خبر
فلزات گرانبها  

جنگ سرد جدید به بازار طلا کشیده شد

می متالز - با افزایش دوباره تنش تجاری میان چین و آمریکا که برخی آن را «جنگ سرد» جدید نامیده‌اند، دولت چین ذخایر طلای خود را افزایش می‌دهد.

به گزارش می متالز، براساس آمار منتشر شده از سوی بانک مرکزی چین، این کشور ذخایر شمش خود را به بیش از ۱۹۰۰ تُن افزایش داده است. میزان خرید طلا و ذخیره آن در بانک مرکزی در سال جاری میلادی افزایش یافته و در پنج ماه گذشته حدود ۶۰ تُن طلا به خزانه ارزی دولت اضافه شده است.

تصمیم دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا مبنی بر افزایش تعرفه کالاهای وارداتی چینی باعث شده تا دست بسیاری از کمپانی‌های بزرگ چینی از جمله شرکت هواوی از بازار آمریکا کوتاه شود.

دولت چین نیز در واکنش به این اقدام واشنگتن، دست به مقابله به مثل زد. پایین آوردن ارزش یوان و سخت گیری برای فعالیت شرکت‌های آمریکایی در چین نیز از دیگر فعالیت های پکن برای تحت فشار گذاشتن آمریکا بود.

در حالی که چین بزرگترین تولیدکننده و مصرف‌کننده طلا در جهان است، ذخایر آن در بانک مرکزی میزان کمی از کل طلای تولید شده را تشکیل می‌دهد. آمریکا رکورددار بزرگترین ذخیره طلای جهان با بیش از هشت هزار تن طلاست و آلمان با حدود  ۳۳۷۰ تُن طلا در رتبه دوم قرار دارد. ایتالیا با ۲۴۵۰ تُن، فرانسه با ۲۴۴۰ تُن و روسیه با ۲۲۰۰ تُن طلا در جایگاه سوم تا پنجم قرار دارند. چین اکنون در رتبه ششم جهان قرار دارد.

کد خبر: 40690
تاریخ: 1398/03/21 - 21:22
منبع: ایبنا

طلا  تنش تجاری  چین  آمریکا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۱۰ شرکت و نهاد خارجی در فهرست تحریم‌های آمریکا قرار گرفتند

می متالز - یک شرکت تجاری و ۹ نهاد اماراتی، مالزیایی، ارمنستانی، بلژیکی و گرجستانی به اتهام ارتباط با ایران در فهرست تحریم‌های جدید آمریکا قرار گرفتند.
 

آمریکا برخی کالاهای چینی را از لیست اعمال تعرفه خارج کرد

می متالز - دولت ترامپ برخی از کالاهای وارداتی چینی را، که شامل لوازم خانگی، وسایل کودک و مودم های اینترنت می شوند، از لیست کالاهایی که تعرفه ۱۰ درصدی به آنها تعلق می گرفت، خارج کرد.
 

ورق گرم صادراتی چین بالا رفت

می متالز - با رشد 3 دلاری قیمت ورق گرم در بازار داخلی چین و افزایش پیشنهاد قیمت صادراتی کارخانه شاگانگ که با 10 دلار رشد 485 دلار هر تن فوب شد، متوسط قیمت صادراتی از 475 تا 495 دلار به 485 تا 495 دلار هر تن فوب رسید.
 

میلگرد چین ارزان تر شد

می متالز - آخرین شاخص قیمت میلگرد صادراتی چین 3.13 دلار هر تن افت داشته 478.75 دلار هر تن فوب ثبت شده است. پیشنهاد ها بین 475 تا 490 دلار هر تن فوب بوده که 5 دلار هر تن ارزان تر شده است.
 

صادرات طلا از سر گرفته می‌شود

می متالز - شرکت معدنکاری Acacia صادرات طلا را از استان Mara شمالی ازسر می‌گیرد و این در حالی است که پردازش همچنان متوقف خواهد بود.
 

شکاف در خوش‌بینی به ادامه افزایش قیمت طلا

می متالز - نظرسنجی هفتگی کیتکونیوز نشان داد پس از سه هفته رشد متوالی، شکافهایی در خوش بینی تحلیلگران وال‌استریت و سرمایه‌گذاران نسبت به روند صعودی طلا پدیدار شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما