خبر
مس  
در نتیجه عملکرد ضعیف واحدهای صنعتی جهان؛

فلز سرخ رنگ باخت

می متالز - بازار مس طی هفته‌های اخیر با افت شدید قیمت همراه بوده که از تشدید تقابل تجاری میان چین و ایالات متحده و رکود بخش ساخت و تولید در مقیاس جهانی نشات گرفته است.

به گزارش می متالز، افت شدید قیمت فلز سرخ عملا سبب شده تا بازار مس از نظر تکنیکال در مسیر خرسی قرار بگیرد.

بررسی شاخص مدیران خرید (PMI) جهانی از سال ۲۰۱۲ تا کنون نشان می‌دهد که ثبت رقم ۴۹.۸ این واحد در ماه مِی سال جاری، اولین افت فعالیت واحدهای صنعتی (بخش ساخت و تولید) از سال ۲۰۱۲ تاکنون بوده است. رقم این شاخص در ماه مِی برای ایالات متحده نیز، اولین افت پس از بحران مالی جهانی در سال‌های ۹- ۲۰۰۸ را نشان می‌دهد.

شاخص رسمی PMI چین (متعلق به واحدهای صنعتی بزرگ در این کشور) نیز رقم کمتر از ۵۰ را برای ماه گذشته ارایه داد که در کنار افت شاخص اشتغال به حداقل دهه اخیر در چین، بسیار نگران‌کننده است.

با توجه به این که اقتصاد چین، به‌دلیل مصرف نیمی از مس جهان، به‌شدت بر بازار مس تاثیر می‌گذارد، انتظار نمی‌رود ماه جاری اخبار خوشی را برای صنعت مس به‌همراه داشته باشد.

کد خبر: 40594
تاریخ: 1398/03/21 - 13:24
منبع: بورس کالای ایران

مس  چین 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پروژه «باران» در پاییز پیش‌فروش می‌شود/ تشریح برنامه‌های این انبوه‌ساز در ماه‌های آتی

می متالز - اگرچه بازار مسکن وارد فاز رکودی شده؛ اما هنوز رکود به شرکت های ساختمانی سرایت نکرده و فعلا وضعیت نگران کننده نیست.
 

آمریکا برخی کالاهای چینی را از لیست اعمال تعرفه خارج کرد

می متالز - دولت ترامپ برخی از کالاهای وارداتی چینی را، که شامل لوازم خانگی، وسایل کودک و مودم های اینترنت می شوند، از لیست کالاهایی که تعرفه ۱۰ درصدی به آنها تعلق می گرفت، خارج کرد.
 

ورق گرم صادراتی چین بالا رفت

می متالز - با رشد 3 دلاری قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین و افزایش پیشنهاد قیمت صادراتی کارخانه شاگانگ که با 10 دلار رشد 485 دلار هر تن فوب شد، متوسط قیمت صادراتی از 475 تا 495 دلار به 485 تا 495 دلار هر تن فوب رسید.
 

میلگرد چین ارزان تر شد

می متالز - آخرین شاخص قیمت میلگرد صادراتی چین 3.13 دلار هر تن افت داشته 478.75 دلار هر تن فوب ثبت شده است. پیشنهاد ها بین 475 تا 490 دلار هر تن فوب بوده که 5 دلار هر تن ارزان تر شده است.
 

حفظ برجام، وظیفه مشترک کرملین و الیزه

می متالز - کاخ کرملین در آستانه دیدار روسای جمهوری فرانسه و روسیه پیش از نشست سران «گروه 7»، حفظ توافق برجام را وظیفه مشترک مسکو و پاریس دانست.
 

کرمان در یک قدمی صنعتی شدن/ انتقال 1500 میلیارد تومان از منابع شرکت ملی مس به استان کرمان

می متالز - با اصلاح قانون، استخراج و فروش معادن به بخش خصوصی توانمند واگذار می شود که این امر باعث حرکت عظیمی است و استان کرمان، به استانی صنعتی تبدیل خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما