خبر
سرب و روی  
کسری عرضه برای چهارمین سال متوالی موجب شد؛

صعود قیمت "روی" در بازارهای جهانی

می متالز - پیش‌بینی گروه مطالعات بین‌المللی سرب و روی (ILZSG) از وضعیت بازار روی در سال ۲۰۱۹ که حاکی از کسری عرضه برای چهارمین سال متوالی است، باعث صعود قیمت این فلز شد.

به گزارش می متالز، بر اساس داده‌های ILZSG، کسری عرضه روی در ماه ژانویه به‌حدود ۲۸ هزار تن رسید که نسبت به ماه دسامبر (با کسری ۶۲.۴ هزار تنی) کمتر بود. عمده این کسری، متأثر از کاهش تولید روی تصفیه شده در چین بوده است؛ تولید روی تصفیه شده چین در سال ۲۰۱۸، حدود ۴.۶ درصد نسبت به ۲۰۱۷ کاهش داشت که بیشترین افت در طول ۵ سال گذشته فعالیت این کشور بود.

بر اساس داده‌های ILZSG، کسری عرضه روی در ماه ژانویه به‌حدود ۲۸ هزار تن رسید که نسبت به ماه دسامبر (با کسری ۶۲.۴ هزار تنی) کمتر بود.

عمده این کسری، متأثر از کاهش تولید روی تصفیه شده در چین بوده است؛ تولید روی تصفیه شده چین در سال ۲۰۱۸، حدود ۴.۶ درصد نسبت به ۲۰۱۷ کاهش داشت که بیشترین افت در طول ۵ سال گذشته فعالیت این کشور بود

کد خبر: 30757
تاریخ: 1397/12/21 - 12:53
منبع: بورس کالای ایران

ILZSG  روی  چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد بیش از 5 برابری صادرات «روی» در اسفند؟

می متالز - شرکت‌های گروه روی در نیمه دوم سال سال 97 با مشکل قابل توجه در بخش فروش مواجه بودند. این موضوع در ماه‌های پایانی سال تا حدودی بهبود پیدا کرد با این حال همچنان عملکرد ماهانه شرکت‌ها در بورس تهران به جز برخی از موارد، از ادامه رکود در بخش فروش حکایت داشت. بررسی‌های «دنیای بورس» از آمار ابتدایی صادرات روی در اسفند و مقایسه با بهمن از جهش 5 برابری فروش صادراتی به عنوان بخش اصلی درآمد عملیاتی گروه روی خبر می‌دهد.
 

پیش‌بینی «فیچ» از فلز سرخ تا 2027/ تقاضای مس سوار بر خودروی برقی

می متالز - موسسه «فیچ ریتینگز» در جدیدترین تحلیل خود برآورد کرده که تقاضای مس در سال 2019 افزایش خواهد یافت. بر پایه این گزارش، تقاضای مس طی یک روند 10 ساله تا سال 2027 میلادی به 29 میلیون و 800 هزار تن خواهد رسید که از رشد سالانه 2.6 درصدی حکایت دارد.
 مدیرعامل شرکت تولید برق حرارتی خبر داد:

700 مگاوات نیروگاه جدید فروردین‌ماه امسال وارد مدار می‌شود/ ظرفیت نیروگاه‌های کشور تا پایان سال به 85 هزار مگاوات می‌رسد

می متالز - مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی با اشاره به اینکه 700 مگاوات نیروگاه جدید فروردین‌ماه امسال وارد مدار می‌شود، گفت: براساس پیش‌بینی صورت گرفته ظرفیت نصب شده نیروگاه‌های کشور تا پایان امسال به حدود 85 هزار مگاوات خواهد رسید.
 رئیس اتحادیه صادرکنندگان سرب و روی ایران:

صادرات شمش روی آزاد شد/ واحدهای تولیدی روی ۳۵ هزار تن در سال بیشتر نیاز ندارند/ در کشور 475 هزار تن ظرفیت تولید روی داریم اما تولید فعلی 180 هزار تن است

می متالز - صادرات به عنوان محرکه اقتصاد و رمز بقای کشورها در بازارهای جهانی نقش مهمی را در عرصه اقتصاد ایفا می‎کند در واقع در مدل توسعه یافتگی کشورها یکی از شاخص‎های اساسی که می‎تواند موجب رشد و تبادل با جهان پیرامون شود میزان واردات و صادرات کالا است چرا که رونق صادرات به معنای رونق تولید و کسب و کار قلمداد می‎شود و کشوری که بتواند تولیدات خود را در زمینه‎های مختلف افزایش دهد و با ابزار صادرات بازارهای بین‎المللی را از آن خود کند به طور قطع اشتغال وسیع و مطمئنی را در قلمرو مرزهای خود و حتی در دنیا ایجاد خواهد کرد.
 

افزایش عرضه چین و هند قیمت الکترود را کاهش می دهد

می متالز - فعالان اروپایی و آسیایی در حوزه معدن و صنایع معدنی پیش بینی کرده اند قیمت الکترود در ماه فوریه کاهش بیشتری خواهد داشت و دلیل اصلی آن را افزایش عرضه چین و هند در روزهای اخیر می دانند با همین پیش بینی بسیاری از متقاضیان نیز از خرید صرفه نظر کرده اند و در انتظار کاهش قیمت برای تقاضا هستند به همین سبب معاملات الکترود کاهش داشته است.
 

خودروی سفارشی رولزرویس

می متالز - رولزرویس فانتوم Tranquillity در نمایشگاه ژنو رونمایی شد. این خودرو کاملا سفارشی بوده و در ساخت آن از فولاد ضدزنگ، طلای 24 عیار و آلومینیوم گرید فضایی استفاده شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما