خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی  
سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران:

ساخت تیکنر خمیری، یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای پژوهشی کشور است

می متالز - مجید وفایی فرد گفت: تولید و راه‌اندازی تجهیزات و قطعات از مهم‌ترین اقدامات در راستای تعالی و پشرفت کشور به‌شمار می‌رود. با توجه به سهم قابل توجه حوزه فولادی و معدنی در اقتصاد کشور، توجه به مسئله بومی‌سازی در این حوزه، باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش می متالز، مجید وفایی فرد، سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران اعلام کرد: دستاوردهای پژوهشی حوزه معدنی کشور در سال‌های گذشته رو به افزایش بوده است و باید تلاش کنیم تمامی این دستاوردها در راستای نیازهای حوزه معدنی کشور به‌کار برده شوند.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در ایمیدرو گفت: طرح استحصال عناصر نادر خاکی در ایمیدرو در حال اجرا است و تا اردیبهشت سال آتی پایلوت آن احداث خواهد شد. طراحی و ساخت تینکر خمیری برای اولین بار در کشور انجام شد و یکی از نمونه‌های بومی‌سازی در صنعت فرآوری به‌شمار می‌رود. این تیکنر در کارخانه‌های کنسانتره کاربرد دارد. درصد جامد در خروجی باطله از این تیکنر از درصد جامد تیکنرهای کلاسیک دیگر بیشتر است. درصد جامد به‌شدت در مقوله صرفه‌جویی آب تاثیر دارد؛ به‌نحوی که علاوه بر کاهش مصرف آن، باطله غلیظی در محیط زیست رها می‌شود که برای محیط زیست بهتر است.

وی افزود: در مجموع تمامی مسائل پایلوت و بنچ مارکینگ این طرح، با همکاری دانشگاه تهران انجام شد و در هفته پژوهش نیز، این همکاری جایزه برتر پژوهشی وزارت علوم را کسب کرد که نشان دهنده نمونه موفق همکاری صنعت و دانشگاه محسوب می‌شود.

وفایی فرد در پایان صحبت‌های خود اظهار کرد: در سال جاری یک طرح پژوهشی مرکز تحقیقات فرآوری مواد و معدنی ایمیدرو موفق به کسب رتبه سوم شبکه کل آزمایشگاهی از معاونت علمی و فناوری ریاست جهموری و طرحی دیگر نیز به‌عنوان طرح برتر پژوهشی در وزارت صمت انتخاب شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 غریب پور در مراسم تکریم و معارفه اعضای هیات عامل ایمیدرو:

اجرای سیاست های اثربخش؛ ماموریت عضو جدید هیات عامل ایمیدرو

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: امیدواریم تغییرات ایجاد شده در ترکیب هیات عامل سازمان، بیش از پیش دستیابی به اهداف توسعه ای را تسهیل و اجرای سیاست های اثربخش را سرعت ببخشد.
 با حضور غریب پور انجام شد:

تکریم سید حسین هاشمی و محمد رضا مدرس خیابانی؛ معارفه محمد رضا سجادیان به عنوان عضو جدید هیات عامل ایمیدرو

می متالز - مراسم تکریم سید حسین هاشمی و محمد رضا مدرس خیابانی به عنوان اعضای سابق هیات عامل ایمیدرو امروز عصر با حضور خداداد غریب پور برگزار شد. در این مراسم همچنین محمد رضا سجادیان به عنوان عضو جدید هیات عامل معارفه شد.
 رئیس ایمیدرو:

تولید رکورد گونه 25 میلیون تن فولاد تحقق یافت

می متالز - رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: پارسال با رشد تولید فولاد به رکورد 25 میلیون تن تولید دست یافتیم و برای امسال نیز حدود 10 درصد رشد پیش بینی می شود.
 در گردهمایی مدیران ارشد وزارت صمت مطرح شد

چالش‌های «سال رونق»

می متالز - اولین گردهمایی مدیران ارشد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال‌جاری به منظور بررسی راه‌های تحقق دستورالعمل طرح رونق تولید برگزار شد.
 

ضرورت متولی شدن ایمیدرو برای حل ریشه‌ای طراحی پایه صنایع معدنی در داخل کشور

می متالز - دکتر طیبی پیشنهاد کرد: «ایمیدرو» به‌عنوان سازمانی به‌منظور توسعه‌ معادن و صنایع معدنی برای حل ریشه‌ای نبود دانش طراحی پایه‌ی کارخانجات فرآوری در کشور (به‌عنوان یک طرح ملی و حیاتی)، متولی این امر شود؛ این موضوع قبلا نیز توسط پژوهشکده‌ فرآوری مواد معدنی جهاد دانشگاهی مطرح شده بود.
 معاون وزیر صنعت:

یارانه صادراتی و معافیت مالیاتی نیاز ارزی صنعت را کاهش می دهد

می متالز - معاون وزیرصنعت، معدن وتجارت معتقد است: تخصیص مشوق هایی مانند یارانه های صادراتی و معافیت های مالیاتی موجب می شود تا نیاز سالیانه ارزی صنعت کاهش یابد و در عین حال تلاش شود تا ذینفعان در منافع سازمانی مشارکت نمایند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما