خبر
زغال سنگ  

آلودگی آب های زیر زمینی با زغال‌سنگ

می متالز - خاکستر کارخانه‌های زغال‌سنگ ایالات متحده که در نزدیکی آب‌های زیر زمینی قرار دارد، باعث آلودگی این آب‌ها می‌شوند.

به گزارش می متالز، براساس یک تحقیق که روز دوشنبه توسط گروه‌های زیست محیطی منتشر شده است، بیش از 90 درصد از نیروگاه‌های برق زغال‌سنگ ایالات متحده که نظارت بر آب‌های زیرزمینی در نزدیکی زباله های خاکستر زغال سنگ دارند، سطح فلزات نامناسبی را نشان می‌دهند.
گروه‌هایی که به رهبری پروژه Integrity Integrity و Earthjustice برگزیده شده‌اند، گفتند یافته‌های آنها نشان می‌دهد مقررات قوی تر برای خاکستر زغال‌سنگ مورد نیاز است.
طبق آنالیز این گروه‌ها، داده‌های بدست‌آمده توسط شرکت‌های برق نشان دادند از 265کارخانه در معرض ملزومات پایش، 241 مورد آن که 91درصد ازکل این کارخانه هاست، سطوح غیر ایمن یک یا چند جز خاکستر زغال‌سنگ در آب‌های زیرزمینی مجاور مقایسه با استانداردهای EPA را نشان دادند.
این گزارش همچنین نشان داد که 52 درصد از این نیروگاه‌ها دارای سطوح غیرایمن هستند که باعث ایجاد آرسنیک موجود در آب‌های زیرزمینی نزدیک شده‌اند در حالیکه 60 درصد آنها میزان ناامنی ناشی از لیتیوم را نشان می‌دهند و می‌تواند باعث آسیب عصبی شود.

کد خبر: 30017
تاریخ: 1397/12/13 - 22:10
منبع: عصر معدن

زغال‌سنگ  آلودگی آب 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گشتی در موزه زغال‌سنگ کره جنوبی

می متالز - موزه زغال‌سنگ مانگ‌یانگ نشان‌دهنده پیشینه زغال‌سنگ در کره جنوبی است و نقشی که کانی سیاه در تسریع صنعتی شدن و شکل‌گیری زندگی مدرن در این کشور برعهده داشته را به تصویر می‌کشد.
 

جایگزینی زغال‌سنگ با سوخت هسته‌ای در ژاپن

می متالز - استخراج زغال‌سنگ در ژاپن از سال ۱۸۸۵ میلادی (۱۲۶۴ خورشیدی) آغاز شد و تا سال ۲۰۰۲ میلادی (۱۳۸۱ خورشیدی) حدود ۴۳ معدن با ظرفیت‌های ۳۰هزار تن تا ۲میلیون تن در سال فعال بودند.
 

دوگانه زغال‌سنگ در جهان

می متالز - با توجه به طبیعت بازار انرژی در شرایط حاضر، اقتصاد فعال و قوی آن و وجود نیروهای سیاسی و اقتصادی و محیط‌زیستی، پیش‌بینی دقیق برای چند سال آینده زغال‌سنگ در هاله‌ای از ابهام است.
 

روزگار خوش زغال‌سنگ در ترکیه

می متالز - دولت ترکیه از راه‌اندازی نیروگاه‌های زغال‌سنگی حمایت کرده و امکانات مالی و یارانه‌ای زیادی را برای تاسیس نیروگاه‌های جدید و توسعه استخراج زغال‌سنگ در نظر گرفته است.
 

قلب سیاه زغال‌سنگ همچنان می‌تپد

می متالز - در جهان حرف و حدیث درباره زغال‌سنگ بسیار است و گروه‌های زیست‌محیطی هر آنچه در توان دارند را خرج می‌کنند تا کانی سیاه هر چه بیشتر منزوی‌ شود، با این وجود اما زغال‌سنگ همچنان استخراج می‌شود و می‌سوزد.
 

اشتهای هند در زغال‌سنگ؛‌ واردات ۱۹۰ میلیون تن،‌ تولید ۶۵۲ میلیون تن

می متالز - واردات زغال سنگ هند طی ۱۰ماه گذشته به ۱۹۰میلیون تن افزایش یافت. این کشور در عین حال برنامه تولید ۶۵۰ میلیون تن از این ماده سیاه را در دست اجرا دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما