خبر
زغال سنگ  

افت قیمت زغال سنگ وارداتی در چین

می متالز - قیمت زغال سنگ با انجام معاملات جدید در قیمت های پایین تر، ارزان تر شده است.

به گزارش می متالز، شاخص قیمت موسسه پلاتس 3.5 دلار افت داشته 199 دلار هر تن فوب استرالیا شد و قیمت سی اف آر چین نیز 203.75 دلار هر تن شنیده شد. در چین معامله ای برای 85 هزار تن زغال سنگ استرالیا پنجشنبه اخیر در 203 تا 204 دلار هر تن سی اف آر نهایی شد. فعالان بازار انتظار داشتند در این محدوده معامله شود و معتقدند قیمت ها به آرامی کاهش خواهد داشت.

البته فعالیت بازار زغال سنگ در چین زیاد نیست و تجار و خریداران نهایی در انتظار به سر می برند. چرا که اختلاف زیادی بین قیمت درخواستی خریداران و پیشنهاد فروشنده ها وجود دارد. پیشنهاد ها زیاد است و خریداران معتقدند هنوز جا برای کاهش قیمت وجود دارد.

کد خبر: 40109
تاریخ: 1398/03/18 - 11:35
منبع: ایفنا

زغال سنگ  چین  موسسه پلاتس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 متال بولتن؛

ورق گرم صادراتی چین در مسیر بهبود

می متالز - در بازار صادرات ورق گرم چین خریدها اخیرا بهتر شده چرا که مشتریان نگران رشد قیمت‌های بیشتر شدند.
 

چین با هدف کاهش وابستگی به دلار ۷۰ تن طلا خرید

می متالز - طبق اطلاعات شورای جهانی طلا بانک مرکزی چین با هدف کاهش سهم دلار در ذخایر رسمی خود بیش از ۷۰ تن طلا از دسامبر ۲۰۱۸ خریداری کرده است.
 در معاملات امروز؛

بورس های آسیایی منفی شدند

می متالز - پس از سخنان ترامپ در خصوص تامین امنیت مسیر نفت و اعمال تحریم های جدید بر ضد ایران، بورس های آسیایی ریزش کردند.
 

بورس کالا می‌تواند میزبان عرضه کنندگان بزرگ بین‌المللی باشد

می متالز - دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل گفت: یکی از اتفاقاتی که می تواند موجبات رونق تولید را فراهم کند، ورود محصولات تولیدکنندگان بزرگ روس، چین و هند به بورس کالای ایران و جبران کمبود برخی کالاها در بازار داخلی است.
 

پیش بینی دو بانک جهانی از میزان تقاضای نفت در 2019/ دو رویداد تعیین‌کننده

می متالز - دو رویداد مهم که طی دو هفته آینده قیمت نفت را در نیمه دوم سال جاری تعیین می‌کند به همراه پیش بینی دو بانک جهانی درخصوص میزان تقاضا در سال 2019 اعلام شد.
 

مقاومت چدن صادراتی سی آی اس نسبت به کاهش قیمت

می متالز - علی رغم افت قیمت قراضه در امریکا و ترکیه، صادرکننده های چدن سی آی اس در مقابل کاهش قیمت ها مقاومت کرده اند چرا که بازار سنگ آهن هفته گذشته صعودی بوده و از طرفی تناژ تخصیص داده شده برای حمل جولای کم است و به تولید کننده های چدن قدرت عمل داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما