خبر
مس   سرب و روی  

بهره‌برداری از بزرگترین مجتمع صنعتی و مکانیزه تولید سرب و مس کشور

می متالز - بزرگترین مجتمع صنعتی و مکانیزه تولید سرب و مس کشور با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر دفاع در ده نمک استان سمنان افتتاح شد.

به گزارش می متالز، به گفته مدیر عامل گروه صنعتی شهید عارفی، در این مجتمع صنعتی که بنیانگذار تولید فلزات غیر آهنی در کشور است سالانه 100 هزار تن محصول تولید می شود.

از مجموع تولیدات سالانه در این مجتمع، 60 هزار تن سرب ، 12 هزار تن مس آند و بقیه محصولات جانبی شامل انواع آلیاژهاست.

سرب و مس تولید شده در این مجتمع به عنوان صنایع مادر، علاوه بر تامین صد در صد نیاز کشور تا 30 در صد به کشورهای همسایه،  آسیایی و اروپایی صادر میشود.

طراحی سیستم های تولید و دانش فنی به کار گرفته شده در این مجتمع کاملا بومی و داخلی است و فرآیند تولید در 10 کارخانه این مجتمع  مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی و سازگار با محیط زیست است.

محصولات تولید شده در این مجتمع صنعتی در 15 صنعت از جمله خود رو سازی، الکترونیک، مخابراتی، شوینده ها و باتری سازی کاربرد دارد.

همزمان با افتتاح مجتمع صنعتی تولید سرب و مس، خط فرآوری مس در معدن طُرود شاهرود و طرح نوسازی قدیمی‌ ترین صنعت ذوب مس کشور در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع هم بهره برداری شد .

دیروز همچنین با حضور معاون اول رئیس جمهور، به طور همزمان 110 طرح اشتغال روستایی در استان سمنان به بهره برداری رسید.
این طرح ها با اعتبار 498 میلیارد ریال اجرا شده و برای 593 نفر اشتغالزایی داشته است .
یکی از این طرح ها که به نمایندگی از سایر طرح ها افتتاح شد، کشتارگاه صنعتی طیور در شهرک صنعتی ایوانکی گرمسار است.
ساخت این واحد در سال 93 آغاز شد و امروز با ظرفیت کشتار دو هزار قطعه در ساعت به بهره برداری رسید.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: برای اجرای این طرح 220 میلیارد ریال سرمایه ثابت و برای خرید ماشین آلات خارجی 50 میلیارد ریال و خرید ماشین آلات خارجی 10 میلیون و 200 هزار یورو هزینه شده است.
محمد سعیدی گفت: این واحد صنعتی در 20 هزار متر مربع زمین و هفت هزار متر مساحت ساخته شده است.
به گفته وی، این کشتارگاه دارای امکانات کشتار و پاک کردن گوشت مرغ ، دل ، جگر و سنگدان ( خوراک انسان) ، تولید پودر گوشت طیور ( حوراک حیوان) و منجمد کردن گوشت مرغ است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 به همت پژوهشگاه صنعت نفت محقق شد

بهره‌برداری صنعت نفت از حسگرهای زیست محیطی

می متالز - مسئول طرح ساخت حسگرهای تشخیص آلاینده‌های زیست محیطی در پژوهشگاه صنعت نفت گفت: همسو با اهداف برنامه پنجم توسعه و بنا به درخواست شرکت ملی نفت ایران، طرح ساخت حسگرهای زیست محیطی در پژوهشگاه صنعت نفت آغاز شد و هم‌اکنون به سرانجام رسیده است.
 با حضور رئیس جمهوری

پالایشگاه فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی افتتاح شد

می متالز - پالایشگاه فازهای ۱۳و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی به ارزش 11 میلیارد دلار با حضور حسن روحانی، رئیس جمهوری، بیژن زنگنه، وزیر نفت و برخی مقام‌های کشوری و لشگری به صورت رسمی افتتاح شد.
 

۱۰۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی شرکت زغال سنگ کرمان تهاتر شد

می متالز - مدیرعامل شرکت زغال سنگ کرمان با اشاره به اینکه ۱۰۰ میلیارد تومان بدهی مالیاتی شرکت زغال سنگ کرمان تهاتر شده است گفت: در سال ۹۸ قصد تجهیز معادن قبلی و راه‌اندازی محدوده‌های جدید معدنی در شرکت را داریم که ۳۰ درصد تولید زغال سنگ کرمان را افزایش می‌دهد.
 

بازدید رئیس هیات‌مدیره شرکت مس از معدن مس درآلو

می متالز - دکتر «محمدباقر عالی» رئیس هیات‌مدیره شرکت مس صبح روز 22 اسفندماه از معدن مس درآلو بازدید کرد و روند پیشرفت این پروژه را از نزدیک مورد بررسی قرار داد.
 دادستان زرند:

پیگیر منافع مردم از معدن سیلیس زرند هستیم

می متالز - دادستان عمومی و انقلاب شهرستان زرند با تاکید بر اهمیت توجه به منافع مردم اظهار کرد: منافع بهره‌برداری از معدن سیلیس منطقه جرجافکاز توابع این شهرستان باید به شهرستان زرند بازگردد.
 با بهره‌برداری از بزرگ‌ترین واحد صنعتی و معدنی مکانیزه تولید سرب کشور با حضور جهانگیری رقم خورد

توجه بخش خصوصی به بازیافت سرب و مس

می متالز - بزرگ‌ترین واحد صنعتی و معدنی مکانیزه تولید سرب کشور، فاز اول اکتشاف و بهره‌برداری از معدن مس طرود و نوسازی قدیمی‌ترین صنعت ذوب مس کشور در سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع با حضور معاون اول رئیس‌جمهوری به بهره‌برداری رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما