خبر
آلومینیوم  
غریب پور خبر داد:

نخستین شمش آلومینیوم جاجرم تولید شد/ ایمیدرو یکی دیگر از پروژه های نیمه تمام را به تولید رساند

می متالز - رییس هیات عامل ایمیدرو از تولید نخستین شمش کارخانه آلومینیوم جاجرم خبر داد. ساعت 15 روز گذشته تولید نخستین شمش از دیگ شماره 1006 این کارخانه آغاز شد.

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور در این باره گفت: با همت و تلاش شبانه روزی کلیه مدیران، مهندسان و کارگران پروژه شمش آلومینیوم جاجرم‌، عصر روز گذشته (21 اسفند ماه) شمش هزار پوندی در دیگ شماره1006 سالن احیا تولید شد.

وی با یادآوری اینکه فرایند تولید ذوب از روزهای ابتدایی هفته جاری آغاز شده بود،‌ اظهار داشت: مشعل دیگ های واحد احیای این کارخانه در روزهای گذشته روشن شد و سپس به مرحله ذوب رسید.

غریب پور یادآور شد: طرح تولید آلومینیوم جاجرم که از دهه گذشته متوقف مانده بود در دولت یازدهم و توسط ایمیدرو به عنوان یکی از صنایع استراتژیک کشور در دستور کار اجرا قرار گرفت به طوری که از سال 94 دوباره فعال شد.

وی ادامه داد: پس از برجام و گشایش های بین المللی، تامین مالی و تجهیزات این کارخانه سرعت گرفت و فاز نخست آن تکمیل شد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو تصریح کرد: سرمایه گذاری ارزی و ریالی این طرح به ترتیب 94 میلیون یورو و 210 میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: میزان اشتغال مستقیم این کارخانه 400 نفر و غیر مستقیم 2000 نفر است.

غریب پور خاطر نشان کرد: از جمله مزیت های این کارخانه، همجواری آن با کارخانه آلومینا و تامین آسان مواد اولیه برای تولید شمش آلومینیوم است.

وی افزود: ظرفیت فاز نخست طرح تولید آلومینوم جاجرم40 هزار تن است و در فاز های بعدی (فاز دوم و سوم) به 120 هزار تن می رسد.

کد خبر: 30797
تاریخ: 1397/12/22 - 10:29
منبع: ایمیدرو

شمش آلومینیوم جاجرم  ایمیدرو  خداداد غریب پور 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر (کگل)

تقی زاده نیامد / شهباز حسن پور تاثیرگذار در تصمیم گیری های سیرجان / از غریب پور تا ملارحمان همه از موفقیت های تقی زاده گفتند

می متالز - امروز ساعت 8 صبح در دفتر مرکزی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، حضور شهباز حسن پور - نماینده محترم مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی - پررنگ بود و به جای حضور در مجلس در مراسم مهم معارفه و تکریم مدیرعامل جدید شرکت معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) حضور داشت و نطق های جالب حتی در توصیف ناصر تقی زاده داشت و موکدا از حضار مسوول خواست تا به ایشان پست مهمی داده شود. به شوخی هم گفت نطق برای مردم راحت تر از نطق برای مسوولین حاضر در جلسه است.
 طی حکمی از سوی غریب پور؛

تقی زاده، مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو شد

می متالز - ناصر تقی زاده با صدور حکمی از سوی خداداد غریب پور به عنوان "مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو منصوب شد.
 

تقی زاده مورد تکریم قرار گرفت/ ملارحمان خود را امانتدار سهامداران گل گهر دانست/ به مدیران جسور میدان دهیم

می متالز - امروز، سه شنبه 31 اردیبهشت سال 98، آیین تکریم و معارفه مدیرعامل پیشین و جدید شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در محل این شرکت در تهران و با حضور مدیران و معاونان بخش های مختلف و سهامداران این شرکت و نیز خبرنگاران برگزار شد.
 آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت گل گهر برگزار شد

غریب پور تاکید کرد: راهبری گل گهر در تشکیل کنسرسیوم های معدنی

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: استراتژی این سازمان، توانمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی است. به گفته خداداد غریب پور، در شرایط امروز اقتصادی، توسعه این بخش با تشکیل کنسرسیوم های معدنی با راهبری شرکت هایی از جمله "گل گهر" ممکن خواهد شد.
 

عملیات اجرایی مجتمع فولاد اندیمشک آغاز شد

می متالز - طی آئینی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، عملیات اجرایی مجتمع بزرگ فولاد اندیمشک روز شنبه در جاده کرخه این شهرستان آغاز شد.
 در جلسه مشترک ایمیدرو، بانک مرکزی و گمرک مطرح شد:

تاکید بر همکاری های بانک مرکزی، گمرک و شرکت های معدن و صنایع معدنی در رونق تولید

می متالز - همکاری های ایمیدرو و شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی با گمرک و بانک مرکزی به منظور تسهیل در رونق تولید، تقویت می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما