خبر
تحقیق و توسعه  
در سیصد و چهل و پنجمین جلسه هیأت واگذاری به تصویب رسید؛

خروج صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک از فهرست بنگاه های قابل واگذاری

می متالز - در سیصد و چهل و پنجمین جلسه هیئت واگذاری که در محل سالن جهاد اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی تشکیل شد، خروج صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک از فهرست بنگاه های قابل واگذاری مورد موافقت و تصویب قرار گرفت.

به گزارش می متالز، این تصمیم به استناد تصویب نامه شماره ۱۰۷۷۹۸ / ت۵۵۶۱۳ه مورخ ۱۵ آبان‌ماه ۱۳۹۷ هیأت وزیران گرفته شد و در راستای اجرای ماده (۳۹) قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی ابلاغ شد.

در این جلسه نمایندگان وزارتخانه‌های نفت، ورزش و امور جوانان، نیرو و همچنین صنعت، معدن و تجارت حضور داشتند و مقرر شد هر گونه تغییر در گروه بندی بنگاه‌های موجود در فهرست موارد مشمول واگذاری پیش از پیشنهاد به هیأت وزیران در هیأت واگذاری مطرح و مورد بررسی قرار گیرد.

شایان ذکر است، مطابق با بند (۲) ماده ۶۹ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع الکترونیک(صحا) باید به صندوق حمایت از تحقیقات و توسعه صنایع پیشرفته تبدیل شود که در همین راستا با تایید و تصویب هیئت وزیران، اساسنامه جدید صحا جهت تایید نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نحوه استفاده اصحاب رسانه از تسهیلات بیمه تکمیلی اعلام شد

می متالز - اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی، جزییات بهره‌مندی اصحاب رسانه از تسهیلات بیمه تکمیلی صندوق هنر در سال ۹۸را اعلام کرد.
 وزیر امور اقتصادی و دارایی:

هدف از خصوصی سازی تأمین مالی دولت نیست/ یک ریال از واگذاری‌ها وارد خزانه کشور نمی‌شود

می متالز - دژپسند گفت: هدف دولت از واگذاری اموال تأمین مالی دولتی نیست، چرا که این امر یکی از بدترین اهداف است.
 

وزارت اقتصاد: کمتر از یک درصد صادرات با تکنولوژی بالا است/عراق جایگزین امارات شد+جدول

می متالز - براساس گزارش وزارت اقتصاد، کمتر از یک درصد صادرات غیرنفتی در سال ۹۷ با تکنولوژی بالا بوده و ۷۰ درصد این صادرات را محصولات اولیه تولیدات مبتنی بر منابع و تولیدات با تکنولوژی پایین تشکیل داده است.
 وزیر اقتصاد اعلام کرد:

پایان امسال، آخرین مهلت واگذاری اموال مازاد بانک‌ها

می متالز - وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: برنامه واگذاری اموال و دارایی های مازاد بانک‌ها، باید تا انتهای سال ۱۳۹۸ به سرانجام برسد.
 رئیس جمهوری:

دستاوردهای دولت از طریق رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شود

می متالز - رئیس جمهوری با اشاره به دستاوردهای دولت در زمینه گازرسانی روزانه به ۱۰ روستا گفت: این تنها وظیفه روابط عمومی سازمان‌های دولتی نیست، بلکه شایسته است رسانه‌های همگانی برای امیدبخشی به مردم دستاوردهای دولت را تبیین کنند.
 

صدور بیش از یک هزار و 800 میلیارد ریال ضمانت نامه‌ انجام پیمان توسط صحا در 3 سال گذشته

می متالز - افسانه منصف«عضو هیأت مدیره و سرپرست صندوق حمایت از تحقیقات و صنایع الکترونیک(صحا)» در یادداشتی با تأکید بر لزوم تقویت صندوق­‌های تامین مالی تخصصی در جهت رونق تولید اعلام کرد: صحا در سه سال گذشته موفق به ارایه تسهیلات وام بیش از 2 هزار میلیارد ریال و صدور انواع ضمانت نامه‌های انجام پیمان بیش از یک هزار و 800 میلیارد ریال شده و موجبات توسعه و تثبیت اشتغال برای بیش از 43 هزار(نفر ماه) از جوانان و نیروی متخصص و تحصیل کرده در حوزه های مختلف الکترونیک را فراهم کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما