خبر
اقتصاد   سنگ آهن  
رییس انجمن سنگ آهن ایران:

مطالبات از کسب و کارها باشد

می متالز - رییس انجمن سنگ اهن ایران معتقد است باید مطالبات از کسب و کارها به صورت غیر مستقیم دریافت شود.

به گزارش می متالز، مهرداد اکبریان اظهار کرد: نقش کسب و کار باید به صورت مطالبات غیر مستقیم ایفا شودزیرا دریافت مستقیم آن مشکلات زیادى را ایجاد کرده است و این موارد موضوعات اختلاف دولت و کسب و کارها است.

وى ادامه داد: در سال هاى اخیر یکى از موفقیت هایى که دولت نیز بارها دربحث زنجیره ارزش فولاد مطرح کرده است بحث ایجاد نظم در واحدهاى کنسانتره سازى و گندله سازى است و این امروز یک. افتخار است.

اکبریان افزود: باید بحث تولید با ارزش افزوده در واحدهاى کشور به صورتى باشد که محصول تولید شده در واحدها در اختیارحلقه هاى بعدى زنجیره قرار بگیرد. باید واحدها با شرایط بهینه فعالیت داشته باشند.
رییس انجمن سنگ آهن تصریح کرد: در برخى مناطق وجود معادن یعنى آبادانى و این حاکى از اهمیت این بخش است اما نباید ارتباط با دانشگاه ها فراموش شود.

کد خبر: 33576
تاریخ: 1398/01/26 - 20:30
منبع: عصر معدن

انجمن سنگ اهن ایران  مهرداد اکبریان  کسب و کار 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کسب و کارتان را با سککوک رونق دهید!

می متالز - بانک ملی ایران با راه اندازی سامانه سککوک (سامانه کشوری کسب و کار به کسب و کار) فرصتی را فراهم کرده است تا کسب و کارها بتوانند بدون واسطه و بر اساس مدل تجارت به تجارت (B۲B) فعالیت کنند.
 اکبریان در واکنش به شرایط خاص صادرات سنگ‌آهن:

بخشنامه جدید وزیر، تاجران واقعی را حذف می‌کند

می متالز - رییس انجمن سنگ آهن معتقد است بخشنامه جدید وزیر صنعت، معدن و تجارت می تواند به بخش خصوصی آسیب وارد کند.
 

در شرایط کنونی مسوولان دولتی باید برنامه موقت و میانی داشته باشند/بازار در حال کوچک شدن است/باید هوای مدیر خوب را داشت

می متالز - مهندس مهرداد اکبریان رئیس انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان سنگ آهن ایران در مراسم ضیافت افطاری این انجمن گفت: با نگاه به گذشته مشاهده می کنیم که حرکت های خوبی انجام شده اما در شرایط کنونی با فشارهای ترامپ و بعضا با خود تحریمی های داخلی مواجه هستیم.
 

مشاهده آنلاین رتبه اعتباری حقیقی‌ها در بانک‌ها

می متالز - امکان مشاهده آنلاین رتبه اعتباری همه اشخاص حقیقی در همه بانک ها و بدون هیچگونه محدودیت مکانی و زمانی فراهم شد.
 

بازی تکراری

می متالز - ایالات‌متحده چهارشنبه 18 اردیبهشت تحریم‌هایی را علیه صنایع آهن، فولاد، آلومینیوم و مس ایران وضع کرد؛ موضوعی که البته تازه نیست و در اردیبهشت پارسال، همزمان با اعلام خروج از برجام، در کنار تحریم فروش نفت و طلا، در بازه 90 روزه ابتدایی که تحریم‌ها اعمال می‌شد، تحریم مربوط به فروش، عرضه و تامین فولاد و آلومینیوم نیز بر اقتصاد ایران تحمیل شد.
 واعظی اعلام کرد؛

مصوبات دولت درباره بهبود محیط کسب و کار/ بیش از هزار مجوز حذف شد

می متالز - رئیس دفتر رئیس جمهوری مهم ترین بحث امروز هیات دولت را بهبود محیط کسب و کار عنوان کرد و افزود: تاکنون دریافت بیش از هزار مجوز حذف شده و قرار است این روند بازهم ادامه یابد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما