خبر
دایکست  
یک مقام مسئول اعلام کرد:

اعطای تسهیلات برای ساخت شناور‌های داخلی/ بخش اول فاز سه ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی تا پایان سال تکمیل می‌شود

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تسهیلات به بخش خصوصی از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر برای ساخت شناور‌های داخلی پرداخت می‌شود.

به گزارش می متالز، محمد راستاد‌، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های توسعه‌ای سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۹۸ توسعه زیرساخت‌های فاز سه ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی است، گفت: امیدواریم با اقداماتی که در این حوزه انجام می‌شود تا پایان سال بتوانیم بخش اول طرح توسعه‌ای بندر شهید رجایی را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

وی افزود: امسال یک پست اسکله طرح توسعه فاز سه بندر شهید رجایی را تکمیل و به بهره برداری می‌رسانیم و در سایر بنادر هم بدون وقفه و بر اساس برنامه ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم، زیرساخت‌ها را توسعه و تجهیز بنادر را در دستور کار خود قرار می‌دهیم.

راستاد با اشاره به اقدامات سازمان بنادر برای رونق تولید گفت: امسال توجه بسیار زیادی به رونق تولید خواهیم داشت و از توانمندی‌های داخلی کشور برای تأمین ناوگان خود استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: امسال تمام امکانات و تجهیزات دریایی و بندری خود را از طریق سازندگان داخلی و نیرو‌های متخصص کشور تأمین خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه چندی پیش  نخستین جلسه شورای مدیران ارشد ارگان‌های دریایی را به میزبانی شرکت نفت فلات قاره داشتیم، گفت: در این جلسه تمام ارگان‌ها متناسب با فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند، نظرات، انتقادات و مشکلات خود را مطرح کردند.

راستاد بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع حاکمیتی دریایی کشور از تمام ظرفیت‌ها و توان خود برای بهبود حوزه دریایی کشور استفاده می‌کند و از تمام صنایع دریایی و کشتیرانی کشور با تمام توان خود حمایت خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: موافقت‌نامه طرح تحول صنایع دریایی با حضور سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و وزارت صمت به امضا رسید و در این حوزه هم اقدامات بسیار زیادی را در دستور کار داریم.

وی توضیح داد: امیدواریم امسال شاهد تحول بسیار خوبی در حوزه صنایع دریایی و کشتیرانی باشیم و در این بخش سازمان بنادر و دریانوردی تمام نیاز‌های ناوگان عملیاتی خود را از طریق سازندگان داخلی تأمین خواهد کرد.

راستاد اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی از محل وجوه اداره شده خود تسهیلات مناسبی به متقاضیان بخش خصوصی برای ساخت انواع شناور‌های مورد نیاز کشور و همچنین حوزه کشتی سازی داخلی اعطا می‌کند تا رونق بخش دریایی کشور شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ساخت و تعمیر اسکه‌های شناور، بومی سازی شد

می متالز - معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: تعمیرات اساسی و زیرآبی یک فروند اسکله فلزی شناور در بندر سیریک هرمزگان برای تسهیل در تخلیه و بارگیری انجام شد.
 

بومی سازی ساخت و تعمیرات اسکله های شناور در هرمزگان

می متالز - بارج ۱۵۰ تنی در مکان جدید با موفقیت نصب شد.
 

توسعه همکاری‌های سازمان بنادر و نیروی دریایی سپاه

می متالز - در نشست فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در بندرعباس، بر تقویت و توسعه همکاری‌های دو مجموعه تاکید شد.
 مدیرکل حفاظت و ایمنی دریانوردی سازمان بنادر و دریانوردی عنوان کرد:

راهکارهای اجرایی «آیمو» برای الزامات محدودسازی میزان گوگرد موجود در سوخت کشتی‌ ها

می متالز - راهکارهای اجرایی «آیمو» برای الزامات محدودسازی میزان گوگرد موجود در سوخت کشتی‌ ها ارائه شد.
 

تعرفه‌ خدمات بندری و دریایی اجرایی شد

می متالز - مدیرکل توافق‌نامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی با اعلام ابلاغ تعرفه‌های جدید از تفکیک خدمات بنادر شمالی و جنوبی برای اولین بار خبر داد.
 

افزایش ۱۲۷ درصدی تخلیه و بارگیری کالای اساسی در بنادر

می متالز - بر اساس آمار رسمی تخلیه و بارگیری کالای اساسی در اردیبهشت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲۷.۵ درصد افزایش یافته است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما