: این برای دومین بار است که این گروه تحقیقاتی موفق به افزایش ظرفیت آسیا شرکت آلومینای جاجرم شدند.

وی افزود: مسئولیت انجام این طرح بر عهده گروه کنترل و مدلسازی پژوهشکده فرآوری مواد معدنی بوده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در مجتمع تحقیقاتی جهاد دانشگاهی کرج مطرح شد:

غریب پور: خواهان همکاری با جهاد دانشگاهی در حوزه فلزات کمیاب و محیط زیست هستیم/ باید نسبت به موضوع تولید دانش فنی، نگاه استراتژیک داشته باشیم

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو خواهان همکاری بخش های طلا، فلزات کمیاب، بهینه سازی مصرف انرژی، محیط زیست، صنایع معدنی با جهاد دانشگاهی شد.
 طیبی در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه با ایمیدرو مطرح کرد

توانمندی‌های جهاد دانشگاهی برای فعالیت در عرصه صنایع معدنی

می متالز - رئیس جهاد دانشگاهی با اشاره به اینکه معادن از مزیت‌های کشور به حساب آمده و ایمیدرو سازمان توسعه‌ای در این حوزه است خاطر نشان کرد: استراتژی مشترک ما و ایمیدرو استفاده از دانش فنی خودمان است و بنا داریم در زمینه‌های مختلف ازجمله طراحی، مهندسی پایه فرآیندها در موضوعات مختلف، تولید دانش فنی و تولید فناوری تجهیزات صنایع معدنی کشور همکاری داشته باشیم.
 در مراسم امضای تفاهم نامه بین ایمیدرو و جهاد دانشگاهی تاکید شد:

غریب پور: همکاری ایمیدرو و جهاد دانشگاهی به دانش فنی منتهی می شود/ طیبی: به اجرایی شدن تفاهم نامه متعهد هستیم

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: با تکیه بر دانشمندان و محققان داخلی و ظرفیت بالای معدنی و صنایع وابسته، به دنبال ایجاد ارزش افزوده در بخش معدن هستیم. غریب پور تاکید کرد: همکاری ایمیدرو و جهاد دانشگاهی،‌ به تولید دانش فنی منتهی می شود.
 

ضرورت متولی شدن ایمیدرو برای حل ریشه‌ای طراحی پایه صنایع معدنی در داخل کشور

می متالز - دکتر طیبی پیشنهاد کرد: «ایمیدرو» به‌عنوان سازمانی به‌منظور توسعه‌ معادن و صنایع معدنی برای حل ریشه‌ای نبود دانش طراحی پایه‌ی کارخانجات فرآوری در کشور (به‌عنوان یک طرح ملی و حیاتی)، متولی این امر شود؛ این موضوع قبلا نیز توسط پژوهشکده‌ فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی مطرح شده بود.
 توسط محققان پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاددانشگاهی انجام شد

افزایش ۱۱ درصدی ظرفیت آسیای گلوله‌ای سه چمبره شرکت آلومینای ایران

می متالز - محققان پژوهشکده فرآوری مواد معدنی جهاددانشگاهی موفق به افزایش ۱۱ درصدی ظرفیت آسیای گلوله‌ای سه چمبره شرکت آلومینای ایران(جاجرم) شدند.
 

پیگیری برای جذب نیروی متخصص در شرکت آلومینیای جاجرم

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: پیگیری‌های لازم برای جذب نیروی متخصص در شرکت آلومینیای ایران در جاجرم در حال انجام است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما