خبر
دایکست  
یک مقام مسئول اعلام کرد:

اعطای تسهیلات برای ساخت شناور‌های داخلی/ بخش اول فاز سه ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی تا پایان سال تکمیل می‌شود

می متالز - مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تسهیلات به بخش خصوصی از محل وجوه اداره شده سازمان بنادر برای ساخت شناور‌های داخلی پرداخت می‌شود.

به گزارش می متالز، محمد راستاد‌، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه یکی از مهم‌ترین برنامه‌های توسعه‌ای سازمان بنادر و دریانوردی در سال ۹۸ توسعه زیرساخت‌های فاز سه ترمینال کانتینری بندر شهید رجایی است، گفت: امیدواریم با اقداماتی که در این حوزه انجام می‌شود تا پایان سال بتوانیم بخش اول طرح توسعه‌ای بندر شهید رجایی را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

وی افزود: امسال یک پست اسکله طرح توسعه فاز سه بندر شهید رجایی را تکمیل و به بهره برداری می‌رسانیم و در سایر بنادر هم بدون وقفه و بر اساس برنامه ریزی‌هایی که انجام داده‌ایم، زیرساخت‌ها را توسعه و تجهیز بنادر را در دستور کار خود قرار می‌دهیم.

راستاد با اشاره به اقدامات سازمان بنادر برای رونق تولید گفت: امسال توجه بسیار زیادی به رونق تولید خواهیم داشت و از توانمندی‌های داخلی کشور برای تأمین ناوگان خود استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی اظهار کرد: امسال تمام امکانات و تجهیزات دریایی و بندری خود را از طریق سازندگان داخلی و نیرو‌های متخصص کشور تأمین خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه چندی پیش  نخستین جلسه شورای مدیران ارشد ارگان‌های دریایی را به میزبانی شرکت نفت فلات قاره داشتیم، گفت: در این جلسه تمام ارگان‌ها متناسب با فعالیت‌هایی که انجام می‌دهند، نظرات، انتقادات و مشکلات خود را مطرح کردند.

راستاد بیان کرد: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع حاکمیتی دریایی کشور از تمام ظرفیت‌ها و توان خود برای بهبود حوزه دریایی کشور استفاده می‌کند و از تمام صنایع دریایی و کشتیرانی کشور با تمام توان خود حمایت خواهد کرد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: موافقت‌نامه طرح تحول صنایع دریایی با حضور سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و وزارت صمت به امضا رسید و در این حوزه هم اقدامات بسیار زیادی را در دستور کار داریم.

وی توضیح داد: امیدواریم امسال شاهد تحول بسیار خوبی در حوزه صنایع دریایی و کشتیرانی باشیم و در این بخش سازمان بنادر و دریانوردی تمام نیاز‌های ناوگان عملیاتی خود را از طریق سازندگان داخلی تأمین خواهد کرد.

راستاد اظهار کرد: سازمان بنادر و دریانوردی از محل وجوه اداره شده خود تسهیلات مناسبی به متقاضیان بخش خصوصی برای ساخت انواع شناور‌های مورد نیاز کشور و همچنین حوزه کشتی سازی داخلی اعطا می‌کند تا رونق بخش دریایی کشور شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد ۴ درصدی تخلیه و بارگیری کالا در بنادر کشور

می متالز - معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: با وجود تحریم‌های آمریکا ۸۸ میلیون تن کالا از ابتدای سال‌جاری تاکنون در بنادر کشور تخلیه و بارگیری شده که رشدی ۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.
 معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی:

سازمان بنادر وظیفه ترخیص کالا از گمرک را ندارد / رفع توقیف نفتکش گرفتار در جبل الطارق در آینده نزدیک

می متالز - اسلامی گفت: حوزه ترخیص کالا وظیفه اصلی ترخیص بر عهده گمرک است و سازمان بنادر و دریانوردی هیچ نقشی در ترخیص کالا ندارد.
 

ارسال سیگنال تغییر مسیر توسط نفت‌کش توقیف‌شده ایران

می متالز - سیگنال‌های دریافتی توسط موسسه رهگیری خطوط کشتیرانی «تنکر تراکرز» مراکش را مقصد نفت‌کش توقیف شده ایرانی در جبل‌الطارق عنوان کرد.
 معاون سازمان بنادر خبر داد

افتتاح مرحله نخست فاز سوم بندر رجایی تا پایان امسال

می متالز - معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی از افتتاح مرحله نخست فاز سوم بندر شهید رجایی در قالب طرح توسعه این بندر تا پایان امسال خبر داد.
 با صدور حکمی از سوی نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلامی صورت پذیرفت؛

انتصاب مشاور ارشد در حوزه سواحل و امور بنادر سیستان و‌ بلوچستان

می متالز - مشاور ارشد در حوزه سواحل و امور بنادر سیستان و‌ بلوچستان منصوب شد.
 

نقطه ضعف صادراتی ایران حمل و نقل فله است/ امکان مدیریت هزینه‌های تحمیلی حمل و نقل را در شرایط تحریم‌ داریم

می متالز - رئیس خانه معدن هرمزگان بااشاره به اهمیت حمل و نقل در صنعت معدن گفت: بسیاری از محصولات معدنی با استفاده از حمل و نقل فله بخصوص دریایی صورت می‌گیرد که متاسفانه در این بخش نقطه ضعف قابل توجهی داریم و راهکار این است که پایانه صادراتی با امکانات مناسب در اختیار داشته باشیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما