خبر
مواد معدنی  
در دیدار استاندار با معاون وزیر صمت عنوان شد:

ظرفیت های معدنی راه امیدبخش در توسعه کهگیلویه و بویراحمد

می متالز - علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در سلسله برنامه ها و دیدارهای هفتگی اش دیروز چهارشنبه با خداداد غریب پور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در تهران در خصوص توسعه و تقویت ظرفیت های معدنی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش می متالز، مدیر کل روابط عمومی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه گفت: در دیدار دیروز استاندار با معاون وزیر صمت بر شناسایی ظرفیت های معدنی، راه های جذب سرمایه گذاری در این بخش مهم اقتصادی و البته مغفول مانده و ضرورت نقش راهبردی آن در تقویت و توسعه پایدار این استان تاکید شد.
سید محمد تقوی افزود: ایجاد صنایع فرآوری، توسعه فعالیت های اکتشافی و ذخائر جدید معادن و ضرورت پهنه بندی مناسب در محدوده های مستعد معدنی، از دیگر محورهای مهم در دیدار دیروز احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با معاون وزیر صنعت و رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) بود.
وی اظهار داشت: استاندار کهگیلویه وبویراحمد و معاون وزیر صنعت همچنین در خصوص روند و حرکت پرشتاب و امیدبخش اجرای طرح فسفات چرام به عنوان یکی از طرح های مهم توسعه ای و اقتصادی کهگیلویه وبویراحمد نیز تاکید داشتند.
عملیات اکتشافی معدن فسفات چرام از سال 1349 آغاز و تا سال 1372 به طول کشید و پس از آن مطالعات امکان سنجی فنی و اقتصادی شروع شد.
عملیات اجرایی این طرح مهم معدنی پس از سالها رکود و توقف سرانجام با حمایت ویژه دولت تدبیر و امید و مسئولان و مقامات اجرایی کهگیلویه وبویراحمد عملیات اجرایی آن از حدود مهرماه سال 96 وارد فاز عملیاتی شده است.
براساس برآوردها، با بهره برداری اولیه از این معدن برای 600 نفر در دراز مدت یک هزار و 200 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می شود.
برآورد ذخیره معدن فسفات چرام 80 میلیون تن با عیار 8.5 تا 9 درصد است.
تاکنون 75 فقره پروانه بهره برداری معدنی با حجم سرمایه گذاری افزون بر سه هزار و 300 میلیارد ریال در کهگیلویه و بویراحمد صادر شده است.
این تعداد معدن با اشتغال 754 نفر و دارای بیش از یک میلیارد و 500 میلیون تن ذخیره معدنی هستند.
همچنین از این تعداد هم اینک 47 معدن فعال و در حال بهره برداری هستند.
میزان استخراج سالانه آن ها نیز حدود 2 میلیون و 400 هزار تُن است.
سیمان، مرمریت، آهک، گچ، سنگ لاشه، مارن، شن، ماسه، فسفات، بوکسیت و سلستین از عمده ترین معادن در کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شوند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر (کگل)

تقی زاده نیامد / شهباز حسن پور تاثیرگذار در تصمیم گیری های سیرجان / از غریب پور تا ملارحمان همه از موفقیت های تقی زاده گفتند

می متالز - امروز ساعت 8 صبح در دفتر مرکزی شرکت معدنی و صنعتی گل گهر، حضور شهباز حسن پور - نماینده محترم مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی - پررنگ بود و به جای حضور در مجلس در مراسم مهم معارفه و تکریم مدیرعامل جدید شرکت معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) حضور داشت و نطق های جالب حتی در توصیف ناصر تقی زاده داشت و موکدا از حضار مسوول خواست تا به ایشان پست مهمی داده شود. به شوخی هم گفت نطق برای مردم راحت تر از نطق برای مسوولین حاضر در جلسه است.
 طی حکمی از سوی غریب پور؛

تقی زاده، مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو شد

می متالز - ناصر تقی زاده با صدور حکمی از سوی خداداد غریب پور به عنوان "مشاور رئیس هیات عامل ایمیدرو منصوب شد.
 

تقی زاده مورد تکریم قرار گرفت/ ملارحمان خود را امانتدار سهامداران گل گهر دانست/ به مدیران جسور میدان دهیم

می متالز - امروز، سه شنبه 31 اردیبهشت سال 98، آیین تکریم و معارفه مدیرعامل پیشین و جدید شرکت معدنی و صنعتی گل گهر در محل این شرکت در تهران و با حضور مدیران و معاونان بخش های مختلف و سهامداران این شرکت و نیز خبرنگاران برگزار شد.
 آیین تکریم و معارفه مدیرعامل شرکت گل گهر برگزار شد

غریب پور تاکید کرد: راهبری گل گهر در تشکیل کنسرسیوم های معدنی

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: استراتژی این سازمان، توانمندسازی بخش معدن و صنایع معدنی و استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی است. به گفته خداداد غریب پور، در شرایط امروز اقتصادی، توسعه این بخش با تشکیل کنسرسیوم های معدنی با راهبری شرکت هایی از جمله "گل گهر" ممکن خواهد شد.
 

عملیات اجرایی مجتمع فولاد اندیمشک آغاز شد

می متالز - طی آئینی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، عملیات اجرایی مجتمع بزرگ فولاد اندیمشک روز شنبه در جاده کرخه این شهرستان آغاز شد.
 در جلسه مشترک ایمیدرو، بانک مرکزی و گمرک مطرح شد:

تاکید بر همکاری های بانک مرکزی، گمرک و شرکت های معدن و صنایع معدنی در رونق تولید

می متالز - همکاری های ایمیدرو و شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی با گمرک و بانک مرکزی به منظور تسهیل در رونق تولید، تقویت می شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما