خبر
مواد معدنی  

۵۰ کارگر معدن در رانش زمین در میانمار مدفون شدند

می متالز - ۵۰ نفر از کارگران و معدنچیان یشم سبز در اثر رانش زمین در حوالی یک معدن قدیمی درشمال کاچین میانمار در زیر توده گسترده ای از گل و لای مدفون شده اندو امدادگران امیدی به نجات آنها ندارند.

به گزارش می متالز، یک گروه امداد و نجات عملیات جستجو را برای یافتن 50 کارگر معدنچی که در اثر رانش زمین در شهر Hpakant در شمال کاچین در میانمار در اعماق زمین مدفون شده اند ، درسطح وسیعی شروع کرده اند، اما این حادثه آن قدر پرقدرت بوده که امدادگران احتمال می دهند کارگران همگی جان خود را ازدست داده باشند.
پلیس میانمار نیز گزارش داده است: این رانش زمین در ایالت کاچین به قدری شدت داشته که با ایجاد یک توده عظیم گل و لای محل سکونت کارگران را به همراه حدود 40 وسیله نقلیه موجود در این محل کاملا دفن کرده است.
طبق این گزارش تاکنون فقط اجساد سه نفر از کارگران از زیر انبوهی گل و لای بیرون کشیده شده و کارگران برای شرکت های معدنی 'اشوی ناگار کو کائونگ' و 'میانمار تورا جمز' فعالیت معدنی داشته اند.
برآوردها نشان می دهد که صنعت یشم در کاچین ،استان شمالی میانمار که هم مرز هند و چین است، قریب به 31 میلیارد دلار درآمد ارزی برای شرکت های معدنی فعال در این زمینه دراین کشور در سال 2014 میلادی داشته است.
قربانیان رانش زمین و سایر حوادث معدنی درمیانمار را عمدتا کارگران فقیرمیانماری یا خارجی تشکیل می دهند برای شرکت های بزرگ معدنی در میانمار کار می کنند، اما حوادث معدنی در این کشور به گونه ای زیاد است که بسیاری از این کارگران فقیر عمدتا قربانی این حوادث می شوند.
میانمار علاوه بر سنگ یشم از منابع غنی شامل چوب، طلا و کهربا برخوردار است که به دلیل جنگ و شورش های داخلی در این کشور در شرایط کنونی شورشیان کاچین و ارتش میانمار دو گروه اصلی از بهره برداران این منابع هستند.
ریزش معدن در میانمار سابقه طولانی دارد و حادثه ای رایج محسوب می شود. این کشور در سال 2015 شاهد بزرگترین حادثه ریزش معدن بود که در اثر آن قریب به 100 نفر از کارگران معدنچی کشته شدند و تیم نجات فقط توانست اجساد 23 نفر از قربانیان را پیدا کند.
دولت میانمار تاکنون برای پایان دادن به این وضعیت اسف بار اقدامی انجام نداده است.

کد خبر: 34747
تاریخ: 1398/02/04 - 13:29
منبع: عصر معدن

کارگران  معدنچیان  میانمار 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ماجرای ۲ سال حقوق معوق کارگران بزرگترین کارخانه کنتورسازی

می متالز - چالش‌های ناشی از خصوصی‌سازی غلط شرکت‌های دولتی هر روز ابعاد تازه‌ای پیدا می‌کند. هر روز در گوشه و کنار کشور فریاد گروهی از کارگران که حقوق‌های معوق جاب به سرشان کرده، بلند می شود و دولت نیز با ورودهای دیرهنگام به موضوع، تلاش می کند تا با تزریق نقدینگی به مثابه یک مسکَن، مشکل را بصورت مقطعی حل و فصل کند.
 

نگاه فرایندی به خصوصی‌سازی معیوب در هپکو

می متالز - اعتراضات مجدد کارگران شرکت هپکو در اراک بار دیگر خصوصی‌سازی غلط و معیوب در کشور را به عنوان عامل اصلی وضع موجود بر سر زبان ها انداخت.
 

پایان قریب‌ الوقوع جنجال جنرال‌موتورز

می متالز - روز سه‌شنبه جنرال‌موتورز و اتحادیه کارگران خودروساز آمریکا به یک توافق برای پایان بخشیدن به اعتصاب ۳۰ روزه نزدیک شدند. این اعتصاب تاکنون حدود ۲ میلیارد دلار برای این غول خودروسازی هزینه دربر داشته است.
 

پلت فرم فناوری معدن، زنده اجرا می شود

می متالز - پلت فرم فناوری معدن و فلزات مستقر در MineHub بصورت زنده اجرا می شود.
 

مدل‌های جدید برای تامین مسکن کارگران

می متالز - معاون امور اجتماعی و فرهنگی وزیر کار از تهیه مدل‌های جدید عملیاتی برای تسهیل تامین مسکن گروه‌های مختلف کارگری خبر داد.
 

به آسانی طلا پیدا کنید

می متالز - دانشمندان به معدنچیان می گویند که چگونه طلا را راحت تر پیدا کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما