خبر
حمل و نقل عمومی  

افزایش ۲۰ درصدی قیمت بلیت اتوبوس

می متالز - پس از یک سال تثبیت قیمت بلیت اتوبوس‌های بین‌شهری، به‌طور رسمی از خردادماه سال جاری بهای بلیت این اتوبوس‌ها ۲۰ درصد افزایش یافت.

به گزارش می متالز، در سال ۱۳۹۶ قیمت بلیت اتوبوس با افزایش قیمت مواجه نبود و در سال ۱۳۹۷ نیز قیمت‌ها به میزان ۲۰ درصد و از خردادماه افزایش یافت. بااین‌حال در سال ۱۳۹۸ و طبق اعلام محمد اسلامی -وزیر راه و شهرسازی- قرار بر این شد که قیمت بلیت اتوبوس از ۲۵ اسفندماه سال گذشته تا ۱۵ فروردین‌ماه سال جاری با افزایش ۲۰ درصدی همراه شود و با اتمام این ایام به وضعیت قبل بازگردد.

هرچند با گذشت حدود ۴۵ روز از ابتدای سال جاری درحالی‌که قیمت بلیت اتوبوس در ایام نوروز با افزایش ۲۰ درصدی همراه و پس‌ازآن بر مبنای نرخ‌های سال ۱۳۹۷ محاسبه شد، اتحادیه تعاونی‌های مسافربری درخواست افزایش قیمت‌ها را ارائه داد که این اعمال افزایش نیازمند اخذ مجوزهای دولتی از مراجع ذی‌ربط ازجمله ستاد تنظیم بازار بود که از خردادماه سال جاری با این میزان افزایش قیمت موافقت شده است.

احمدرضا عامری، رئیس اتحادیه تعاونی‌های مسافربری با اشاره به اینکه درخواست افزایش قیمت بلیت اتوبوس در سال ۱۳۹۸ به مراجع مربوط ارائه شد، گفت: با اتمام ایام نوروز قیمت بلیت اتوبوس به وضعیت قبل بازگشت و با توجه به افزایش هزینه‌ها در حوزه حمل‌ونقل درخواست افزایش قیمت بلیت اتوبوس را ارائه کردیم و با توجه به اینکه هیأت دولت در رابطه با افزایش قیمت دستورالعملی را صادر کرده بود، باید مراحل قانونی این موضوع طی می‌شد.

وی ادامه داد: به همین دلیل نیز درخواست افزایش قیمت‌ها را ارائه کردیم و منتظر تصمیم ستاد تنظیم بازار در این رابطه بودیم که درنهایت با آن موافقت شد.

رئیس اتحادیه تعاونی‌های مسافربری در پاسخ به اینکه آیا تا پایان سال جاری دیگر شاهد افزایش قیمت بلیت اتوبوس نخواهیم بود، تصریح کرد: امیدوار هستیم دیگر شاهد افزایش قیمت نباشیم و ما نیز تمایلی برای افزایش قیمت‌ها نداریم، بااین‌حال چیزی قطعی نیست و قیمت‌ها به شرایط اقتصادی کشور بستگی دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بهره برداری از طرح‌های راه و شهرسازی استان مرکزی

می متالز - 11 طرح عمرانی راه و شهرسازی استان مرکزی با سرمایه گذاری 62 میلیارد و 754 میلیون ریال آماده بهره برداری در هفته دولت است.
 

آغاز ساخت ۱۵۰ هزار مسکن در طرح ملی با حضور رئیس جمهور

می متالز - شرکت عمران شهرهای جدید از آغاز عملیات اجرایی ساخت ۱۵۰ هزار واحد مسکونی در قالب برنامه اقدام ملی تولید و عرضه مسکن طی هفته آینده با حضور رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس خبر داد. سهم شهرهای جدید در این مرحله ۲۰ هزار واحد است.
 

ثبت‌نام مسکن دولتی از شهریورماه

می متالز - معاون مسکن شهری بنیاد مسکن از آغاز ثبت‌نام مشمولان دریافت مسکن در قالب طرح اقدام ملی از شهریور امسال خبر داد. جواد حق‌شناس در این باره گفت: متقاضیان دریافت مسکن در شهر‌های زیر ۱۰۰ هزار نفر می‌توانند از شهریور در سامانه طرح اقدام ملی مسکن ثبت‌نام کنند.
 

بیرجند تا چهار سال آینده به راه‌آهن سراسری متصل می‌شود

می متالز - استاندار خراسان جنوبی گفت: پروژه اتصال بیرجند به ایستگاه یونسی و شبکه سراسری راه آهن تا چهار سال آینده با مشارکت بخش خصوصی انجام می‌شود.
 موسوی بیوکی:

طرح ملی مسکن به روش مشارکتی اجرایی نمی‌شود/ تلاش دولت برای مسکن سازی در اراضی دولتی

می متالز - نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: در شرایط کنونی دولت متعهد به ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان دولت دوازدهم شده است، اما این پروژه ها به روش مشارکتی عملیاتی نمی شود.
 

ابهاماتی درباره آغاز تولید 150 هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی

می متالز - شرکت سرمایه گذاری مسکن گزینه مناسبی برای شریک اصلی تولید 150 هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی به نظر نمی رسد زیرا این شرکت تاکنون به صورت میانگین سالانه تنها 2 هزار واحد مسکونی را تحویل داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما