خبر
سرب و روی  
کسری عرضه برای چهارمین سال متوالی موجب شد؛

صعود قیمت "روی" در بازارهای جهانی

می متالز - پیش‌بینی گروه مطالعات بین‌المللی سرب و روی (ILZSG) از وضعیت بازار روی در سال ۲۰۱۹ که حاکی از کسری عرضه برای چهارمین سال متوالی است، باعث صعود قیمت این فلز شد.

به گزارش می متالز، بر اساس داده‌های ILZSG، کسری عرضه روی در ماه ژانویه به‌حدود ۲۸ هزار تن رسید که نسبت به ماه دسامبر (با کسری ۶۲.۴ هزار تنی) کمتر بود. عمده این کسری، متأثر از کاهش تولید روی تصفیه شده در چین بوده است؛ تولید روی تصفیه شده چین در سال ۲۰۱۸، حدود ۴.۶ درصد نسبت به ۲۰۱۷ کاهش داشت که بیشترین افت در طول ۵ سال گذشته فعالیت این کشور بود.

بر اساس داده‌های ILZSG، کسری عرضه روی در ماه ژانویه به‌حدود ۲۸ هزار تن رسید که نسبت به ماه دسامبر (با کسری ۶۲.۴ هزار تنی) کمتر بود.

عمده این کسری، متأثر از کاهش تولید روی تصفیه شده در چین بوده است؛ تولید روی تصفیه شده چین در سال ۲۰۱۸، حدود ۴.۶ درصد نسبت به ۲۰۱۷ کاهش داشت که بیشترین افت در طول ۵ سال گذشته فعالیت این کشور بود

کد خبر: 30757
تاریخ: 1397/12/21 - 12:53
منبع: بورس کالای ایران

ILZSG  روی  چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

موانع نصب GPS روی ناوگان سنگین/‌ توزیع گازوئیل با نرخ دوم صرفا با کارت سوخت شخصی

می متالز - روند کاهش سهمیه سوخت پایه کامیون‌ها، موانع نصب GPS روی ناوگان باری، ضرورت توزیع گازوئیل با نرخ دوم صرفا با استفاده از کارت سوخت شخصی، از مواردی بود که عضو هيأت عامل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تشریح کرد.
 گزارش پلتس از نوسان هفتگی متانول

محموله 10 هزار تنی متانول ایران در راه چین

می متالز - بهای متانول طی هفته گذشته در بازار آسیا نزولی بود. با این حال تحرکات بیشتر بازار در روز جمعه اندکی از افت ابتدای هفته را جبران کرد. خبر یک محموله متانول ایرانی به حجم 10 هزار تن برای تحویل در انتهای ماه ژوئن به چین به گوش می‌رسد. قیمت 268 دلاری هر تن از این محموله پایین‌تر از بهای متانول در سایر بازارهای آسیایی است.
 

قیمت نفت برنت ممکن است به ۹۰ دلار برسد

می متالز - یک بانک آمریکایی اعلام کرد که تقاضای جهانی نفت بالاست و مقررات جدید زیست محیطی ممکن است قیمت شاخص نفت خام برنت را به ۹۰ دلار برای هر بشکه برساند.
 

تلاش برای افزایش صادرات سرب و روی

می متالز - مدیرکل دفتر صنایع معدنی وزارت صمت گفت: امروز صادرات از اهمیت بالایی برخوردار است و به دلیل کاهش ارزش پول ملی، صرفه بالایی پیدا کرده است، اما اولویت اول کشور، تامین نیاز داخلی است.
 تحلیل بازار سهام در هفته‌ای که پیش‌روست/دوربرگردان هفتگی

چشم‌انداز جدید از بورس تهران

می متالز - مشارکت‌کنندگان بازار سهام در دو ماه آتی اطلاعات مهمی را دریافت می‌کنند که احتمالا تا حدی ابهام‌های موجود در زمینه آثار رویدادهای جاری بر وضعیت شرکت‌ها را برطرف می‌کند. تمرکز تحلیلگران بر بررسی گزارش‌های ماهانه اردیبهشت و خرداد، صورت‌های مالی ۱۲ماهه شرکت‌ها و نیز عملکرد فصلی بهار خواهد بود.
 

صنعت فولاد چین بار دیگر با خطر مازاد ظرفیت تولید روبرو خواهد شد؟

می متالز - به نظر می رسد که صنعت فولاد چین به سال ها زمان نیاز دارد تا توازن عرضه و تقاضا را در این بخش به دست آورد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما