خبر
زغال سنگ  

آلودگی آب های زیر زمینی با زغال‌سنگ

می متالز - خاکستر کارخانه‌های زغال‌سنگ ایالات متحده که در نزدیکی آب‌های زیر زمینی قرار دارد، باعث آلودگی این آب‌ها می‌شوند.

به گزارش می متالز، براساس یک تحقیق که روز دوشنبه توسط گروه‌های زیست محیطی منتشر شده است، بیش از 90 درصد از نیروگاه‌های برق زغال‌سنگ ایالات متحده که نظارت بر آب‌های زیرزمینی در نزدیکی زباله های خاکستر زغال سنگ دارند، سطح فلزات نامناسبی را نشان می‌دهند.
گروه‌هایی که به رهبری پروژه Integrity Integrity و Earthjustice برگزیده شده‌اند، گفتند یافته‌های آنها نشان می‌دهد مقررات قوی تر برای خاکستر زغال‌سنگ مورد نیاز است.
طبق آنالیز این گروه‌ها، داده‌های بدست‌آمده توسط شرکت‌های برق نشان دادند از 265کارخانه در معرض ملزومات پایش، 241 مورد آن که 91درصد ازکل این کارخانه هاست، سطوح غیر ایمن یک یا چند جز خاکستر زغال‌سنگ در آب‌های زیرزمینی مجاور مقایسه با استانداردهای EPA را نشان دادند.
این گزارش همچنین نشان داد که 52 درصد از این نیروگاه‌ها دارای سطوح غیرایمن هستند که باعث ایجاد آرسنیک موجود در آب‌های زیرزمینی نزدیک شده‌اند در حالیکه 60 درصد آنها میزان ناامنی ناشی از لیتیوم را نشان می‌دهند و می‌تواند باعث آسیب عصبی شود.

کد خبر: 30017
تاریخ: 1397/12/13 - 22:10
منبع: عصر معدن

زغال‌سنگ  آلودگی آب 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 خبری برای سهامداران فولادساز اصفهانی؛

هزینه واردات کک در جیب سهامداران/ تزریق پودر زغال‌سنگ به کوره‌ها و ذوب واردات

می متالز - در سال ۱۳۹۷ ریل U 33 تولید و تحویل راه‌آهن شد و تولید ریل UIC-60 که با وزارت راه قرارداد داشتیم صورت گرفت و به زودی تحویل می‌شود. ضمناً تولید آزمایشی ریل S49 برای مترو اصفهان با موفقیت انجام و در روزهای آتی اقدامات بعدی صورت می‌گیرد.
 در بررسی دلایل جایگاه ضعیف زغال‌سنگ در ایران مطرح شد

زغال‌سنگ حرارتی ناتوان در رقابت با دیگر انرژی‌ها

می متالز - زغال‌سنگ مورد نیاز کوره‌بلند، از نوع کک‌شو است؛ ذخایر این نوع زغال‌سنگ در کشور ما فراوان بوده و حدود ۵۰ سال است که آن را استخراج می‌کنیم اما در حوزه زغال‌سنگ حرارتی که برای تامین سوخت مورد نیاز کارخانه‌ها کاربرد دارد، ایران فعال نیست و مشکلات جدی دارد.
 

معدن تاریخی سیبری خودکار می شود

می متالز - شرکت انرژی زغال‌سنگ سیبری یا SUEK با گروه های VIST و Zyfra برای توسعه یک تکنولوژی حفاری بدون سرنشین در معدن زغال‌سنگ Tugnuysky همکاری کرده‌ و در مرز بین مناطق Buryatia و Chita در سیبری مرکزی قرار دارد.
 

ابهام در توسعه معادن زغال‌سنگ/ آیا رکود به صنعت زغال باز می‌گردد؟

می متالز - فشار جهانی برای حفر معدن جدید زغال‌سنگ هشدارهایی را مبنی بر اینکه اشباع عرضه می‌تواند این صنعت را از رونق بخشیدن به ورشکستگی نجات دهد ترسیم می‌کند.
 

خداحافظی گام به گام کره جنوبی با کانی‌سیاه

می متالز - به دلیل آلودگی شدید هوا در بخش‌هایی از کره جنوبی، دولت این کشور در جلسه‌ای که ژوئن ۲۰۱۸ (نیمه خرداد تا نیمه تیر ۱۳۹۷) تشکیل شد،
 

همراه کانی سیاه در گرمایش زمین

می متالز - علاوه بر زغال‌سنگ که عامل اصلی تغییرات آب و هوایی است، مصرف سایر سوخت‌های فسیلی هم عامل اصلی ایجاد گازهای گلخانه‌ای و گرمای تدریجی زمین است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما