خبر
زغال سنگ  

تاخیر در پرداخت عیدی کارگران پیمانکاری معدن زغال سنگ البرز شرقی/ معاون معدنی شرکت: واریز عیدی همزمان با دستمزد بهمن

می متالز - درحالی‌که مشکل عدم پرداخت عیدی نزدیک به ۷۰۰ کارگر پیمانکاری معدن زغال سنگ البرز شرقی در استان سمنان هنوز ادامه دارد، معاون معدنی این واحد تولید زغال سنگ گفت: عیدی کارگران پیمانکاری همزمان با حقوق بهمن آنها پرداخت می‌شود.

به گزارش می متالز، برخی منابع در واحد زغال سنگ البرز شرقی گزارش دادند: کارگرانی که در معدن زغال سنگ البرز شرقی به‌صورت پیمانی در بخش خدماتی، استخراج و پیشروی معدن مشغول کارند، عیدی خودرا دریافت نکرده‌اند.

این کارگران با بیان اینکه همه کارگران قرارداد مستقیم شرکت؛ عیدی سال ۹۸ خود را از شرکت دریافت کرده‌اند، در ادامه افزودند: با وجود آنکه برای اولین بار زودتر از موعد سال‌های گذشته؛ کارگران قرارداد مستقیم عیدی خود را با حقوق دی ماه دریافت کرده‌اند اما ما کارگرانی که تحت مسئولیت چند پیمانکار مشغول کاریم، هنوز امکان دریافت عیدی نداشته‌ایم.

معاون معدنی شرکت زغال سنگ البرز شرقی با تایید عدم پرداختِ عیدی کارگران پیمانکاری گفت: با وجود آنکه شرکت البرز شرقی مسئولیتی در قبال پرداخت دستمزد و عیدی کارگرانی که تحت مسئولیت پیمانکاران مشغول کارند؛ ندارد با این حال با کمک مالی که به پیمانکاران می‌کنیم طی روزهای آینده عیدی آن دسته از کارگران پیمانکاری که تاکنون پرداخت نشده، همزمان با حقوق بهمن ماه پرداخت می‌شود.

کرامت قنبری با بیان اینکه هر ماه به‌طور منظم صورت وضعیت مالی شرکت‌های پیمانکاری پرداخت می‌شود، افزود: مسئولیت پرداخت مطالبات مزدی، سنواتی و عیدی کارگران برعهده پیمانکاران است.

به گفته وی، در شرکت البرز شرقی تعدادی از پیمانکاران عیدی و سنوات کارگران خود را به همراه حقوق ماهانه در طول سال پرداخت کرده‌اند اما آن دسته از پیمانکارانی که عیدی کارگران خود را تا امروز به هر دلیلی پرداخت نکرده‌اند با وجود آنکه طلبی از شرکت ندارند، به آنها کمک مالی می‌کنیم تا بتوانند عیدی کارگران مجموعه خود را پرداخت کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو کمیسیون برنامه مجلس:

قیمت واقعی دلار ۷ تا ۹ هزار تومان است / لزوم همسان‌سازی دستمزد کارگران با حقوق کارمندان

می متالز - یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه علاوه بر افزایش حداقل حقوق و دستمزد کارگران در سال آینده باید برای کارفرما و تولیدکنندگان تسهیلات بانکی در نظر گرفته شود، گفت: قیمت کنونی ارز در بازار به هیچ عنوان واقعی نبوده و سیاست زده است، معتقدم قیمت واقعی دلار بین 7 تا 9 هزار تومان است.
 خطوط لوله و مخابرات پیشرو در اجرای مسئولیت‌های اجتماعی

همکاری مرکز انتقال نفت سمنان برای اجرای چند پروژه مهم شهری

می متالز - رئیس مرکز انتقال نفت سمنان از همکاری این مرکز با شهرداری شهر سمنان برای اجرای چند طرح و پروژه مهم شهری خبر داد.
 

جزییات افزایش حقوق کارگران/حداقل دستمزد یک میلیون و ۵۱۶هزار تومان

می متالز - بر اساس مصوبه شورای عالی کار، حداقل حقوق کارگران برای سال آینده با افزایش ۳۶.۵ درصدی یک میلیون و ۵۱۶ هزار تومان تعیین شد.
 وزیر صنعت

مشکل بیکاری کارگران قطعه‌سازی حل شد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بحران جدی صنعت قطعه سازی در چندماه گذشته، گفت: ۱۵۰هزار کارگر بیکار شده و ۱۳۰ هزار کارگر در معرض بیکاری قرار داشتند که خوشبختانه موضوع بیکاری پرسنل قطعه‌سازی حل شد و تولید خودروسازان به ۴۰۰۰ دستگاه در روز رسیده است.
 حداقل حقوق کارگران در سال ٩٨ به ۲ میلیون تومان رسید

پایه حقوق کارگران ۴۰۰ هزار تومان بیشتر شد / افزایش ۳۶.۵ درصدی دستمزد کارگران در سال ۱۳۹۸

می متالز - اعضای شورای عالی کار دقایقی قبل با افزایش ۳۶درصدی حداقل دستمزد کارگران موافقت کرده و پایه حقوق کارگران در سال ۹۸ را ۴۰۰ هزار تومان افزایش دادند.
 

عرضه « شکبیر » لغو شد

می متالز - بانک دولتی رفاه از عرضه امروز بلوک ۵۲ درصدی پتروشیمی امیرکبیر به ارزش ۳.۴۵ هزار میلیارد تومان منصرف شد تا دومین برنامه خروج از این شرکت ۳۶۰ میلیارد تومانی حاضر در فرابورس بی‌نتیجه ماند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما