خبر
مواد معدنی  
برای سال جاری اعلام شد:

برنامه وزیر صنعت برای صادرات چند صنعت بورسی و تحول انقلابی در بخش معدن

می متالز - وزیر صنعت با اعلام برنامه هایی برای صادرات محصولات چند صنعت بورسی و از تحول انقلابی در بخش معدن خبر داد.

به گزارش می متالز، رضا رحمانی، توسعه معادن و صادرات به کشورهای همسایه، اصلاح فرآیندها و شفاف‌سازی مرتبط با فضای کسب و کار، ارتقای بهره‌وری عوامل تولید، حمایت از ساخت داخل، توسعه فن‌آوری و شرکت‌های دانش‌بنیان، سامان‌دهی تجاری و اصلاح نظام توزیع و تقویت سیاست اقتصادی را از اولویت‌های وزارت صنعت اعلام کرد و گفت: یکی از رویکردهای مهم سال جاری، صادرات به ویژه تمرکز روی کشورهای همسایه است.

وی ادامه داد: قرار است میزان صادرات به کشورهای اطراف تا سال ۱۴۰۰ دو برابر و از حدود ۲۵ میلیارد دلار به ۵۰ میلیارد دلار برسد. بنابراین وزارت صنعت اقدامات مهمی برای صنایع لوازم خانگی، پایین‌دست پتروشیمی، صنایع دریایی، پوشاک، زنجیره ارزش فلزات اساسی همانند فولاد، آلومینیوم و مس برنامه ریزی کرده که هفته آینده در کمیسیون صنایع و معادن مجلس تشریح می شود.

این وزیر ادامه داد: توسعه بخش معدن یکی دیگر از اولویت‌های سال جاری برای تحقق شعار رونق تولید است. توسعه معادن و استفاده حداکثری از این بخش را می‌توان یکی از راهکار‌های اصلی توسعه اقتصادی دانست. از سوی دیگر با توجه به وجود بیش از ۶۴ نوع ماده معدنی در صورت در نظر گرفتن راهکاری برای توسعه این بخش می‌‌توان بخشی از رشد اقتصادی را از این طریق محقق کرد. برای تحقق این مهم بررسی ۱۵ استان جدید در طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با هدف تامین مواد اولیه صنایع معدنی، توسعه مناطق محروم و ایجاد اشتغال آغاز شده است.

رحمانی با تاکید بر ظرفیت ویژه بخش معدن برای رونق تولید گفت: در سال جاری ، تحول و انقلاب اساسی در حوزه معدن انجام و ظرفیت قابل توجه این بخش فعال و به موضوع فن‌آوری نیز توجه ویژه‌ای می‌شود.

کد خبر: 33109
تاریخ: 1398/01/24 - 12:27
منبع: ایمیدرو

معدن  رضا رحمانی  صادرات 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس مطرح کرد؛

صادرات ۱.۶ میلیارد دلاری منطقه ویژه خلیج فارس در سال ۹۷

می متالز - طهرانی گفت: ارزش صادرات کالا‌های تولیدی این منطقه در سال گذشته به ۱.۶ میلیارد دلار رسید.
 از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت:

نظام نامه بازرسی وزارت صمت ابلاغ شد

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت در ابلاغی به معاونان و مدیران کل ستادی وزارتخانه، مدیران عامل و رؤسای سازمانها، شرکتها، صندوق‌ها و مؤسسات وابسته و رؤسای سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها نظام نامه بازرسی این وزارتخانه را ابلاغ کرد.
 برابر آمار انجمن فولاد؛

صادرات ۳۹۲ هزار تن شمش فولادی در فروردین ۹۸ ثبت شد

می متالز - صادرات شمش فولادی (بیلت - بلوم و اسلب) فروردین ماه ۹۸ به رقم ۳۹۲ هزار تن رسید و در مقایسه با عملکرد ماه مشابه پارسال که ۴۹۵ هزار تن بود، کاهش ۲۱ درصدی را نشان می دهد.
 

وجود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن ذخیره معدنی در سیستان و بلوچستان

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تن ذخیره معدنی در این استان وجود دارد.
 

تحریم مواد معدنی، فرصت طلایی برای ایران

می متالز - رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت ایران، تصمیم ترامپ مبنی بر محدود کردن صادرات مواد معدنی از ایران را فرصتی برای توسعه بخش عنوان کرد و گفت: صادرات با ارزش افزوده در دوران تحریم بالا رونق می‌گیرد.
 

جهش ۲۵ درصدی صادرات فولادسازان بزرگ

می متالز - عملکرد صادرات واحدهای بزرگ فولادی کشور طی فروردین 98 از سوی کامودیتی منتشر شد که براساس این گزارش، جهش 25 درصدی صادرات فولادسازان بزرگ ایران در ماه مذکور اتفاق افتاد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما