خبر
نفت  

تثبیت نسبی قیمت نفت

می متالز - قیمت شاخص نفت خام برنت در ساعت ۳ و ۵۳ دقیقه امروز (سه‌شنبه، ۲۱ خردادماه) با هفت سنت افزایش به ۶۲ دلار و ۳۶ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۱۶ سنت افزایش به ۵۳ دلار و ۴۲ سنت رسید.

به گزارش می متالز، قیمت نهایی شاخص نفت خام برنت دیروز (دوشنبه، ۲۰ خردادماه) ۶۲ دلار و ۲۹ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی ۵۳ دلار و ۲۷ سنت بود.

انتظار اینکه تولیدکنندگان نفت عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) محدودیت تولید خود را ادامه خواهند داد تا جلو افت قیمت‌ها را بگیرند، مهم‌ترین عاملی بود که سبب شد با وجود نگرانی از کند شدن رشد اقتصادی، قیمت نفت تثبیت شود.

فریدون فشارکی، رئیس مؤسسه مشاوره فکتس گلوبال انرژی (FGE) گفت: به دلیل نگرانی کلی از کند شدن رشد اقتصادی و درک اینکه رشد تقاضا در حال کند شدن است، هیچ‌کس از کنار گذاشتن توافق اوپک و متحدانش حمایت نمی‌کند.

کد خبر: 40734
تاریخ: 1398/03/21 - 11:16
منبع: شبکه اطلاع رسانی نفت و انرژی (شانا)

نفت  اوپک 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بالا گرفتن نگرانی ها درباره خوراک بازار الفین آسیا

می متالز - نگرانی ها درباره عرضه خوراک در بازارهای الفین و پلیمر آسیا به دنبال حملات اخیر به تاسیسات نفتی عربستان بالا گرفته است.
 معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت:

ابلاغیه اخیر وزیر نفت برای تقویت جایگاه ورزش است؛ نه تضعیف آن

می متالز - معاون وزیر نفت در توسعه مدیریت و سرمایه انسانی درباره ابلاغیه سیاست‌های حوزه ورزش وزارت نفت اعلام کرد: بر مبنای ماده ۱۳ قانون برنامه پنجم و ماده ۹۴ قانون برنامه ششم توسعه، هرگونه هزینه در ورزش حرفه‌ای از سوی دستگاه‌های اجرایی کشور ممنوع اعلام شده و وزارت نفت نیز از این قاعده مستثنی نیست.
 

جهش قیمت نفت بازتاب دهنده تهدیدها در بازار نفت است

می متالز - وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که جهش قیمت نفت بازتاب دهنده تهدیدها در پی حمله به تأسیسات نفتی عربستان است.
 

عربستان درباره حمله اخیر توضیحی به اوپک نداده است

می متالز - برخی منابع اعلام کردند که عربستان درباره حمله اخیر به تأسیسات نفتی شرکت آرامکو، هنوز به سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و آژانس بین‌المللی انرژی توضیحی نداده است.
 

تولید نفت عربستان سریع‌تر از انتظار عادی می‌شود

می متالز - برخی منابع اعلام کردند که تولید نفت عربستان سریع‌تر از پیش‌بینی‌های اولیه به سطح عادی باز می‌گردد.
 

مسیر خطوط انتقال نفت جدید و لوپ نفت خام اهواز - ری ایمن‌سازی شد

می متالز - مسیر خطوط انتقال نفت ۱۰، ۱۶ و ۲۶ اینچ جدید و لوپ نفت خام اهواز – ری در محدوده مرکز انتقال نفت رازان تا روستای عالمیر ایمن‌سازی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما