خبر
مواد معدنی  
برای سال جاری اعلام شد:

برنامه وزیر صنعت برای صادرات چند صنعت بورسی و تحول انقلابی در بخش معدن

می متالز - وزیر صنعت با اعلام برنامه هایی برای صادرات محصولات چند صنعت بورسی و از تحول انقلابی در بخش معدن خبر داد.

به گزارش می متالز، رضا رحمانی، توسعه معادن و صادرات به کشورهای همسایه، اصلاح فرآیندها و شفاف‌سازی مرتبط با فضای کسب و کار، ارتقای بهره‌وری عوامل تولید، حمایت از ساخت داخل، توسعه فن‌آوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، سامان‌دهی تجاری و اصلاح نظام توزیع و تقویت سیاست اقتصادی را از اولویت‌های وزارت صنعت اعلام کرد و گفت: یکی از رویکردهای مهم سال جاری، صادرات به ویژه تمرکز روی کشورهای همسایه است.

وی ادامه داد: قرار است میزان صادرات به کشورهای اطراف تا سال ۱۴۰۰ دو برابر و از حدود ۲۵ میلیارد دلار به ۵۰ میلیارد دلار برسد. بنابراین وزارت صنعت اقدامات مهمی برای صنایع لوازم خانگی، پایین‌دست پتروشیمی، صنایع دریایی، پوشاک، زنجیره ارزش فلزات اساسی همانند فولاد، آلومینیوم و مس برنامه ریزی کرده که هفته آینده در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تشریح می شود.

این وزیر ادامه داد: توسعه بخش معدن یکی دیگر از اولویت‌های سال جاری برای تحقق شعار رونق تولید است. توسعه معادن و استفاده حداکثری از این بخش را می‌توان یکی از راهکار‌های اصلی توسعه اقتصادی دانست. از سوی دیگر با توجه به وجود بیش از ۶۴ نوع ماده معدنی در صورت در نظر گرفتن راهکاری برای توسعه این بخش می‌‌توان بخشی از رشد اقتصادی را از این طریق محقق کرد. برای تحقق این مهم بررسی ۱۵ استان جدید در طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با هدف تامین مواد اولیه صنایع معدنی، توسعه مناطق محروم و ایجاد اشتغال آغاز شده است.

رحمانی با تاکید بر ظرفیت ویژه بخش معدن برای رونق تولید گفت: در سال جاری ، تحول و انقلاب اساسی در حوزه معدن انجام و ظرفیت قابل توجه این بخش فعال و به موضوع فن‌آوری نیز توجه ویژه‌ای می‌شود.

کد خبر: 33109
تاریخ: 1398/01/24 - 12:27
منبع: ایمیدرو

معدن  رضا رحمانی  صادرات 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نامه گمرک به وزارت صمت/ آیا شرکتهای وزارت نفت مجاز به واردات بدون ثبت سفارش هستند؟

می متالز - معاون گمرک ایران در مکاتبه‌ای با وزارت صنعت، خواستار اعلام نظر این وزارت‌خانه درباره واردات بدون ثبت سفارش همه شرکتهای زیر مجموعه وزارت نفت شد.
 

زمان تحویل خودروهای پیش فروش شده ایران خودرو و سایپا در سال 98

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از طرح سختگیرانه این وزارتخانه برای خودروسازان به منظور افزایش تولید خبر داد و گفت: اگر تولید افزایش نیابد، اجازه پیش فروش نمی دهیم.
 بلومبرگ گزارش داد:

چند آمار از ذخایر نفتی جهان و احتمال سخت تر شدن صادرات نفت ایران

می متالز - بلومبرگ ضمن اعلام چند آمار از ذخایر نفتی جهان و استفاده سال های گذشته و برخی فرضیات برای آینده از احتمال سخت تر شدن صادرات نفت ایران خبر داد.
 

نگاهی به عملکرد صادراتی ایران در ۲۰۱۹

می متالز - اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به بررسی عملکرد صادرات غیرنفتی کشور تا نیمه سال ۲۰۱۹ پرداخته و وضعیت حضور ایران در تعدادی از کشورهای مهم منطقه و آسیا را بررسی کرده است.
 

قدردانی کمیسیون اقتصادی مجلس از بانک صنعت و معدن

می متالز - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهارکرد: بانک صنعت و معدن نقش مهمی در توسعه کشور دارد و امیدوارم با حمایت مجلس و دولت بتواند در این شرایط حساس نقش حیاتی خود را در کمک به صنایع و معادن کشور ایفا کند.
 

وزیر صمت باید پاسخگوی قصور و تخلفات احتمالی مدیرعامل سابق ایران خودرو باشد

می متالز - درحالی مدیرعامل سابق ایران خودرو به اتهام افزایش خودسرانه قیمت خودرو برکنار شده که نقش وزیر صنعت، معدن و تجارت در ماجرای افزایش قیمت خودرو مبهم است و به نظر می رسد شخص وزیر هم باید پاسخگوی قصور و تخلفات احتمالی باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما