خبر
آلومینیوم  

استاندار مرکزی: ۷۰۰ دیگ قدیمی ایرالکو تعویض شد

می متالز - استاندار مرکزی با بیان اینکه ۷۰۰ دیگ قدیمی ایرالکو تعویض شد گفت: ۹۸ درصد سوخت نیروگاه شازند با انرژی پاک تامین می‌شود.

به گزارش می متالز، سید علی آقازاده شامگاه دوشنبه در نخستین همایش استانی صنعت و خدمات سبز استان مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حفاظت از محیط زیست استان اظهار داشت: با تلاش  تولیدکنندگان و صنعتگران استان مرکزی شاهد کاهش تعداد روزهای آلوده این کلانشهر هستیم به گونه‌ای که در شهرستان اراک تعداد روزهای آلوده از 68 روز به 48 روز معادل 20 درصد کاهش پیدا کرده، همچنین روزهای آلوده سال گذشته نیز نسبت به سال قبل از آن حدود 30 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در سال 95 در مجموع 105 روز آلوده داشتیم، هم‌اکنون 50 درصد از صنایع بزرگ استان که زمانی منشا آلودگی بودند بر اساس گواهی منابع قانونی، اصلاح  و به صنعت سبز تبدیل شده‌اند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در 6 سال گذشته شاهد بودیم که 50 درصد انرژی نیروگاه شازند از مازوت تامین می‌شد که هم‌اکنون با فعالیت و اقدامات دولت تدبیر و امید 98 درصد سوخت این صنعت از انرژی پاک تامین می‌شود.

آقازاده بیان کرد: در آلومینیوم‌سازی اراک(ایرالکو) دیگ‌های قدیمی وجود داشت که با اقدامات و همکاری‌های انجام شده در استان 700 دیگ قدیمی ایرالکو در این مدت استاندارد‌سازی و با دیگ‌های جدید تعویض شده‌اند.

استاندار مرکزی بیان کرد: کاهش روزهای آلوده استان و شهر اراک با تلاش بهره‌برداران و تولیدکنندگان محقق شده و همه مسئولان و رسانه‌های استان وظیفه دارند با تغییر نگاه در بین مردم استان و کشور، این شهرستان را به مقصدی برای گردشگران و افرادی که می‌خواهند از نقاط طبیعی و جاذبه‌های استان بهره‌مند شوند تبدیل کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌های استان، باید تولیدکنندگان و مسئولان استان با انرژی بیشتر و بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان در راستای برطرف کردن مشکلات معیشتی و دغدغه‌های مردم تلاش کنند تا در شرایطی که فروش نفت با مشکل روبه‌رو شده با حمایت از بخش خصوصی زمینه افزایش صادرات محصولات این بخش فراهم شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گفتگو با سه تن از کارشناسان صنعت آلومینیوم: آرامش به بازار آلومینیوم باز می‌گردد

می متالز - یکی از مشکلات صنایع پایین‌دست آلومینیوم، عرضه‌های نامنظم و ناکافی شمش آلومینیوم در بورس کالا بود. این موضوع سبب شد برخی از صنایع به‌سختی واحد تولیدی خود را بچرخانند. از سوی دیگر به‌دلیل عرضه محدود شمش آلومینیوم شاهد افزایش نرخ این محصول در بازار بودیم.
 

تغییر مدیریتی در مجتمع آلومینیوم جنوب/ طاهرپور به جای مستقیمی سکان دار آلومینیوم جنوب شد

می متالز - شهریار طاهرپور به جای محمدمهدی مستقیمی به عنوان مدیرعامل جدید مجتمع آلومینیوم جنوب معرفی شد.
 سهام ایرالکو تحت تاثیر نرخ ارز

رشد 40 درصدی سهام ایرالکو طی 3 ماه

می متالز - در حالی که طی سال جاری از میزان صادرات آلومینیوم کشور کاسته شده است، سهام شرکت‌های صنعت آلومینیوم در بازار بورس کمتر تابع تغییرات نرخ جهانی این فلز قرار گرفته و بیشتر به عوامل کلان اقتصاد نظیر نرخ ارز واکنش نشان می‌دهند.
 آقازاده:

افزایش سرمایه هپکو اصلا به صلاح نیست

می متالز - استاندار مرکزی گفت: در شرایط کنونی افزایش سرمایه شرکت هپکو اصلا به صلاح این مجموعه نیست و چیزی جز هدر دادن تلاش های مجموعه مسئولان استان و آثار منفی، به دنبال نخواهد داشت.
 با رای قطعی دادگاه دیوان عدالت اداری:

محیط زیست عوارض آلایندگی ایرالکو را مطالبه می‌کند

می متالز - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی با اشاره به حکم قطعی دادگاه دیوان عدالت اداری گفت: براساس این حکم محیط زیست عوارض آلایندگی ایرالکو را مطالبه خواهد کرد.
 

خط ۵ ایرالکو پس از نوسازی به مدار تولید بازگشت

می متالز - خط ۵ ایرالکو که از تابستان ۹۷ جهت باز سازی از مدار تولید خارج شده بود با همت و تلاش متخصصین شرکت بزرگ آلومینیوم ایران به مدار تولید بازگشت و در حال راه اندازی است، با تلاش پرسنل زحمتکش ایرالکو از هفته گذشته چند دیگ این خط به مدار تولید وارد شده و طبق برنامه سایر دیگها نیز در حال ورود به مدار هستند با تکمیل بارگیری این خط ظرفیت تولید ایرالکو ۱۵۰۰۰ تن افزایش خواهد یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما