خبر
اقتصاد   پتروشیمی  

همکاری و تعامل مثبت گمرک و صنعت پتروشیمی

می متالز - مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی گفت:ارزش صادراتی محصولات پتروشیمی منطقه ویژه اقتصادی در سال گذشته مطلوب بوده که نتیجه همکاری و تعامل مثبت گمرک و صنعت پتروشیمی است.

به گزارش می متالز، مدیرعامل و تنی چند از مدیران در ارتباط با گمرک این سازمان صبح امروز (دوشنبه 26 فروردین 98) به اداره کل گمرک استان خوزستان رفتند.
شهیدی نیا، در این دیدار، ضمن تقدیر از همکاری موثر گمرک در جریان خروج تجهیزات امداد رسانی برای حادثه دیدگان سیل فروردین ماه در استانهای کشور، اظهار امیدواری کرد که این وحدت و همکاری بین نهادها و مردم بیش از پیش برای از میان برداشتن مشکلات کشور بکار گرفته شود.
وی خاطر نشان کرد: در جریان حوادث اخیر که برای کشور افتاد، به وضوح توانستیم اتحادی که در زمان مقابله با یک حادثه بین مردم اتفاق میافتد را شاهد باشیم و این عامل بسیار ارزشمند است.
مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی، همچنین ضمن تقدیر از خدمات صادقانه گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته، گفت: تعامل مثبت گمرگ با صنعت پتروشیمی در کاهش تاثیر تحریمهای نفتی تاثیر چشمگیری داشته است و امیدواریم این همکاری در سال 98 ادامه پیدا   کند‌.
شهیدی نیا یادآور شد: صنعت پتروشیمی، به عنوان یک صنعت ارزش آفرین، هر جا که کشور با چالش روبرو شده در خدمت کشور و مردم بوده و این رویکرد را در جریان تحریم های قبلی نیز نشان داد.
وی گفت: صادرات در پتروشیمی برای کشور ارزشمند است اما هر چه شرکتهای پتروشیمی بتوانند ظرفیتهای خود را متناسب با توسعه صنایع پایین دست تنظیم کرده و نیاز صنایع پایین دست کشور را تامین کنند به مراتب ارزش آفرینی بیشتری را خواهد داشت و نیازی به صادرات هم نخواهیم داشت.
در حال حاضر توسعه ظرفیت تولید پتروشیمی نوری، فرصت بسیار خوبی برای واحدهای پایین دست خود از جمله پتروشیمی شهید تندگویان ایجاد کرده است که مثال خوبی برای جایگزینی مناسب داخلی برای صادرات است.

کد خبر: 33659
تاریخ: 1398/01/26 - 15:37
منبع: نیپنا

گمرک  صنعت پتروشیمی  سازمان منطقه ویژه اقتصادی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد ۸ درصدی صادرات دوماهه امسال/ واردات کالای اساسی ۲۲ درصد افزایش یافت

می متالز - رئیس کل گمرک از رشد ۸ درصدی صادرات و کاهش ۸ درصدی واردات در دوماهه نخست سال خبر داد و گفت:‌ تراز تجاری ۱.۶ میلیارد دلار مثبت است.
 

ابلاغ صادرات مشروط سیمان تا پایان شهریور

می متالز - گمرک ایران در بخشنامه‌ای اعلام کرد که تا پایان شهریور ماه صرفا شرکت‌های تولیدکننده یا نماینده رسمی، مجاز به صادرات سیمان و کلینکر هستند.
 

ارزش تجارت دوماهه کشور از 15 میلیارد دلار گذشت

می متالز - بررسی‌ها نشان می‌دهد در دوماهه امسال ارز تجارت خارجی ایران به 15 میلیارد و 175 میلیون دلار رسیده و ارزش صادرات حدود 1.6 میلیارد دلار از واردات بیشتر بوده است.
 کمبود قطعه واقعیت دارد؟

معمای خودروهای تولیدی ناقص/خودروسازان عجله‌ای برای ترخیص قطعات از گمرک ندارند

می متالز - خودروسازان بزرگ کشور در حالی همچنان به تولید محصول‌های ناقص (دارای کسری قطعه) مشغول هستند که به تازگی تردیدهایی مبنی بر کمبود قطعات برای پوشش تیراژ فعلی، ایجاد شده است.
 توسط گمرگ :

صادرات مشروط و سه ماهه سیمان و کلینکر ابلاغ شد

می متالز - مدیرکل دفتر صادرات گمرک اعلام کرد: تا پایان شهریور ماه صرفا شرکت‌های تولیدکننده یا نماینده رسمی، مجاز به صادرات سیمان و کلینکر هستند.
 در دو ماهه نخست سال ۹۸؛

صادرات غیرنفتی به ۸.۴ میلیارد دلار رسید/ تراز تجاری مثبت ۱.۶ میلیارد شد

می متالز - طی دو ماه ابتدای امسال ۸ میلیارد و ۴۱۲ میلیون دلار صادرات غیرنفتی و ۶ میلیارد و ۷۶۳ میلیون دلار واردات به ثبت رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما