خبر
سرب و روی  
طی سال 2018 میلادی:

مصرف سرب از تولید پیشی گرفت

می متالز - مصرف سرب طی سال 2018 میلادی از تولید این ماده معدنی پیشی گرفت.

 گزارش می متالز به نقل از وب سایت سازمان مطالعات زمین شناسی آمریکا USGS، طی سال گذشته میلادی مصرف جهانی سرب 120هزار تن بیشتر از تولید این ماده معدنی بوده است.

طی مدت مذکور، تولید جهانی سرب به 11 میلیون و 590 هزار تن رسید که حاکی از رشد 0.4 درصدی نسبت به سال 2017 است. در حالی که مصرف این ماده معدنی نیز با رشد 0.2 درصدی 11میلیون و 710 هزار تن به ثبت رسید.

مجموع استخراج معادن سرب جهان در سال 2018 میلادی 4 میلیون و 400 هزار تن اعلام شده است که چین با استخراج 2 میلیون و 100هزار تن در صدر جهان قرار دارد. پس از آن استرالیا با 450 هزار تن و پرو با 300 هزار تن به ترتیب در رتبه های دوم و سوم جای گرفتند.

 

ذخایر جهانی سرب

مجموع ذخایر جهانی سرب 83 میلیون تن اعلام شده است. استرالیا با 24 میلیون تن بیشترین ذخایر سرب جهان را در اختیار دارد.

چین دومین کشور برخوردار از بیشترین ذخایر سرب است که 18 میلیون تن ذخایر این ماده معدنی به این کشور تعلق دارد. روسیه نیز با 6 میلیون و 400هزار تن ذخایر سرب در رتبه سوم جهان جای دارد.

کد خبر: 39580
تاریخ: 1398/03/12 - 13:15
منبع: ایمیدرو

سرب  معادن سرب 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نگاهی به بازار شمش سرب در بزرگ‌ترین بورس‌های دنیا

می متالز - در ۳ماه گذشته قیمت شمش سرب در بورس فلزات لندن و بورس آتی شانگهای روندی در مجموع روند کاهشی داشت که خوشبختانه این روند در ماه ژوئن ادامه پیدا نکرد و بازار این فلز متاثر از کاهش شاخص دلار آمریکا، کاهش تولید شرکت Nyrstar و وضع تعرفه توسط دولت چین بر روی واردات کنسانتره سرب آمریکا روند رو به رشدی را آغاز کرد.
 

بازگشت به کار کارگران معدن سرب کوشک

می متالز - مدیر روابط عمومی معدن سرب کوشک بافق از پایان اعتراض دوازده روزه کارگران این واحد معدنی خبر داد.
 

نقش کارخانه های فرآوری موبایل در کاهش هزینه های تولید و فعال سازی معادن کوچک و متوسط

می متالز - سیستم های فرآوری موبایل را می توان برای بسیاری از مواد معدنی همچون مس، سرب و روی و … به کار برد.
 رئیس هیات‌مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران:

صنعت سرب و روی کمک حال توسعه اقتصادی کشور است

می متالز - رئیس هیات‌ مدیره انجمن صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: امروز به برکت این صنعت، علاوه بر رفع مشکل بیکاری، خانواده‌های زیادی از این طریق، نان می‌خورند و صنعت سرب و روی به توسعه اقتصادی نیز کمک شایانی کرده است.
 مدیرعامل آب منطقه ای یزد:

نمی‌توانیم برای پساب رها شده فاضلاب یزد کاری انجام دهیم

می متالز - مدیرعامل آب منطقه ای یزد با اشاره به اینکه مشکل پساب تصفیه خانه یزد عدم استفاده از آن است، گفت: پساب به سرب و روی مهدی آباد و موسسه کوثر فروخته شده و ما عملا کاری نمی توانیم انجام دهیم.
 

دولت در تصمیم گیری‌ها به تشکل‌ها اعتماد کند

می متالز - رئیس اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های صنایع و معادن سرب و روی ایران گفت: دولت امروز بیش از هر زمان نیاز به همفکری برای تصمیم گیری با تشکل های مردم نهاد دارد و این مهم می تواند منافع و مصالح کشور را به دنبال داشته باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما