خبر
زغال سنگ  

تاخیر در پرداخت عیدی کارگران پیمانکاری معدن زغال سنگ البرز شرقی/ معاون معدنی شرکت: واریز عیدی همزمان با دستمزد بهمن

می متالز - درحالی‌که مشکل عدم پرداخت عیدی نزدیک به ۷۰۰ کارگر پیمانکاری معدن زغال سنگ البرز شرقی در استان سمنان هنوز ادامه دارد، معاون معدنی این واحد تولید زغال سنگ گفت: عیدی کارگران پیمانکاری همزمان با حقوق بهمن آنها پرداخت می‌شود.

به گزارش می متالز، برخی منابع در واحد زغال سنگ البرز شرقی گزارش دادند: کارگرانی که در معدن زغال سنگ البرز شرقی به‌صورت پیمانی در بخش خدماتی، استخراج و پیشروی معدن مشغول کارند، عیدی خودرا دریافت نکرده‌اند.

این کارگران با بیان اینکه همه کارگران قرارداد مستقیم شرکت؛ عیدی سال ۹۸ خود را از شرکت دریافت کرده‌اند، در ادامه افزودند: با وجود آنکه برای اولین بار زودتر از موعد سال‌های گذشته؛ کارگران قرارداد مستقیم عیدی خود را با حقوق دی ماه دریافت کرده‌اند اما ما کارگرانی که تحت مسئولیت چند پیمانکار مشغول کاریم، هنوز امکان دریافت عیدی نداشته‌ایم.

معاون معدنی شرکت زغال سنگ البرز شرقی با تایید عدم پرداختِ عیدی کارگران پیمانکاری گفت: با وجود آنکه شرکت البرز شرقی مسئولیتی در قبال پرداخت دستمزد و عیدی کارگرانی که تحت مسئولیت پیمانکاران مشغول کارند؛ ندارد با این حال با کمک مالی که به پیمانکاران می‌کنیم طی روزهای آینده عیدی آن دسته از کارگران پیمانکاری که تاکنون پرداخت نشده، همزمان با حقوق بهمن ماه پرداخت می‌شود.

کرامت قنبری با بیان اینکه هر ماه به‌طور منظم صورت وضعیت مالی شرکت‌های پیمانکاری پرداخت می‌شود، افزود: مسئولیت پرداخت مطالبات مزدی، سنواتی و عیدی کارگران برعهده پیمانکاران است.

به گفته وی، در شرکت البرز شرقی تعدادی از پیمانکاران عیدی و سنوات کارگران خود را به همراه حقوق ماهانه در طول سال پرداخت کرده‌اند اما آن دسته از پیمانکارانی که عیدی کارگران خود را تا امروز به هر دلیلی پرداخت نکرده‌اند با وجود آنکه طلبی از شرکت ندارند، به آنها کمک مالی می‌کنیم تا بتوانند عیدی کارگران مجموعه خود را پرداخت کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مستثنی شدن بانک رفاه از سقف مجاز تملک سهام بانک‌های تجاری

می متالز - طرح مستثنی شدن بانک رفاه کارگران از سقف مجاز تملک سهام بانک‌های تجاری غیر دولتی با امضای ۳۱ نفر از نمایندگان مردم در خانه ملت اعلام وصول شد.
 

سرمایه‌گذاری٬ پیش نیاز «رونق تولید» در صنعت/ کارگران فولاد ارومیه؛ همچنان گرفتار در منجلاب یارکشی مسئولان

می متالز - گروه صنعتی فولاد ارومیه و کارگران این واحد در پیچ و خم مشکلات گرفتار شده و مسئولان با وجود گذشت مدت طولانی هنوز قادر به جذب سرمایه‌گذار داخلی و یا خارجی در این واحد نشده‌اند.
 کارگران گروه ملی فولاد:

پیام خسته نباشید ما به صدها هزار کارگری که زیر چرخِ خصوصی‌سازی له شدند

می متالز - کارگران گروه ملی فولاد در بیانیه‌ای به مناسبت روز جهانی کارگر، شرحی از تاریخچه مطالبه‌گری کارگران و رنج‌های تاریخی آنها اشاره کردند.
 

لزوم حمایت دولت از کارگران در جنگ اقتصادی

می متالز - رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و استان اصفهان گفت: در جنگ اقتصادی دولت باید با ایجاد بسته‌های حمایتی از یک سو و ایجاد مشوق‌هایی برای کارفرمایان در جهت حمایت از کارگران از سوی دیگر، نسبت به بهبود کیفیت زندگی کارگران اقدام کند.
 

کارگران نمونه شرکت سنگ آهن مرکزی بافق تجلیل شدند

می متالز - در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان بیش از ۲۰۰ کارگر نمونه شرکت سنگ آهن مرکزی بافق تجلیل شدند.
 

دانش آموزان اردکانی با اهدای گل به دیدار کارگران رفتند

می متالز - شماری از دانش آموزان مدرسه پسرانه استقلال اردکان با همراهی اعضای ستاد گرامیداشت هفته کارگر و مسئولان شهرستان به کارخانه آهن و فولاد ارفع مراجعه و با اهدای گل به کارگران این واحد، روز کارگر را به آنها تبریک گفتند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما