خبر
حمل و نقل عمومی  

افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس

می متالز - پس از یک سال تثبیت قیمت بلیت اتوبوس‌های بین‌شهری، به‌طور رسمی از خردادماه سال جاری بهای بلیت این اتوبوس‌ها ۲۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش می متالز، در سال ۱۳۹۶ قیمت بلیت اتوبوس با افزایش قیمت مواجه نبود و در سال ۱۳۹۷ نیز قیمت‌ها به میزان ۲۰ درصد و از خردادماه افزایش یافت. بااین‌حال در سال ۱۳۹۸ و طبق اعلام محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی- قرار بر این شد که قیمت بلیت اتوبوس از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین‌ماه سال جاری با افزایش ۲۰ درصدی همراه شود و با اتمام این ایام به وضعیت قبل بازگردد.

هرچند با گذشت حدود ۴۵ روز از ابتدای سال جاری درحالی‌که قیمت بلیت اتوبوس در ایام نوروز با افزایش ۲۰ درصدی همراه و پس‌ازآن بر مبنای نرخ‌های سال ۱۳۹۷ محاسبه شد، اتحادیه تعاونی‌های مسافربری درخواست افزایش قیمت‌ها را ارائه داد که این اعمال افزایش نیازمند اخذ مجوزهای دولتی از مراجع ذی‌ربط ازجمله ستاد تنظیم بازار بود که از خردادماه سال جاری با این میزان افزایش قیمت موافقت شده است.

احمدرضا عامری، رئیس اتحادیه تعاونی‌های مسافربری با اشاره به اینکه درخواست افزایش قیمت بلیت اتوبوس در سال ۱۳۹۸ به مراجع مربوط ارائه شد، گفت: با اتمام ایام نوروز قیمت بلیت اتوبوس به وضعیت قبل بازگشت و با توجه به افزایش هزینه‌ها در حوزه حمل‌ونقل درخواست افزایش قیمت بلیت اتوبوس را ارائه کردیم و با توجه به اینکه هیأت دولت در رابطه با افزایش قیمت دستورالعملی را صادر کرده بود، باید مراحل قانونی این موضوع طی می‌شد.

وی ادامه داد: به همین دلیل نیز درخواست افزایش قیمت‌ها را ارائه کردیم و منتظر تصمیم ستاد تنظیم بازار در این رابطه بودیم که درنهایت با آن موافقت شد.

رئیس اتحادیه تعاونی‌های مسافربری در پاسخ به اینکه آیا تا پایان سال جاری دیگر شاهد افزایش قیمت بلیت اتوبوس نخواهیم بود، تصریح کرد: امیدوار هستیم دیگر شاهد افزایش قیمت نباشیم و ما نیز تمایلی برای افزایش قیمت‌ها نداریم، بااین‌حال چیزی قطعی نیست و قیمت‌ها به شرایط اقتصادی کشور بستگی دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شناسایی اراضی مورد نیاز برای اجرای طرح ملی تولید مسکن

می متالز - حسینی گفت: اراضی مورد نیاز طرح اقدام ملی در استان‌ها توسط ادارات کل راه و شهرسازی شناسایی و نتیجه به ستاد اعلام می‌شود.
 فردا انجام می‌شود؛

افتتاح ترمینال «سلام» با حضور رئیس جمهور

می متالز - ترمینال سلام فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) فردا با حضور رئیس جمهور افتتاح می‌شود.
 رسولی، معاون وزیر راه و مدیرعامل راه آهن ج.ا.ا :

راه آهن هرمزگان توسعه می‌یابد

می متالز - هرمزگان از نظر جابجایی بار در سطح کشور در حال رکوردزنی است.
 معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد؛

شناسایی اراضی مورد نیاز برای اجرای طرح ملی تولید مسکن

می متالز - حسینی گفت: اراضی مورد نیاز طرح اقدام ملی در استان‌ها توسط ادارات کل راه و شهرسازی شناسایی و نتیجه به ستاد اعلام می‌شود.
 معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد:

اهمیت حمل و نقل کانتینری بین بنادر ایران و روسیه

می متالز - توسعه همکاری‌های لجستیکی از طریق فراهم سازی حمل و نقل کانتینری بین بنادر شمالی ایران و بنادر روسیه در دریای خزر از اهمیت بالایی برخوردار است.
 وعده دولت محقق می‌شود؟

وجود ۹۱ میلیارد دلار خانه بی‌استفاده در ایران!

می متالز - چیزی که نهایتاً با آن مواجه می‌شویم ۴.۷ میلیون خانه مازاد و حدود ۹۱ میلیارد دلار عدم بهره‌وری اقتصادی است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما