خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی  
سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران:

ساخت تیکنر خمیری، یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای پژوهشی کشور است

می متالز - مجید وفایی فرد گفت: تولید و راه‌اندازی تجهیزات و قطعات از مهم‌ترین اقدامات در راستای تعالی و پشرفت کشور به‌شمار می‌رود. با توجه به سهم قابل توجه حوزه فولادی و معدنی در اقتصاد کشور، توجه به مسئله بومی‌سازی در این حوزه، باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش می متالز، مجید وفایی فرد، سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران اعلام کرد: دستاوردهای پژوهشی حوزه معدنی کشور در سال‌های گذشته رو به افزایش بوده است و باید تلاش کنیم تمامی این دستاوردها در راستای نیازهای حوزه معدنی کشور به‌کار برده شوند.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در ایمیدرو گفت: طرح استحصال عناصر نادر خاکی در ایمیدرو در حال اجرا است و تا اردیبهشت سال آتی پایلوت آن احداث خواهد شد. طراحی و ساخت تینکر خمیری برای اولین بار در کشور انجام شد و یکی از نمونه‌های بومی‌سازی در صنعت فرآوری به‌شمار می‌رود. این تیکنر در کارخانه‌های کنسانتره کاربرد دارد. درصد جامد در خروجی باطله از این تیکنر از درصد جامد تیکنرهای کلاسیک دیگر بیشتر است. درصد جامد به‌شدت در مقوله صرفه‌جویی آب تاثیر دارد؛ به‌نحوی که علاوه بر کاهش مصرف آن، باطله غلیظی در محیط زیست رها می‌شود که برای محیط زیست بهتر است.

وی افزود: در مجموع تمامی مسائل پایلوت و بنچ مارکینگ این طرح، با همکاری دانشگاه تهران انجام شد و در هفته پژوهش نیز، این همکاری جایزه برتر پژوهشی وزارت علوم را کسب کرد که نشان دهنده نمونه موفق همکاری صنعت و دانشگاه محسوب می‌شود.

وفایی فرد در پایان صحبت‌های خود اظهار کرد: در سال جاری یک طرح پژوهشی مرکز تحقیقات فرآوری مواد و معدنی ایمیدرو موفق به کسب رتبه سوم شبکه کل آزمایشگاهی از معاونت علمی و فناوری ریاست جهموری و طرحی دیگر نیز به‌عنوان طرح برتر پژوهشی در وزارت صمت انتخاب شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 پیام نوروزی معاون وزیر و رئیس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت آغاز سال ١٣٩٨

مدیران،‌ کارشناسان و کارکنان ارجمند؛ لطافت و گرمی نوروز، اینک ایران زمین را دربرگرفته است

می متالز - سال در آستانه تحول است و اینجانب مایلم تبریک گرم و خالصانه خود را تقدیم یکایک همکاران و دوستان گرامی کنم.
 پیام نوروزی رئیس هیات عامل ایمیدرو به مناسبت آغاز سال 1398

توسعه و آینده ای درخشان، در سایه تعامل

می متالز - سال 1398 را در حالی آغاز می کنیم که عملکرد توسعه و توانمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی در اقتصاد کشور در بسیاری از نقاط ایران مشهود است و اشتغالزایی پایدار در این مناطق نتیجه تلاش و همکاری هر چه بیشتر ایمیدرو و بخش خصوصی بوده است.
 غریب پور در گفت و گو با «می متالز»

منتظر نظر «آی پی ام آی» برای ارائه دانش فنی و فاینانس در طرح نفلین سینیت سراب هستیم / در لامرد به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: شرکت «آی پی ام آی» در عسلویه نزدیک 6 میلیارد دلار پروژه قرارداد بسته و در حال اجراست و توان فنی بالایی در ایدرو دارد و ما نیز مصمم هستیم تا پروژه نفلین سینیت سراب انجام شود.
 

فعال شدن بیش از 400 معدن جدید

می متالز - بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره 9 ماهه امسال نشان می دهد که تعداد 436 معدن جدید با میزان استخراج اسمی 12 میلیون و 836 هزار و 600 تن فعال شده که این معادن اشتغال سه هزار و 561 نفر را فراهم کرده است.
 رئیس هیات عامل ایمیدرو ابلاغ کرد:

8 شاخص خط مشی کیفیت برای مدیران مجموعه ایمیدرو

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو خط مشی کیفیت را برای مدیران شرکت ها، مجتمع ها و طرح ها و نیز مدیران و مشاوران ستادی این سازمان ابلاغ کرد.
 

رونمایی از پایگاه خبری جدید ایمیدرو

می متالز - وب سایت جدید پایگاه خبری ایمیدرو با گرافیک و مطالب متنوع تر رونمایی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما