خبر
ریلی و راه آهن  
در غرفه موسسه مطبوعاتی تین در نمایشگاه ریلی انجام شد

رونمایی نشریه «قطار» با حضور وزیر راه‌وشهرسازی/ رسانه‌ها از تولید داخل حمایت کنند

می متالز - وزیر راه و شهرسازی در مراسم رونمایی از نشریه تخصصی قطار از رسانه ها و مطبوعات درخواست کرد تا آینه حمایت از تولید داخل شوند.

 

به گزارش می متالز، محمد اسلامی در مراسم رونمایی از اولین شماره نشریه «قطار» که باهمراهی سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی، سید حسن موسوی‌نژاد رئیس شورای سیاست‌گذاری نشریه قطار و مسعود ذهبیون مدیر مسئول این نشریه و موسسه تین  انجام شد؛ از رسانه‌ها خواست تا در انتشار اخبار خود بیش از گذشته از تولید داخلی حمایت کنند.

موسوی‌نژاد رئیس شورای سیاست‌گذاری نشریه قطار نیز در این مراسم  عنوان کرد: دیگر بر کسی پوشیده نیست که حضور بین‌المللی در عرصه‌های مختلف در دنیای امروز که بر محور ارتباطات می‌چرخد. همه صنایع چه در کشورهای جهان اول و چه در کشورهای توسعه یافته در تلاش هستند تا با بروز و ظهور بین‌المللی بازارهای موجود خود را توسعه داده و در پی بازارافزایی بربیایند.

وی ادامه داد: صنعت حمل و نقل نیز با توجه به ماهیت خود نه تنها از این قاعده مستثنی نیست که بین‌المللی شدن آن به دلیل زیرساختی بودن و ضرورت وجودی برای مهیا کردن مقدمات توسعه سایر بخش‌ها ضروری‌تر به نظر می‌رسد.

موسوی‌نژاد با تاکید بر نگاه به بازارهای بین‌المللی گفت: باید در این زمینه با برنامه ورود کرده و افق‌های خودمان را با نگاهی به بازارهای هدف ترسیم کنیم، این‌که چقدر از مسافرت‌های بین افغانستان و پاکستان می‌تواند روی ریل‌های ما انجام شود؟ چقدر از بار این کشورها می‌تواند از طریق راه‌آهن ما حمل شود؟ چطور می‌توانیم سهم خود را از تراتزیت اقصی نقاط جهان به کشورهای همسایه افزایش دهیم و ده‌ها سؤال دیگر از این دست، پرسش‌هایی است که باید به دنبال پاسخ آن باشیم.

او افزود: کلید یافتن پاسخ این سؤالات هم دید و نگاه بین‌المللی است که باید در صنعت ریلی ما نهادینه شود. این چکیده‌ای از نگاه نشریه «قطار» به راه‌آهن ایران است. نگاهی که تلاش می‌کند با ایفای نقش رسانه‌ای خود در برقراری ارتباط مفید و مستمر بین بدنه حاکمیتی و فعالان صنعت ریلی کشور با همتایان ایشان در حوزه بین‌الملل، آن را جاری کند.

نشریه قطار اولین نشریه تخصصی سه زبانه در حوزه حمل و نقل ریلی است که از سوی موسسه مطبوعاتی و اطلاع رسانی تین منتشر می شود.

مخاطبان برای تهیه این نشریه می توانند به غرفه موسسه مطبوعاتی و اطلاع رسانی تین در سالن 7 هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی مراجعه کرده و یا با شماره تلفن تماس  4460389-021حاصل کنند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افتتاح چند طرح به مناسبت هفته دولت با حضور مدیرعامل راه آهن کشور در قم

می متالز - با حضور سعید رسولی مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران و بهرام سرمست استاندار قم چند طرح ریلی در این استان به مناسبت هفته دولت به بهره برداری رسید و همچنین چند طرح آموزش و پرورش و چند طرح صنعتی دیگر با حضور استاندار و مسئولان استانی گشایش یافت.
 

افزایش سرعت قطار سریع‌السیر تهران - اصفهان به 300 کیلومتر/ تصمیمات جدید مالی برای پروژه

می متالز - وزیر راه و شهرسازی ضمن تشریح جزئیات جدید مالی احداث خط‌آهن سریع‌السیر تهران-قم-اصفهان و نحوه هزینه‌کرد منابع مالی در این پروژه، گفت: سرعت سیر قطار در این خط‌آهن از 250 کیلومتر بر ساعت به 300 کیلومتر بر ساعت افزایش یافت.
 

مالکان خانه‌های خالی تا پایان سال شناسایی می‌شوند

می متالز - مدیرکل دفتر سرمایه‌گذاری و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی با وعده آغاز به کار سامانه ملی املاک و اسکان در شش ماه دوم سال گفت: با راه‌اندازی این سامانه مالکان خانه‌های خالی تا قبل از پایان سال شناسایی می‌شوند.
 

احتمال تکمیل قطار برقی شهر جدید هشتگرد

می متالز - معاون وزیر راه در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهر جدید هشتگرد با بیان اینکه هیچ واحد مسکن مهری نباید بدون تامین زیرساخت‌های مورد نیاز ساکنان تحویل داده شود، از پیمانکار قطار برقی هشتگرد نیز خواست، با استفاده از تمام ظرفیت‌ها و امکانات، نسبت به تسریع در انجام کارهای باقیمانده و تکمیل این خط قطار شهری اقدام کند.
 

تکمیل ۴۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور/ رفع مشکلات حقوقی متقاضیان

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی از تکمیل ۴۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور خبر داد و گفت: در تلاش برای رفع مشکلات حقوقی متقاضیان مسکن مهر هستیم.
 کیانپور مطرح کرد:

هدف اصلی اجرای طرح ملی مسکن تولید ارزان قیمت خانه

می متالز - عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی برای تولید انبوه مسکن، به جای شیوه مشارکتی باید شیوه های دیگر از جمله شیوه کارفرما و مجری را عملیاتی کند که در آن سازندگان در ازای تولید مسکن از دولت حق الزحمه دریافت می کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما