خبر
مواد معدنی  

صدور پروانه بهره برداری از معادن 38.6 درصد رشد یافت

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت از رشد 38.6 درصدی آمار صدور پروانه بهره برداری از معادن در آذر ماه امسال نسبت به ماه قبل آن ( آبان) خبر داد که تعداد آن به 61 فقره رسید.

به گزارش می متالز، برپایه جداول آماری وزارت صنعت، معدن و تجارت، تعداد پروانه های بهره برداری از معادن کشور در آبان 97 بالغ بر 44 فقره بود.
شمار پروانه های بهره برداری از معدن در مدت 9 ماهه امسال (منتهی به آذر) به 436 فقره رسید که در مقایسه با 557 پروانه در دوره مشابه پارسال، افت 21.7 درصدی را نشان می دهد.
ایران اکنون حدود چهار هزار معدن فعال دارد که سالیانه بطور متوسط 400 میلیون تن مواد معدنی از آنها استخراج می شود که 60 تا 65 درصد مواد استخراجی مصالح ساختمانی است.
همچنین در 9 ماهه امسال 369 فقره گواهی کشف معدن صادر شد که در مقایسه با 370 فقره دوره مشابه در سال گذشته افت 0.3 درصدی دارد.
آذرماه امسال تعداد 35 فقره گواهی کشف معدن صادر شد که نسبت به آبان 97 که 52 فقره بود، کاهش 32.7 درصدی را ثبت کرد.
آمارهای پیشین میزان ذخایر معدنی شناسایی شده کشور را حدود 60 میلیارد تن نشان می دهد که از این رقم حدود 40 میلیارد تن ذخیره قطعی و بقیه احتمالی است.
همچنین در دوره 9 ماهه امسال تعداد 759 فقره پروانه اکتشاف توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت صادر شد که در مقایسه با 703 فقره پروانه اکتشاف در دوره مشابه پارسال، رشد هشت درصدی دارد.
آذرماه امسال تعداد 86 فقره پروانه اکتشاف توسط وزارتخانه مزبور صادر شد که در مقایسه با رقم 77 فقره آبان ماه 97 رشد 11.7 درصدی دارد.
ایران با کشف 68 نوع ماده معدنی از لحاظ تنوع ذخایر این بخش در بین 10 کشور شاخص جهان قرار دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۶۰۰ هزار فرصت شغلی با ۱۰۰ معدن فراوری/ ۲۱ درصد صادرات غیر نفتی از مواد معدنی

می متالز - ۴۰۰ هزار معدن ثبت شده در کشور وجود دارد که با راه اندازی ۱۰۰ معدن فراوری می‌توان ۶۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد.
 سرقینی:

هنوز پنجره واحد ایجاد نشده است

می متالز - معاون امور معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دوسیما گفت: با گذشت ۸سال از اجرای قانون جدید معادن، هنوز پنجره واحد برای سرمایه‌گذاران در بخش معدن ایجاد نشده است.
 

۶۰۰ هزار فرصت شغلی با ۱۰۰ معدن فرآوری

می متالز - رئیس کمیسیون صنایع و معادن اتاق بازرگانی ایران گفت: ۴۰۰ هزار معدن ثبت شده در کشور وجود دارد که با راه اندازی ۱۰۰ معدن فرآوری می‌توان ۶۰۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرد.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم خبر داد:

دومین واحد کربنات کلسیم کشور در قم ساخته می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم از برنامه‌ریزی‌ها برای ساخت دومین واحد کربنات کلسیم کشور در استان قم پس از بوشهر خبر داد.
 رنج این روزهای معدنکاری در جنوب آسیا

کاهش ذخایر و ضعف قوانین، معادن هند را تهدید می‌کند

می متالز - ضعف قوانین و سرعت بالای استخراج ذخایر معدنی، ۲ عاملی است که آینده معدنکاری هند را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است.
 

تولید در معادن کوچک و متوسط زیر سایه خصولتی‌های بزرگ

می متالز - معد‌نکاری مثل سایر بخش‌های تولیدی و صنعتی کشور یک فعالیت اقتصادی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما