خبر
سنگ آهن  
یک مشاور برجسته صنعت در چین:

چین آمادگی کسری سنگ آهن در بازار را ندارد

می متالز - به گفته یک مشاور برجسته صنعت در چین، صنعت فولاد چین آمادگی کسری سنگ آهن را که طی هفته گذشته به بالاترین قیمت خود در ۵ سال گذشته رسید، ندارد.

به گزارش می متالز، وو ونژانگ، موسس و رییس شرکت تکنولوژی داده Steelhome گفت: قیمت‌ها با توجه به بسته‌شدن برخی معادن برزیلی و کسری بازار سنگ آهن در نیمه دوم سال جاری همچنان صعودی خواهد بود. قیمت سنگ آهن در روز جمعه به بالاترین سطح خود از جولای ۲۰۱۴ و حدود ۹۶ دلار در هر تن رسید.

وو بیان کرد: حوادث ماه‌های اخیر کاهش حدود ۶۰ میلیون تنی عرضه سنگ آهن را در سال جاری به دنبال خواهد داشت. تنها کاری که می‌توان انجام داد آمادگی برای کسری سنگ آهن در بازار است.

در پی حادثه واله و توقف فعالیت چندین معدن در برزیل، بارگیری سنگ آهن آمریکای جنوبی کاهش یافت، در صورتی‌که طوفان استرالیا و نشانه‌های افزایش تقاضای سنگ آهن با افزایش نیاز فولاد چین، قیمت‌های بالاتری را برای سنگ آهن پیش‌بینی می‌کند.

باوجود ذخایر سنگ آهن ۱۵۰ میلیون تنی بنادر چین در ۵ آپریل، نگرانی از نزدیک شدن به نقطه خطر ذخایر سنگ آهن و حدود ۱۲۰ میلیون تن وجود دارد.

کد خبر: 33583
تاریخ: 1398/01/26 - 20:46
منبع: بورس کالای ایران

چین  سنگ آهن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بیولیچینگ، ‌به‌صرفه‌ترین روش فرآوری مواد معدنی

می متالز - صنعت مدرن از بیوفناوری در بیولیچینگ مواد معدنی کم‌عیار و مواد معدنی استفاده می‌کند. از ورود این فناوری به بخش معدن جهان بیش از ۷۰ سال می‌گذرد.
 با استفاده از فرآوری خشک تولید صورت می گیرد؛

افزایش تولید سنگ آهن شرکت واله تا ۳۰ میلیون تن در سال

می متالز - شرکت معدنی واله برزیل قصد دارد تولید سنگ آهن را در بعضی از سایت‌هایی که به‌دلیل شکسته شدن سد در معدن brumadinho در ماه ژانویه بسته شده بود با استفاده از فرآوری خشک آغاز کند.
 

افزایش صادرات مواد معدنی کانتینری به چین از بندر چابهار

می متالز - رئیس بندر شهید کلانتری چابهار گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۱۷ دستگاه کانتینر ۲۰ فوت حاوی سنگ های معدنی از بندر شهید کلانتری چابهار بارگیری و به مقصد چین ارسال شده است.
 

داستان کوتاه جنگ تجاری برای فلز سرخ

می متالز - تاثیر جنگ تجاری چین و امریکا بر میزان سرمایه‌گذاری در صنایع مس جهان امکان‌پذیر و در همان حال، کوتاه‌مدت است.
 

ورق گرم صادراتی چین ارزان تر شد

می متالز - در بازار ورق صادراتی چین، قیمت ها علی رغم رونق بازار واردات سنگ آهن نزولی بوده البته فعالان بازار معتقدند افت قیمت ادامه نخواهد داشت چون حاشیه سود کارخانه ها نیز کاهش داشته ولی تجار اینقدر خوش بین نیستند. قیمت ورق گرم 5 تا 10 دلار افت داشته 495 تا 505 دلار هر تن فوب شنیده شده است.
 

افزایش قیمت نفت سبب تشدید فشار بر اقتصاد جهانی می‌شود

می متالز - افزایش تنش‌های در خاورمیانه سبب افزایش قیمت نفت شده است و این مسئله هزینه واردات بسیاری از کشورهای مصرف کننده را بالا می‌برد و بر رشد اقتصاد جهانی که اکنون نیز تحت تأثیر جنگ اقتصادی ترامپ و وخامت جو روانی مصرف‌کنندگان است، تأثیر منفی بیشتری می‌گذارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما