خبر
فلزات گرانبها  

استخراج یاقوت کبود در ماداگاسکار

می متالز - ذخایر یاقوت کبود در سال ۱۳۷۷ خورشیدی در شهر ایلاکاکا در کشور ماداگاسکار کشف شد.

به گزارش می متالز، اتفاقی که به رشد جمعیت این شهر انجامید، جمعیتی که به‌دنبال این سنگ آبی گرانبها به اینجا آمدند تا با استفاده از طناب قرقره و کیسه‌های پلاستیکی ذخایر این سنگ قیمتی را جمع‌آوری کنند. جیسون بوسول، روزنامه‌نگار و عکاس خبری بی‌بی‌سی انگلیسی این تصویرها را از این جمعیت ثبت کرده است.

کد خبر: 30771
تاریخ: 1397/12/21 - 13:53
منبع: روزگار معدن

استخراج  یاقوت کبود  ماداگاسکار 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نفت شیل، تهدیدی بزرگ برای محیط زیست

می متالز - در حالی آمریکا به بزرگترین تولید کننده نفت شیل در جهان تبدیل شده است که، مطالعات دانشگاه‌های آمریکا نشان می‌دهد، تولید این محصول میزان آلودگی‌های زیست محیطی را به شدت افزایش داده است.
 

فعال شدن بیش از 400 معدن جدید

می متالز - بررسی آمارهای وزارت صنعت، معدن و تجارت در دوره 9 ماهه امسال نشان می دهد که تعداد 436 معدن جدید با میزان استخراج اسمی 12 میلیون و 836 هزار و 600 تن فعال شده که این معادن اشتغال سه هزار و 561 نفر را فراهم کرده است.
 

استخراج از بزرگ‌ترین معدن منگنز کشور به‌روایت تصویر

می متالز - معدن منگنز قم به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده سنگ منگنز کشور از سال ۱۳۴۱ فعالیت خود را آغاز کرده و امروزه در سطح منطقه و خاورمیانه یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان این سنگ معدنی به شمار می‌رود.
 

ماده 90 قانون معادن، راهی برای توسعه پاک

می متالز - ماده 90 قانون معادن که با تاکید بر تسهیل در روند استقرار و فعالیت واحدهای فراوری صنایع معدنی تصویب شده است می تواند در صورت اجرای درست و کامل، مامنی برای توسعه پاک و کاهش آلایندگی ها در این صنعت است.
 

روی زشت معدن

می متالز - استخراج، فرآوری و ذوب مواد معدنی فلزی بر محیط‌زیست آثار زیانباری دارد.
 

7 میلیون تُن به ذخایر معدنی کردستان افزوده شد

می متالز - معاون امور معادن و اکتشافات معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: براساس بررسی های انجام شده در سال جاری هفت میلیون تُن به ذخایر معدنی در معادن این استان افزوده شده و ذخیره قطعی به 613 میلیون تُن رسیده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما