خبر
دایکست  
یک مقام مسئول اعلام کرد:

اعطای تسهیلات برای ساخت شناور‌های داخلی/ بخش اول فاز سه ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی تا پایان سال تکمیل می‌شود

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تسهیلات به بخش خصوصی از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر برای ساخت شناور‌های داخلی پرداخت می‌شود.

به گزارش می متالز، محمد راستاد‌، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های توسعه‌ای سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۹۸ توسعه زیرساخت‌های فاز سه ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی است، گفت: امیدواریم با اقداماتی که در این حوزه انجام می‌شود تا پایان سال بتوانیم بخش اول طرح توسعه‌ای بندر شهید رجایی را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

وی افزود: امسال یک پست اسکله طرح توسعه فاز سه بندر شهید رجایی را تکمیل و به بهره برداری می‌رسانیم و در سایر بنادر هم بدون وقفه و بر اساس برنامه ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم، زیرساخت‌ها را توسعه و تجهیز بنادر را در دستور کار خود قرار می‌دهیم.

راستاد با اشاره به اقدامات سازمان بنادر برای رونق تولید گفت: امسال توجه بسیار زیادی به رونق تولید خواهیم داشت و از توانمندی‌های داخلی کشور برای تأمین ناوگان خود استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: امسال تمام امکانات و تجهیزات دریایی و بندری خود را از طریق سازندگان داخلی و نیرو‌های متخصص کشور تأمین خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه چندی پیش  نخستین جلسه شورای مدیران ارشد ارگان‌های دریایی را به میزبانی شرکت نفت فلات قاره داشتیم، گفت: در این جلسه تمام ارگان‌ها متناسب با فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند، نظرات، انتقادات و مشکلات خود را مطرح کردند.

راستاد بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع حاکمیتی دریایی کشور از تمام ظرفیت‌ها و توان خود برای بهبود حوزه دریایی کشور استفاده می‌کند و از تمام صنایع دریایی و کشتیرانی کشور با تمام توان خود حمایت خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: موافقت‌نامه طرح تحول صنایع دریایی با حضور سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و وزارت صمت به امضا رسید و در این حوزه هم اقدامات بسیار زیادی را در دستور کار داریم.

وی توضیح داد: امیدواریم امسال شاهد تحول بسیار خوبی در حوزه صنایع دریایی و کشتیرانی باشیم و در این بخش سازمان بنادر و دریانوردی تمام نیاز‌های ناوگان عملیاتی خود را از طریق سازندگان داخلی تأمین خواهد کرد.

راستاد اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی از محل وجوه اداره شده خود تسهیلات مناسبی به متقاضیان بخش خصوصی برای ساخت انواع شناور‌های مورد نیاز کشور و همچنین حوزه کشتی سازی داخلی اعطا می‌کند تا رونق بخش دریایی کشور شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد :

تهیه نسخه پیشنهادی ایران برای ارائه در کمیته پیگیری موافقتنامه چابهار

می متالز - مدیرکل توافقنامه‌ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از تهیه نسخه پیشنهادی ایران برای ارائه در کمیته پیگیری موافقتنامه چابهار خبر داد.
 

رایزنی با رئیس سازمان بنادر و دریانوردی برای حمایت از هپکو

می متالز - عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور رئیس بنادر و دریانوردی کشور خواستار حمایت این سازمان از شرکت هپکو در راستای حمایت از تولید ملی شد.
 

تکمیل 800 متر ابتد‌ایی فاز 3 بندر شهید رجایی تا پایان سال/ ایجاد ترمینال مکانیزه مواد معدنی

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه فاز سوم توسعه بندر شهید رجایی در 3 شیفت کاری به صورت شبانه‌روزی در حال انجام کار است، گفت: در این فاز 800 متر اول تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و آماده تحویل از پیمانکار به مجری است.
 

برنامه‌ریزی هند برای سرمایه‌گذاری ۲۳۵ میلیون دلاری در بندر چابهار

می متالز - مدیرکل توافقنامه ها و توسعه بازار سازمان بنادر و دریانوردی از برنامه‌ریزی هند برای سرمایه‌گذاری ۲۳۵ میلیون دلاری در بندر چابهار برای خرید و تامین تجهیزات بندری در زمینه عملیات تخلیه و بارگیری خبر داد.
 در نشست مشترک رئیس کل گمرک ایران و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی مطرح شد:

فرآیندهای موازی بین بندر و گمرک حذف می شود/ تسهیل در برقراری ارتباط سیستمی و تامین و مبادله اطلاعات اسنادی

می متالز - در نشست مشترک مهدی میراشرفی؛ رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران و محمد راستاد؛ مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی بر "تسهیل در برقراری ارتباط سیستمی و تامین و مبادله اطلاعات اسنادی" و "تسریع در طراحی و اجرای سیستم تجارت فرامرزی" تاکید شد.
 

حذف فرآیندهای موازی بین بنادر و گمرک

می متالز - گمرک و سازمان بنادر و دریانوردی، بر حذف فرآیندهای موازی بین بندر و گمرک از جمله مانیفست، قبض انبار و بیجک به منظور تسریع در فرآیند خدمات‌رسانی به صاحبان کالا تاکید کردند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما