خبر
آلومینیوم  

استاندار مرکزی: ۷۰۰ دیگ قدیمی ایرالکو تعویض شد

می متالز - استاندار مرکزی با بیان اینکه ۷۰۰ دیگ قدیمی ایرالکو تعویض شد گفت: ۹۸ درصد سوخت نیروگاه شازند با انرژی پاک تامین می‌شود.

به گزارش می متالز، سید علی آقازاده شامگاه دوشنبه در نخستین همایش استانی صنعت و خدمات سبز استان مرکزی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای حفاظت از محیط زیست استان اظهار داشت: با تلاش  تولیدکنندگان و صنعتگران استان مرکزی شاهد کاهش تعداد روزهای آلوده این کلانشهر هستیم به گونه‌ای که در شهرستان اراک تعداد روزهای آلوده از 68 روز به 48 روز معادل 20 درصد کاهش پیدا کرده، همچنین روزهای آلوده سال گذشته نیز نسبت به سال قبل از آن حدود 30 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: در سال 95 در مجموع 105 روز آلوده داشتیم، هم‌اکنون 50 درصد از صنایع بزرگ استان که زمانی منشا آلودگی بودند بر اساس گواهی منابع قانونی، اصلاح  و به صنعت سبز تبدیل شده‌اند.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در 6 سال گذشته شاهد بودیم که 50 درصد انرژی نیروگاه شازند از مازوت تامین می‌شد که هم‌اکنون با فعالیت و اقدامات دولت تدبیر و امید 98 درصد سوخت این صنعت از انرژی پاک تامین می‌شود.

آقازاده بیان کرد: در آلومینیوم‌سازی اراک(ایرالکو) دیگ‌های قدیمی وجود داشت که با اقدامات و همکاری‌های انجام شده در استان 700 دیگ قدیمی ایرالکو در این مدت استاندارد‌سازی و با دیگ‌های جدید تعویض شده‌اند.

استاندار مرکزی بیان کرد: کاهش روزهای آلوده استان و شهر اراک با تلاش بهره‌برداران و تولیدکنندگان محقق شده و همه مسئولان و رسانه‌های استان وظیفه دارند با تغییر نگاه در بین مردم استان و کشور، این شهرستان را به مقصدی برای گردشگران و افرادی که می‌خواهند از نقاط طبیعی و جاذبه‌های استان بهره‌مند شوند تبدیل کنند.

وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت و پتانسیل‌های استان، باید تولیدکنندگان و مسئولان استان با انرژی بیشتر و بهره‌گیری از ظرفیت‌های استان در راستای برطرف کردن مشکلات معیشتی و دغدغه‌های مردم تلاش کنند تا در شرایطی که فروش نفت با مشکل روبه‌رو شده با حمایت از بخش خصوصی زمینه افزایش صادرات محصولات این بخش فراهم شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 فرمانده انتظامی اراک:

حادثه کارگری در شرکت ایرالکو موجب مرگ یک تن شد

می متالز - فرمانده انتظامی شهرستان اراک گفت: کارگر ۳۹ ساله کارخانه آلومینیوم اراک بر اثر واژگونی قفسه در اتاق سیم پیچی دچار جراحات شدید شد و پس از انتقال به بیمارستان جان سپرد.
 

عملکرد ضعیف فروش ایرالکو در فروردین‌ماه؛ عرضه‌های اردیبهشت، سود فروش را بالا می‌آورد! / رشد 6درصدی نرخ فروش محصولات

می متالز - با توجه به عرضه‌های صورت گرفته در بورس‌کالا در اردیبهشت‌ماه انتظار می‌رود شاهد رشد قابل ملاحظه فروش شرکت نسبت به فروردین ماه باشیم.
 براساس عملکرد سال ۹۷؛

تولید شمش آلومینیوم از مرز ۲۷۶ هزار تن گذشت

می متالز - جدول آماری سازمان ایمیدرو در زمینه تولید شمش آلومینیوم در سال ۹۷ گویای دستیابی رقم ۲۷۶ هزار و ۵۷۵ تن است که از این رقم نزدیک به ۵۳ درصد سهم شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) و بقیه مربوط به هرمزال و المهدی است.
 استاندار مرکزی:

زمینه خودکفایی کشور در تولید قوطی فلزی یکبار مصرف فراهم شد

می متالز - استاندار مرکزی گفت: با راه‌اندازی خط تولید قوطی فلزی یکبار مصرف در شرکت تولید قوطی آلومینیوم کاوه زمینه خودکفایی کشور در تولید این محصول فراهم شد.
 

رقابت برای خرید در بازار آلومینیوم

می متالز - بازار آلومینیوم مدتی است که با کم‌رمقی نسبی در بورس کالا روبه رو شده است اگرچه نیمه‌تعطیل بودن دو هفته ابتدایی سال ۹۸ اجازه نمی‌دهد که انتقاد جدی به این بازار وارد شود.
 

سفر هیات آرامکو به پاکستان برای رایزنی درباره «ال‌ان‌جی»

می متالز - هیاتی از شرکت آرامکوی عربستان که بزرگ‌ترین تولیدکننده نفت خام جهان است، برای رایزنی با مسئولان پاکستان درباره انتقال گاز مایع طبیعی (ال‌ان‌جی) عازم اسلام‌آباد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما