خبر
ریلی و راه آهن  
در غرفه موسسه مطبوعاتی تین در نمایشگاه ریلی انجام شد

رونمایی نشریه «قطار» با حضور وزیر راه‌وشهرسازی/ رسانه‌ها از تولید داخل حمایت کنند

می متالز - وزیر راه و شهرسازی در مراسم رونمایی از نشریه تخصصی قطار از رسانه ها و مطبوعات درخواست کرد تا آینه حمایت از تولید داخل شوند.

 

به گزارش می متالز، محمد اسلامی در مراسم رونمایی از اولین شماره نشریه «قطار» که باهمراهی سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی، سید حسن موسوی‌نژاد رئیس شورای سیاست‌گذاری نشریه قطار و مسعود ذهبیون مدیر مسئول این نشریه و موسسه تین  انجام شد؛ از رسانه‌ها خواست تا در انتشار اخبار خود بیش از گذشته از تولید داخلی حمایت کنند.

موسوی‌نژاد رئیس شورای سیاست‌گذاری نشریه قطار نیز در این مراسم  عنوان کرد: دیگر بر کسی پوشیده نیست که حضور بین‌المللی در عرصه‌های مختلف در دنیای امروز که بر محور ارتباطات می‌چرخد. همه صنایع چه در کشورهای جهان اول و چه در کشورهای توسعه یافته در تلاش هستند تا با بروز و ظهور بین‌المللی بازارهای موجود خود را توسعه داده و در پی بازارافزایی بربیایند.

وی ادامه داد: صنعت حمل و نقل نیز با توجه به ماهیت خود نه تنها از این قاعده مستثنی نیست که بین‌المللی شدن آن به دلیل زیرساختی بودن و ضرورت وجودی برای مهیا کردن مقدمات توسعه سایر بخش‌ها ضروری‌تر به نظر می‌رسد.

موسوی‌نژاد با تاکید بر نگاه به بازارهای بین‌المللی گفت: باید در این زمینه با برنامه ورود کرده و افق‌های خودمان را با نگاهی به بازارهای هدف ترسیم کنیم، این‌که چقدر از مسافرت‌های بین افغانستان و پاکستان می‌تواند روی ریل‌های ما انجام شود؟ چقدر از بار این کشورها می‌تواند از طریق راه‌آهن ما حمل شود؟ چطور می‌توانیم سهم خود را از تراتزیت اقصی نقاط جهان به کشورهای همسایه افزایش دهیم و ده‌ها سؤال دیگر از این دست، پرسش‌هایی است که باید به دنبال پاسخ آن باشیم.

او افزود: کلید یافتن پاسخ این سؤالات هم دید و نگاه بین‌المللی است که باید در صنعت ریلی ما نهادینه شود. این چکیده‌ای از نگاه نشریه «قطار» به راه‌آهن ایران است. نگاهی که تلاش می‌کند با ایفای نقش رسانه‌ای خود در برقراری ارتباط مفید و مستمر بین بدنه حاکمیتی و فعالان صنعت ریلی کشور با همتایان ایشان در حوزه بین‌الملل، آن را جاری کند.

نشریه قطار اولین نشریه تخصصی سه زبانه در حوزه حمل و نقل ریلی است که از سوی موسسه مطبوعاتی و اطلاع رسانی تین منتشر می شود.

مخاطبان برای تهیه این نشریه می توانند به غرفه موسسه مطبوعاتی و اطلاع رسانی تین در سالن 7 هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی مراجعه کرده و یا با شماره تلفن تماس  4460389-021حاصل کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر راه و شهرسازی تشریح کرد

ساخت 400 هزار واحد، تکمیل مسکن مهر و جبران کمبود مسکن روستاها مهم‌ترین برنامه دولت دوازدهم

می متالز - رسیدن به هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان عمر دولت دوازدهم، تکمیل مسکن مهر و رسیدگی به کمبود مسکن روستاها مهمترین اولویت وزارت راه و شهرسازی اعلام شد.
 بین وزارتخانه‌های دفاع و راه انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی

می متالز - تفاهم‌نامه‌ای ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی بین وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع به امضای محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی و امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع رسید.
 وزیر راه خبر داد:

تسهیلات ۱۸ درصدی برای ساخت مسکن نیروهای مسلح

می متالز - وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: تسهیلاتی برای سازندگان واحدها در نظر گرفته شده و بانک‌ها ۸۰ درصد هزینه احداث را در قالب تسهیلات در اختیار سازنده قرار خواهند داد.
 وزیر راه خبر داد؛

تاسیس صندوق توسعه حمل‌ و نقل با بودجه‌ ۱۹ هزار میلیارد تومانی

می متالز - وزیر راه و شهرسازی از تاسیس صندوق توسعه حمل‌ونقل با بودجه‌ای بالغ بر ۱۹ هزار میلیارد تومان خبر داد.
 

آغاز پروازهای ترمینال گالری سلام با «هما»

می متالز - نخستین پرواز از ترمینال گالری سلام ساعت 8 صبح امروز یکم تیرماه انجام شد.
 

ظرفیت افزایش ۵۰ درصدی تعرفه خدمات مهندسی وجود دارد

می متالز - رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران اظهار داشت: پدیده امضا فروشی را قبول ندارم و امضا فروشی و صدور کارت‌های صوری را به طور کامل رد می‌کنم، البته کم کاری‌هایی وجود دارد که با افزایش نظارت حسن بر عملکرد به دنبال کاهش تخلفات هستیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما