خبر
نفت   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  

توافق اولیه ایران و عراق برای توسعه ۲ میدان نفتی مرزی

می متالز - وزیر نفت گفت: مذاکرات مربوط به توسعه مشترک دو میدان گازی نفت شهر و خرمشهر انجام شده و به نقطه ای رسیده که بتوان چارچوب تفاهم رسمی برای توسعه مشترک آنها داشت.

به گزارش می متالز، بیژن زنگنه در حاشیه بازدید وزیر نفت عراق از شرکت طراحی و مهندسی صنایع انرژی ایران گفت: در این باره مذاکراتی انجام شد.

وی درباره طلب صادرات گاز ایران به عراق نیز افزود: طلب گازی ایران از عراق حدود یک میلیارد دلار است.

وزیر نفت ادامه داد: قرار است بانک مرکزی دریافت پول صادرات گاز از عراق را پیگیری کند.

زنگنه درباره مذاکرات با وزیر نفت عراق نیز گفت: ثامر غضبان معاون نخست وزیر و وزیر نفت عراق و هیات همراه از شرکت مهندسی و طراحی صنایع انرژی ایران بازدید کردند و با توانایی های شرکت های ایرانی آشنا شدند.

وی ادامه داد: شرکت های ایرانی می توانند در اجرای پروژه ها در عراق مشارکت کنند.

وزیر نفت افزود: شرکت مشابه عراقی قرار شد به ایران آمده و مذاکراتی را در رابطه با نحوه همکاری و انتقال تجربیات با ایران داشته باشد.

زنگنه گفت: شرکت های ایرانی دارای توانمندی های زیادی در عرصه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی هستند که می‌توانند با عراق همکاری داشته باشند.

وی افزود: عراق کشوری در حال توسعه است که پروژه‌های زیادی نفتی در آن در حال اجراست و بر این اساس زمینه همکاری‌های گسترده وجود دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سخنگوی دولت:

زنگنه از وزیران کلیدی دولت است

می متالز - سخنگوی دولت با تکذیب شایعه برکناری بیژن زنگنه از مقام وزارت نفت از سوی دولت، گفت: آقای زنگنه با توجه به تجاربشان از وزیران کلیدی دولت هستند و چنین بحثی در دولت مطرح نیست.
 

۲ انتصاب در هیئت‌مدیره شرکت ملی نفت ایران

می متالز - وزیر نفت در احکام جداگانه‌ای، اکبر سهیلی‌پور را به‌عنوان عضو اصلی و فرخ علیخانی را به‌عنوان عضو علی‌البدل هیئت‌مدیره شرکت ملی نفت ایران منصوب کرد.
 

قدردانی سازمان حفاظت محیط زیست از اقدام‌های وزارت نفت

می متالز - رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از اقدام‌های مثبت و ارزنده وزارت نفت در زمینه بهبود کیفیت سوخت توزیعی و کمک به شرایط زیست محیطی قدردانی کرد.
 رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی تهران:

می‌خواهند تقصیرها را گردن زنگنه بیندازند

می متالز - مخالفان بیژن زنگنه این روزها در تلاشی چشمگیر برای کشاندن وزیر کهنه‌کار نفت به پای میز استیضاح هستند. از ماجرای توتال گرفته تا ماجرای کارتخوان دفتر وزیر همه و همه تلاش مخالفان برای زیر سوال‌بردن عملکرد مدیری است که بیش از ۲۰ سال در حساس‌ترین مقطع مدیریتی مجموعه نفت کشور با توجه به فشار تحریم‌ها و انواع شیطنت‌های غربی‌ها از جمله آمریکا توانسته کارنامه قابل قبولی ارائه دهد.
 

وقتی مرزهای انتقاد جابه‌جا می‌شود

می متالز - مرزهای انتقاد از بیژن زنگنه این روزها جابه‌جا شده است. وقتی تخلفات یک مفسد اقتصادی را یادآوری می‌کند با موجی از انتقاد روبه‌رو می‌شود که در حال فرافکنی است! حتی وقتی بدیهی‌ترین موضوع ممکن را مطرح می‌کند و به صراحت می‌گوید نمی‌خواهد به زندان برود، باز هم با شدیدترین انتقادها از سوی مخالفانش مواجه می‌شود.
 مروری بر گفت‌وگوی مشروح وزیر نفت با خانه ملت

مـا یک مـلّـتـیـم

می متالز - گفت‌وگوی مشروح بیژن زنگنه، وزیر نفت با خبرگزاری خانه ملت که اخیرا انجام و منتشر شد، حاوی نکات حائز اهمیتی بود که برخی از آن، با هدف بازخوانی مخاطبان و آگاهی از رویکردهای وزارت نفت به ویژه در شرایط کنونی کشور در ادامه آمده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما