خبر
دایکست  
یک مقام مسئول اعلام کرد:

اعطای تسهیلات برای ساخت شناور‌های داخلی/ بخش اول فاز سه ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی تا پایان سال تکمیل می‌شود

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تسهیلات به بخش خصوصی از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر برای ساخت شناور‌های داخلی پرداخت می‌شود.

به گزارش می متالز، محمد راستاد‌، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های توسعه‌ای سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۹۸ توسعه زیرساخت‌های فاز سه ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی است، گفت: امیدواریم با اقداماتی که در این حوزه انجام می‌شود تا پایان سال بتوانیم بخش اول طرح توسعه‌ای بندر شهید رجایی را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

وی افزود: امسال یک پست اسکله طرح توسعه فاز سه بندر شهید رجایی را تکمیل و به بهره برداری می‌رسانیم و در سایر بنادر هم بدون وقفه و بر اساس برنامه ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم، زیرساخت‌ها را توسعه و تجهیز بنادر را در دستور کار خود قرار می‌دهیم.

راستاد با اشاره به اقدامات سازمان بنادر برای رونق تولید گفت: امسال توجه بسیار زیادی به رونق تولید خواهیم داشت و از توانمندی‌های داخلی کشور برای تأمین ناوگان خود استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: امسال تمام امکانات و تجهیزات دریایی و بندری خود را از طریق سازندگان داخلی و نیرو‌های متخصص کشور تأمین خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه چندی پیش  نخستین جلسه شورای مدیران ارشد ارگان‌های دریایی را به میزبانی شرکت نفت فلات قاره داشتیم، گفت: در این جلسه تمام ارگان‌ها متناسب با فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند، نظرات، انتقادات و مشکلات خود را مطرح کردند.

راستاد بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع حاکمیتی دریایی کشور از تمام ظرفیت‌ها و توان خود برای بهبود حوزه دریایی کشور استفاده می‌کند و از تمام صنایع دریایی و کشتیرانی کشور با تمام توان خود حمایت خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: موافقت‌نامه طرح تحول صنایع دریایی با حضور سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و وزارت صمت به امضا رسید و در این حوزه هم اقدامات بسیار زیادی را در دستور کار داریم.

وی توضیح داد: امیدواریم امسال شاهد تحول بسیار خوبی در حوزه صنایع دریایی و کشتیرانی باشیم و در این بخش سازمان بنادر و دریانوردی تمام نیاز‌های ناوگان عملیاتی خود را از طریق سازندگان داخلی تأمین خواهد کرد.

راستاد اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی از محل وجوه اداره شده خود تسهیلات مناسبی به متقاضیان بخش خصوصی برای ساخت انواع شناور‌های مورد نیاز کشور و همچنین حوزه کشتی سازی داخلی اعطا می‌کند تا رونق بخش دریایی کشور شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون سازمان بنادر:

احداث ترمینال مکانیزه مواد معدنی در بندر شهید رجایی/ هیچ کدام از بنادر ایران تحریم نیستند

می متالز - حسن زاده گفت: احداث ترمینال مواد معدنی به ارزش ۵ هزار میلیارد تومان در بندر شهید رجایی در دستور کار قرار گرفت.
 

صادرات سالانه مواد معدنی هرمزگان به ۲میلیون تن می‌رسد/ افزایش ۱۳۰۰درصدی هزینه‌های بندری به معادن هرمزگان

می متالز - سازمان بنادر و دریانوردی کشور بر خلاف رویه ۹۰ ساله خود، سال‌جاری در جدول تعرفه انبارداری که اساسا برای واردات نوشته شده است عنوان مواد معدنی که صادراتی هستند را اضافه نموده و اقدام به افزایش ۱۳۰۰ درصدی در هزینه‌های بندری تحت عنوان انبارداری نموده است.
 مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی:

بارگیری قطارهای حمل کالاهای اساسی در بنادر سرعت می‌گیرد

می متالز - مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی از تشکیل کارگروهی به منظور تسریع در بارگیری قطارهای حمل کالاهای اساسی در بنادر امام خمینی(ره) استان خوزستان و نیز بندر شهید رجایی در استان هرمزگان خبر داد.
 

پروتکل افزایش تجارت دریایی ایران و روسیه

می متالز - در حال حاضر حجم مبادلات دریایی بین ایران و روسیه کمی بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ تن در سال است، که پیش‌ بینی می‌شود با اجرایی شدن پروتکل توسعه حمل‌ و نقل دریایی بین دو کشور، به بیش از ۵ هزار و ۴۰۰ تن افزایش یابد. مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با معاون وزیر و رییس آژانس فدرال حمل‌ و نقل دریایی و رودخانه‌ای روسیه دیدار و گفتگو کرد.
 

افزایش صادرات و ترانشیپ از بندر شهید رجایی در هشت ماهه اخیر

می متالز - از مجموع ۸۸۴ هزار TEU کانتینر پر جابه‌جا شده طی هشت ماهه امسال، افزون بر ۱۹۷ هزار TEU از طریق بندر شهیدرجایی ترانشیپ شده که در همسنجی با مدت مشابه سال گذشته، ۴ درصد افزایش داشته است.
 

اجرای طرح ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در بنادر کشور

می متالز - اجرای طرح ساماندهی امور حمل و نقل و توزیع عادلانه بار در بنادر کشور، در نهمین جلسه کمیته راهبری حمل و نقل جاده ای کالا مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما