خبر
سهام  

صعود شاخص بورس به کانال 201 هزار واحد

می متالز - شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با افزایش ۵ هزار و ۷۲۱ و احد به رقم ۲۰۱ هزار و ۸۰۵ واحدرسید.

به گزارش می متالز، بورس تهران  روز جاری شاهد رشد فابل توجه شاخص بود به طوری که امروز شاخص کل با رشد ۵۷۲۱ واحدی به عدد ۲۰۱ هزار و ۸۰۵ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با رشدی ۸۶۶ واحدی، عدد ۳۹ هزار و ۹۷۹ واحد را برای خود ثبت کرد. شاخص بازار اول نیز رشدی ۴۶۷۵ واحدی را به ثبت رساند تا به عدد ۱۷۱ هزار و ۱۷۵ واحد برسد. شاخص بازار دوم هم با رشدی ۹۲۲۷ واحدی به ۳۹۰ هزار و ۲۹ واحد رسید. آیفکس نیز با ۴۴ واحد افزایش به عدد ۲۴۹۶ رسید.

بر اساس این گزارش ، تدپیکس در ۶۰ دقیقه ابتدایی معاملات امروز با رشدی نزدیک به ۳ هزار و ۵۰۰ واحد، ضمن شکستن رکورد قبلی توانست وارد کانال بی‌سابقه ۲۰۰ هزار واحد شده و از مرز ذهنی خود عبور کند. به گفته کارشناسان، تغییرات نرخ ارز، سیگنال ارسالی قیمت جهانی کامودیتی ها، رکود بازارهای غیر مولد کشور و عبور از فضای تحریم مهمترین عوامل تاثیر گذار در روند مثبت شاخص طی روزهای اخیر است.نگاهی به روند معاملات هم حکایت از حضور پررنگ سهام داران حقیقی و ورود نقدینگی های تازه به بازار سرمایه دارد. از سوی دیگر انتظار رشد فروش سه ماهه شرکت ها در سه ماهه اول سال و همچنین گزارش های مثبت آخرین ماه سال ۹۷ نیز در روند مثبت فعلی شاخص موثر بود.

ارزش معاملات امروز با دست به دست شدن ۷ میلیارد و ۵۲۲ میلیون سهم و اوراق مالی طی ۳۲۹۴۳۸ نوبت داد و ستد به ۱۴۷۸ میلیارد تومان رسید.

امروز نمادهای وتجارت، کگل و فولاد به ترتیب با ۶۰۱، ۵۴۸ و ۴۴۴ واحد افزایش بیشترین نقش مثبت و در آن سو قشهد، شیراز و قصفها به ترتیب با ۱۴، ۶.۳ و ۶ واحد کاهش بیشترین تاثیر منفی بر شاخص را به نام خود ثبت کردند.

بر اساس این گزارش، با بازگشایی نماد بانک تجارت، گروه بانکی بیشترین سهم ارزش معاملات بورس تهران را به خود اختصاص داد و در صدر برترین گروه های صنعت قرار گرفت. گروه صنایع شیمیایی نیز جایگاه دوم را ازآن خود کرد و گروه کانه های فلزی و همچنین فلزات اساسی نیز در رده های سوم و چهارم قرار گرفتند. همچنین نماد های معاملاتی وتجارت، کگل، قصهفا، و ایران، وبوعلی، قشهد، فسپا و وپارس بازگشایی و نمادهای فولاژ، وآتی، وسکاب، غبهنوش، سصفها، خگستر، فلوله و لابسا طی معاملات امروز متوقف شدند.

کد خبر: 33660
تاریخ: 1398/01/26 - 15:39
منبع: نیپنا

شاخص بورس  بورس اوراق بهادار تهران  معاملات 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ابزارهایی که آرشیو می‌شوند

می متالز - ابزارهای مالی در بورس‌های پیشرفته تنوع بسیاری دارند، بازارهای سرمایه‌ توسعه یافته پیشتاز در تعریف و راه‌اندازی ابزارهای نوین مالی هستند. یکی از ابزارهای مالی مورد دادوستد در بورس‌های اوراق بهادار دنیا ابزار مالی وارانت (Warrant) و فروش استقراضی (Short selling) است.
 

پتروشيمی ها پيشتاز در معاملات بورس كالا

می متالز - بررسي وضعيت معاملات بورس كالا در سال جاري،‌ حاكي از آن است كه تالار پتروشیمی با در اختیار داشتن ۴۶ درصد ارزش معاملات از ابتدای فروردین ماه ۹۸ تا تاریخ ۲۰ فروردین ماه دارای بیشترین ارزش معاملات در شرکت بورس کالای ایران بعد از تالار صنعتی است.
 حال و هوای رينگ‌های معاملات کالایی دگرگون است

فرار فلزات و پناه سيمان در تالار نقره‌ای

می متالز - ورودی كالاها به رينگ های معاملاتی بورس كالا در سال گذشته،‌ با كاهش اندكی مواجه بود.
 

رکود ساختمانی به استناد گزارش آماری

می متالز - سال گذشته بازار مسکن اگر چه در بخش معاملات خرید و فروش خانه تا حدودی شرایط رونق البته در برخی شهرهای کشور به خود گرفت (در تهران رکود سنگین معاملاتی برقرار بود) اما در بخش ساختمان سازی های دولتی و خصوصی هیچ نشانه ای از رونق دیده نشد.
 جهش تاریخی بازار سرمایه

شاخص بورس تهران از 200 هزار واحد گذشت

می متالز - امروز شاخص کل بورس تهران در مواجه با قله تاریخی 195 هزار و 480 واحدی که نهم مهرماه سال گذشته در عبور از آن ناکام مانده بود، توانست به مدد جو مثبت در معاملات اغلب گروه‌های حاضر در بازار، رشد 5120 واحدی را تجربه کند.
 

توقف نماد معاملاتی «سرچشمه»

می متالز - نماد معاملاتی شرکت سرمایه‌گذاری مس سرچشمه به دلیل افشای اطلاعات با اهمیت گروه الف متوقف شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما