خبر
تحقیق و توسعه  
در سیصد و چهل و پنجمین جلسه هیأت واگذاری به تصویب رسید؛

خروج صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک از فهرست بنگاه های قابل واگذاری

می متالز - در سیصد و چهل و پنجمین جلسه هیئت واگذاری که در محل سالن جهاد اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد، خروج صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک از فهرست بنگاه های قابل واگذاری مورد موافقت و تصویب قرار گرفت.

به گزارش می متالز، این تصمیم به استناد تصویب نامه شماره ۱۰۷۷۹۸ / ت۵۵۶۱۳ه مورخ ۱۵ آبان‌ماه ۱۳۹۷ هیأت وزیران گرفته شد و در راستای اجرای ماده (۳۹) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی ابلاغ شد.

در این جلسه نمایندگان وزارتخانه‌های نفت، ورزش و امور جوانان، نیرو و همچنین صنعت، معدن و تجارت حضور داشتند و مقرر شد هر گونه تغییر در گروه بندی بنگاه‌های موجود در فهرست موارد مشمول واگذاری پیش از پیشنهاد به هیأت وزیران در هیأت واگذاری مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

شایان ذکر است، مطابق با بند (۲) ماده ۶۹ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) باید به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تبدیل شود که در همین راستا با تایید و تصویب هیئت وزیران، اساسنامه جدید صحا جهت تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس هیات مدیره انجمن ملی پلیمر و پلاستیک ایران:

کشورهای همسایه خواهان محصولات پلاستیکی ایران هستند

می متالز - رئیس هیات مدیره انجمن ملی پلیمر و پلاستیک ایران اظهار کرد: بسیاری از کشورهای همسایه و آسیای میانه به دنبال محصولات تکمیلی صنعت پتروشیمی ایران هستند.
 

پیشنهاد کاهش سقف سهام اشخاص در بانک‌ها

می متالز - بر اساس پیشنهاد جدید بانک مرکزی به شورای پول و اعتبار، هیچ فرد حقیقی و حقوقی اجازه نخواهد داشت حداکثر بیش از ۳۳ درصد در بانک‌ها سهام داشته باشد.
 

شیوه‌نامه اجرایی پرداخت حقوق و مزایای کارکنان دولت ابلاغ شد

می متالز - دکتر محمد‌باقر نوبخت معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، شیوه‌نامه اجرایی پرداخت حقوق و مزایای کارکنان و تمام پرداخت‌های مشابه حقوق و دستمزد دستگاه‌های اجرایی موضوع ماده ۱۸ ضوابط اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور را ابلاغ کرد.
 وزیر اقتصاد طی ابلاغیه ای تاکید کرد؛

الزام گمرک به تسهیل تجارت فرامرزی در مهلت زمانی مشخص

می متالز - دژپسند طی ابلاغیه‌ای، گمرک را با مهلت زمانی مشخص، ملزم به تسهیل تجارت فرامرزی و اصلاح سایر رویه‌های گمرکی کرد.
 

دو قفل فقرزدایی در ایران

می متالز - یک پژوهش زیرنظر وزارت امور اقتصادی و دارایی دو قفل فقرزدایی در ایران را تشریح کرد.
 

ابلاغ بخشنامه تهاتر بدهی‌های دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی غیردولتی

می متالز - رییس سازمان برنامه و بودجه شیوه‌نامه اجرایی بند «و» تبصره (۵) ماده واحده قانون بودجه 98 را به منظور تسویه و تهاتر بدهی‌های دولت به اشخاص حقیقی و حقوقی غیر‌دولتی یا بدهی اشخاص یاد‌شده به دولت یا بانک‌ها و مؤسسه‌های اعتباری غیر‌بانکی، ابلاغ کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما