خبر
مس   سرب و روی  

بهره‌برداری از بزرگترین مجتمع صنعتی و مکانیزه تولید سرب و مس کشور

می متالز - بزرگترین مجتمع صنعتی و مکانیزه تولید سرب و مس کشور با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر دفاع در ده نمک استان سمنان افتتاح شد.

به گزارش می متالز، به گفته مدیر عامل گروه صنعتی شهید عارفی، در این مجتمع صنعتی که بنیانگذار تولید فلزات غیر آهنی در کشور است سالانه 100 هزار تن محصول تولید می شود.

از مجموع تولیدات سالانه در این مجتمع، 60 هزار تن سرب ، 12 هزار تن مس آند و بقیه محصولات جانبی شامل انواع آلیاژهاست.

سرب و مس تولید شده در این مجتمع به عنوان صنایع مادر، علاوه بر تامین صد در صد نیاز کشور تا 30 در صد به کشورهای همسایه،  آسیایی و اروپایی صادر میشود.

طراحی سیستم های تولید و دانش فنی به کار گرفته شده در این مجتمع کاملا بومی و داخلی است و فرآیند تولید در 10 کارخانه این مجتمع  مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی و سازگار با محیط زیست است.

محصولات تولید شده در این مجتمع صنعتی در 15 صنعت از جمله خود رو سازی، الکترونیک، مخابراتی، شوینده ها و باتری سازی کاربرد دارد.

همزمان با افتتاح مجتمع صنعتی تولید سرب و مس، خط فرآوری مس در معدن طُرود شاهرود و طرح نوسازی قدیمی‌ ترین صنعت ذوب مس کشور در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع هم بهره برداری شد .

دیروز همچنین با حضور معاون اول رئیس جمهور، به طور همزمان 110 طرح اشتغال روستایی در استان سمنان به بهره برداری رسید.
این طرح ها با اعتبار 498 میلیارد ریال اجرا شده و برای 593 نفر اشتغالزایی داشته است .
یکی از این طرح ها که به نمایندگی از سایر طرح ها افتتاح شد، کشتارگاه صنعتی طیور در شهرک صنعتی ایوانکی گرمسار است.
ساخت این واحد در سال 93 آغاز شد و امروز با ظرفیت کشتار دو هزار قطعه در ساعت به بهره برداری رسید.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: برای اجرای این طرح 220 میلیارد ریال سرمایه ثابت و برای خرید ماشین آلات خارجی 50 میلیارد ریال و خرید ماشین آلات خارجی 10 میلیون و 200 هزار یورو هزینه شده است.
محمد سعیدی گفت: این واحد صنعتی در 20 هزار متر مربع زمین و هفت هزار متر مساحت ساخته شده است.
به گفته وی، این کشتارگاه دارای امکانات کشتار و پاک کردن گوشت مرغ ، دل ، جگر و سنگدان ( خوراک انسان) ، تولید پودر گوشت طیور ( حوراک حیوان) و منجمد کردن گوشت مرغ است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ذخیره‌سازی 40.9 میلیارد مترمکعب آب در مخزن سدهای کشور

می متالز - رییس گروه بهره‌برداري از سد‌هاي کشور از ذخیره‌سازی 40.9 میلیارد مترمکعب آب در مخزن سدهای کشور خبر داد و گفت: تعداد سدهایی که بیش از 90 درصد پرشدگی دارند 91 سد و تعداد سدهایی که کمتر از 40 درصد پرشدگی دارند 26 سد است.
 

صدور مجوز معادن سرب و روی شمال کرمان با شرط فرآوری

می متالز - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: در حوزه معادن سرب و روی شمال استان اولویت صدور مجوزها با شرط فرآوری در استان خواهد بود.
 وزیر صمت خبر داد؛

ضرورت راه‌اندازی نهضت بهره‌برداری از معادن/ کشورهای همسایه از فرصت صادرات به ایران استفاده کنند/ بزودی به روز بودن فناوری و صادراتی بودن محصول جزو الزامات صدور مجوز می‌شود

می متالز - وزیر صمت گفت: اگر چه بازار داخلی ایران ظرفیت قابلی دارد ، اما فرصت صادراتی خوبی به خصوص برای کشور‌های همسایه به وجود آمده که باید از آن استفاده کنیم.
 

مسیرهای ارتباطی روستاهای مجاور منطقه عملیاتی سرکان بازگشایی شد

می متالز - مسیر دوم منطقه عملیاتی سرکان از سمت روستای وه ره زرد با همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب بازگشایی شد.
 

تعویض نوک مشعل واحد بهره‌برداری کوپال

می متالز - مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز مارون از تعویض نوک مشعل واحد بهره‌برداری مجتمع صنعتی کوپال این شرکت خبر داد.
 

برنامه‌های « فولاد » در سال 98

می متالز - معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه از سهم تولید آهن اسفنجی این مجموعه در سال ۹۷ و برنامه تولید انواع محصول‌های فولادی در سال جاری خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما