خبر
اقتصاد   پتروشیمی  

همکاری و تعامل مثبت گمرک و صنعت پتروشیمی

می متالز - مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت:ارزش صادراتی محصولات پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی در سال گذشته مطلوب بوده که نتیجه همکاری و تعامل مثبت گمرک و صنعت پتروشیمی است.

به گزارش می متالز، مدیرعامل و تنی چند از مدیران در ارتباط با گمرک این سازمان صبح امروز (دوشنبه 26 فروردین 98) به اداره کل گمرک استان خوزستان رفتند.
شهیدی نیا، در این دیدار، ضمن تقدیر از همکاری موثر گمرک در جریان خروج تجهیزات امداد رسانی برای حادثه دیدگان سیل فروردین ماه در استانهای کشور، اظهار امیدواری کرد که این وحدت و همکاری بین نهادها و مردم بیش از پیش برای از میان برداشتن مشکلات کشور بکار گرفته شود.
وی خاطر نشان کرد: در جریان حوادث اخیر که برای کشور افتاد، به وضوح توانستیم اتحادی که در زمان مقابله با یک حادثه بین مردم اتفاق میافتد را شاهد باشیم و این عامل بسیار ارزشمند است.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، همچنین ضمن تقدیر از خدمات صادقانه گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته، گفت: تعامل مثبت گمرگ با صنعت پتروشیمی در کاهش تاثیر تحریمهای نفتی تاثیر چشمگیری داشته است و امیدواریم این همکاری در سال 98 ادامه پیدا   کند‌.
شهیدی نیا یادآور شد: صنعت پتروشیمی، به عنوان یک صنعت ارزش آفرین، هر جا که کشور با چالش روبرو شده در خدمت کشور و مردم بوده و این رویکرد را در جریان تحریم های قبلی نیز نشان داد.
وی گفت: صادرات در پتروشیمی برای کشور ارزشمند است اما هر چه شرکتهای پتروشیمی بتوانند ظرفیتهای خود را متناسب با توسعه صنایع پایین دست تنظیم کرده و نیاز صنایع پایین دست کشور را تامین کنند به مراتب ارزش آفرینی بیشتری را خواهد داشت و نیازی به صادرات هم نخواهیم داشت.
در حال حاضر توسعه ظرفیت تولید پتروشیمی نوری، فرصت بسیار خوبی برای واحدهای پایین دست خود از جمله پتروشیمی شهید تندگویان ایجاد کرده است که مثال خوبی برای جایگزینی مناسب داخلی برای صادرات است.

کد خبر: 33659
تاریخ: 1398/01/26 - 15:37
منبع: نیپنا

گمرک  صنعت پتروشیمی  سازمان منطقه ویژه اقتصادی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

جنگ تجاری آمریکا و چین به خودرو رسید

می متالز - یک کارشناس ارشد صندوق بین المللی پول گفت: جنگ تجاری بین چین و آمریکا که اکنون در مورد تعرفه های گمرکی واردات خودرو وقطعات آن اعمال می شود می‌تواند شرایط اقتصاد جهانی را بدتر کند.
 معاون فنی گمرک کشور تشریح کرد؛

وجود ۲.۵ میلیون تُن کالای اساسی در بنادر و گمرکات

می متالز - ارونقی در گزارشی با اعلام آخرین آمار و اطلاعات از میزان کالا‌های اساسی موجود در بنادر و گمرکات کشور از اقدامات ویژه گمرک برای تسهیل واردات کالا‌های اساسی همچون شکر خبر داد.
 

افزایش ماهانه واردات نفت کره جنوبی از ایران

می متالز - آمار گمرکی نشان داد: واردات نفت کره جنوبی از ایران در مارس نسبت به ماه پیش از آن ۲۳ درصد افزایش داشت و بالاترین خرید از زمان از سرگیری خرید نفت ایران در ژانویه بوده است.
 

مکاتبات وزارت صنعت با گمرک در مورد ترخیص خودروها

می متالز - وزارت صنعت، معدن و تجارت در مکاتبه ای با گمرک خواستار ارسال اطلاعات پرونده خودروهای مانده در گمرک شد.
 

عکس| جاسازی شمش قاچاق مس در جعبه روغن کامیون!

می متالز - ماموران گمرک شهید شوشتری سرخس ۶۰ قطعه شمش مس به وزن کل ۳۶۷ کیلوگرم کشف و ضبط کردند.
 

۸ پیشنهاد مهم جلوگیری از رسوب کالا در گمرکات

می متالز - معاون فنی گمرک ایران از تصویب چندین راهکار مهم در جلسه مشترک نمایندگان وزارت صمت و گمرک برای جلوگیری از رسوب کالا در بنادر و گمرکات کشور خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما