خبر
فلزات گرانبها   بانک ها  
آخرین تحولات بازار دلار و سکه

تلاش بی‌ثمر افزایشی‌ها در بازار ارز

می متالز - دلار و سکه در معاملات امروز نتوانستند به افت ابتدای هفته ادامه دهند و با رشد قیمت مواجه شدند. سفته‌بازان در برابر تداوم کاهش شاخص ارزی کشور مقاومت کردند و با بالا بردن خریدهای خود اقدام به رشد دلار کردند. سکه نیز که محدودیت کمتری در برابر رشد خود می‌دید با سرعت بیشتری نسبت به دلار به افزایش قیمت پرداخت.

به گزارش می متالز، هر دلار آمریکا ساعت 18 دومین روز کاری هفته به قیمت 13 هزار و 710 تومان به فروش رفت و رشد روزانه 10 تومانی را تجربه کرد. صبح امروز دلالان از همان ابتدا در برابر افت بیشتر دلار مقاومت کردند و با شدت بخشیدن به خریدهای خود مقدمه افزایش نرخ ارز را فراهم آوردند. سفته‌بازان در نظر داشتند با تقویت تقاضا در بازار ارزی کشور از سطح افت بیشتر دلار و واگذاری مقاومت 13 هزار و 500 تومانی جلوگیری کنند. در همین راستا دلار با قیمت 13 هزار و 700 تومان کار خود را آغاز کرد و رفته رفته افزایش یافت. با این حال برخورد شاخص ارزی کشور به مقاومت 13 هزار و 800 تومانی سمت عرضه را تقویت کرد تا دلار ضمن فاصله گرفتن از اوج روزانه به قیمت پایانی شنبه نزدیک‌تر شود. هم‌اکنون 14 هزار و 400 تومانی پیش روی نرخ ارز قرار دارد که در صورت شکست در روزهای آتی، جبهه جدیدی از تقاضا در بازار شکل خواهد گرفت.

 رشد حباب سکه

هر سکه طرح جدید در معاملات امروز 60 هزار تومان افزایش قیمت داشت و راس ساعت 18 به بهای 4 میلیون و 840 تومان به فروش رفت. بازگشت مجدد شاخص ارزی کشور از مدار نزولی، سکه را همچون روزهای گذشته با خود همراه کرد و به رشد 1.2 درصدی بهای این دارایی ارزشمند انجامید. رشد بیشتر سکه در مقابل دلار نقش بازارساز را یادآور می‌شود. صرافی‌های بازارساز می‌توانند با انبساط مجرای عرضه نرخ ارز را تعدیل کنند، اما چنین امکانی در بازار سکه وجود ندارد و در صورت شکل‌گیری موج صعودی سکه بیش از دلار واکنش می‌دهد. افزایش تقاضا توسط خریداران خرد هم به رشد قیمت این دارایی شدت بخشید. نزدیک شدن به تعطیلات مناسبتی تقاضای فیزیکی برای انواع سکه را افزایش داده است. امروز حباب سکه بدون احتساب مالیات بر ارزش افزوده بار دیگر به بالای مرز 600 هزار تومانی صعود کرد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 پورابراهیمی:

قیمت دلار با کاهش اثرات روانی واقعی می‌شود

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به روند کاهشی نرخ دلار در بازار ارز گفت که با از بین رفتن اثرات روانی قیمت دلار به سمت واقعی شدن پیش می‌رود.
 افت همگام دلار و سکه

بازارساز ارزی قاعده بازی را عوض کرد

می متالز - دلار و سکه در حالی معاملات روز دوشنبه را آغاز کردند که بازارساز استراتژی خود را برای مدیریت بازار ارزی کشور تغییر داد. پیش از این بانک مرکزی سعی داشت با افزایش فشار عرضه نوسان‌گیران را متضرر کند تا کنترل بیشتری بر شرایط بازار داشته باشد. با این حال سیاست بازارساز به سمت مدیریت دامنه نوسان تغییر جهت پیدا کرده تا بتواند در هنگام نیاز از فراز و فرود افسار گسیخته دلار جلوگیری کند. سکه نیز شرایط مشابهی را تجربه کرد و با افت اونس طلا در بازگشایی بازار جهانی مزید علت شد تا قیمت خود را اصلاح کند.
 دلار و سکه صعودی شدند

چرخش در معاملات بازار ارز

می متالز - دلار و سکه در معاملات دومین روز کاری هفته به افزایش قیمت پرداختند. امروز نرخ ارز وارد محدوده 13 هزار و 700 تومانی شد و سکه از مرز 4 میلیون و 700 هزار تومانی عبور کرد. رشد نرخ حواله درهم و اخبار غیر اقتصادی نامطلوب تاثیر به سزایی در تغییر ذهنیت معامله‌گران ارزی داشت و افزایش نرخ فروش صرافی‌های عامل بانک مرکزی مهر تاییدی بود بر بازگشت دلار به مدار صعود. سکه نیز که نرخ ارز را تنها مولفه تاثیرگذار بر خود می‌دید به تبعیت افزایشی شد.
 ذهن‌خوانی طراح دلا‌‌ر ۴۲۰۰

منشا پرسروصداترین تصمیم ارزی کجاست؟

می متالز - بعد از گذشت حدود ۱۴ ماه از معرفی دلار ۴۲۰۰ تومانی، هنور زوایای پنهان آن روشن نشده است؛ سیاستی که ضمن تحمیل میلیاردها دلار هزینه، یکی از متهمان اصلی تشدید التهابات بوده است. اما خاستگاه این سیاست زیان‌بار کجا بود؟
 بر اساس اعلام بانک مرکزی؛

نرخ رسمی ۴۷ ارز ثابت ماند

می متالز - بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که قیمت همه ارزها نسبت به روز گذشته بدون تغییر بود.
 

کاهش شدید مبادلات ارزی در جهان

می متالز - مؤسسه سی ال اس که یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های ارزی جهان محسوب می‌شود هم چنین اعلام کرده است که حجم مبادلات ماه مه در مقایسه با ماه آوریل نیز کاهش پیدا کرده است. در سال ۲۰۱۹ میزان نوسانات بازار ارز در جهان به کمترین سطح خود در طول چهار سال اخیر رسیده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما