خبر
مواد معدنی  

۵۰ کارگر معدن در رانش زمین در میانمار مدفون شدند

می متالز - ۵۰ نفر از کارگران و معدنچیان یشم سبز در اثر رانش زمین در حوالی یک معدن قدیمی درشمال کاچین میانمار در زیر توده گسترده ای از گل و لای مدفون شده اندو امدادگران امیدی به نجات آنها ندارند.

به گزارش می متالز، یک گروه امداد و نجات عملیات جستجو را برای یافتن 50 کارگر معدنچی که در اثر رانش زمین در شهر Hpakant در شمال کاچین در میانمار در اعماق زمین مدفون شده اند ، درسطح وسیعی شروع کرده اند، اما این حادثه آن قدر پرقدرت بوده که امدادگران احتمال می دهند کارگران همگی جان خود را ازدست داده باشند.
پلیس میانمار نیز گزارش داده است: این رانش زمین در ایالت کاچین به قدری شدت داشته که با ایجاد یک توده عظیم گل و لای محل سکونت کارگران را به همراه حدود 40 وسیله نقلیه موجود در این محل کاملا دفن کرده است.
طبق این گزارش تاکنون فقط اجساد سه نفر از کارگران از زیر انبوهی گل و لای بیرون کشیده شده و کارگران برای شرکت های معدنی 'اشوی ناگار کو کائونگ' و 'میانمار تورا جمز' فعالیت معدنی داشته اند.
برآوردها نشان می دهد که صنعت یشم در کاچین ،استان شمالی میانمار که هم مرز هند و چین است، قریب به 31 میلیارد دلار درآمد ارزی برای شرکت های معدنی فعال در این زمینه دراین کشور در سال 2014 میلادی داشته است.
قربانیان رانش زمین و سایر حوادث معدنی درمیانمار را عمدتا کارگران فقیرمیانماری یا خارجی تشکیل می دهند برای شرکت های بزرگ معدنی در میانمار کار می کنند، اما حوادث معدنی در این کشور به گونه ای زیاد است که بسیاری از این کارگران فقیر عمدتا قربانی این حوادث می شوند.
میانمار علاوه بر سنگ یشم از منابع غنی شامل چوب، طلا و کهربا برخوردار است که به دلیل جنگ و شورش های داخلی در این کشور در شرایط کنونی شورشیان کاچین و ارتش میانمار دو گروه اصلی از بهره برداران این منابع هستند.
ریزش معدن در میانمار سابقه طولانی دارد و حادثه ای رایج محسوب می شود. این کشور در سال 2015 شاهد بزرگترین حادثه ریزش معدن بود که در اثر آن قریب به 100 نفر از کارگران معدنچی کشته شدند و تیم نجات فقط توانست اجساد 23 نفر از قربانیان را پیدا کند.
دولت میانمار تاکنون برای پایان دادن به این وضعیت اسف بار اقدامی انجام نداده است.

کد خبر: 34747
تاریخ: 1398/02/04 - 13:29
منبع: عصر معدن

کارگران  معدنچیان  میانمار 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 میرتاج الدینی مطرح کرد:

ضرورت اصلاح حداقل دستمزد کارگران/ تولیدکنندگان نباید در پیچ و خم اداری معطل شوند

می متالز - منتخب مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس می گوید در سال جاری توجه مناسبی به افزایش دستمزد کارگران نشد، که این امر باید جبران شود.
 

ورود دستگاه قضایی کرمان برای تعیین تکلیف کارگران زغال سنگ

می متالز - رئیس کل دادگستری کرمان از پیگیری برای تعیین تکلیف کارگران زغال سنگ خبر داد و گفت: در این رابطه نشست مشترکی با مدیرعامل صندوق بازنشستگی و استاندار کرمان برگزار شده است.
 

گمانه‌زنی‌ها درخصوص افزایش حق مسکن کارگران

می متالز - عضو کارگری شورای‌عالی کار با بیان اینکه هنوز زمان تشکیل شورای‌عالی کار اعلام نشده است، گفت: افزایش حق مسکن خوب است، اما باید یک نظام پایش برای لازم‌الاجرا کردن آن در همه بنگاه‌ها داشته باشیم.
 

رسیدگی به تخلفات و کوتاهی‌های احتمالی مدیران در معادن زغال سنگ

می متالز - در راستای پیگیری های قضایی برای حل مشکلات کارگران زغال سنگ، دادستان کرمان به موضوع رسیدگی به تخلفات و کوتاهی‌های احتمالی مدیران این مجموعه ورود کرد و موارد برای حل مشکلات را مورد بررسی قرار داد.
 در گفت‌وگو با فعال کارگری معدن چادرملو مطرح شد:

آنچه کارگران باید درباره اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل بدانند

می متالز - پیش از کارگران معدن کرمان، کارگران معدن بافق و چادرملو در یزد نیز توانسته‌اند مطالبات خود در خصوص طرح طبقه‌بندی مشاغل محقق کنند. اکنون کارگران معدن زغال سنگ کرمان نیز خواستار اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل که مربوط به افزایش دستمزدشان است، هستند.
 

اعتصاب کارگران چینی یک معدن در شمال تاجیکستان

می متالز - در شمال تاجیکستان کارگران یکی از شرکت‌های معدنی تاجیکی - چینی دست به اعتصاب زدند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما