خبر
نفت  

فاز سوم طرح جامع مطالعات غرب کارون آغاز شد

می متالز - فاز سوم طرح جامع مطالعات غرب کارون با هدف ارائه و اولویت‌بندی برنامه‌های اقدام و تعیین مسئولیت‌ ذی‌نفعان وارد مرحله اجرایی می‌شود.

به گزارش می متالز، معاونت ارزشیابی و نظارت بر عملکرد و نظام‌های ایجاد طرح‌ اعلام کرد: فاز نخست و دوم طرح جامع «مطالعات اجتماعی، اقتصادی، مدیریتی و زیست محیطی منطقه غرب کارون برای دستیابی به توسعه پایدار و متوازن در منطقه» با همکاری کمیته راهبری پارسال پایان یافت و نتایج آن که شامل تشریح شرایط اقلیمی، اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و اقتصادی، زیست محیطی و منابع طبیعی، شهرسازی و زیرساخت‌ها، ساختار شرکت بهره‌برداری نفت‌وگاز اروندان و وضع اسکان کارکنان است، به وزیر نفت و هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران ارائه شد.

به گفته این معاونت، مشارکت و همسویی ذی‌نفعان در منطقه غرب کارون و عمل به تعهدهای مسئولیت‌های اجتماعی شرکت ملی نفت ایران به برقراری توازن بین فعالیت‌های توسعه‌ای صنعت نفت و وضع اجتماعی، اقتصادی، زیست محیطی و مدیریتی منطقه غرب کارون کمک شایانی می‌کند، از این رو راهبردهای اجرایی در این باره تدوین شد که پس از تائید از سوی هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران، اجرای فاز سوم با هدف ارائه برنامه اقدام، اولویت‌بندی هر یک از آنها و تعیین نقش‌ها و مسئولیت‌های هر یک از ذی‌نفعان تصویب شد.

این معاونت در ادامه افزود: برنامه‌های اقدام در قالب بهبود شبکه روابط ذی‌نفعان، ساختار کلان مدیریتی و روابط بین سازمانی، تسهیل‌گری اجتماعی و فرهنگ‌سازی، کاهش پیامدهای ناخواسته ناشی از فعالیت پروژه‌های صنعت نفت‌ و گاز بر محیط زیست، ایجاد همکاری سازنده و مناسب میان صنعت نفت و وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها و اداره‌ها منطقه‌ای و پشتیبانی از ظرفیت‌های اقتصادی موجود در منطقه غرب کارون اولویت‌بندی می‌شود.

کمیته راهبری متشکل از مشاور وزیر در امور اجتماعی و نمایندگان مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیریت برنامه‌ریزی تلفیقی، مدیریت توسعه منابع انسانی و مدیران عامل شرکت‌های ملی مناطق نفت‌خیز جنوب، مهندسی و توسعه نفت، نفت و گاز اروندان، مدیر نظارت بر طرح‌های مناطق نفت‌خیز و مدیر HES شرکت ملی نفت ایران است که در سال ١٣٩۴ فعالیت خود را آغاز کرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در شرکت ملی حفاری ایران انجام شد؛

استقرار دستگاه حفاری سنگین خشکی ۳۳ فتح

می متالز - شمارش معکوس برای عملیات اجرایی دستگاه حفاری سنگین خشکی ۳۳ فتح آغاز شد.
 به بهانه گزارش اخیر مرکز پژوهش‌های مجلس

این ۱۴.۵ درصد، آن ۱۴.۵ درصد نیست

می متالز - مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در گزارشی، با اشاره به تفاوت فاحش درآمد شرکت ملی نفت ایران از محل صادرات نفت خام و میعانات گازی در مقایسه با فروش داخلی این محصولات، بر ضرورت اصلاح قواعد مربوط به درآمدهای نفتی و نظام انگیزشی مربوطه تاکید کرده است.
 

اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای کاهش تبعات سیل خوزستان

می متالز - مدیر نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفت‌خیز از تخصیص ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای جبران خسارت‌های ناشی از وقوع سیل در خوزستان خبرداد و گفت: رفع دغدغه‌های مردم برای جبران تبعات سیل از اولویت‌های امسال این مدیریت است.
 تاکید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

تولید نفت فلات قاره باید در هر شرایطی استمرار یابد

می متالز - مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: شرکت نفت فلات قاره ایران، بازوی اصلی کشور در تولید نفت فراساحل است و لازم است تولید آن در هر شرایطی استمرار یابد.
 معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران:

تحریم برای صنعت نفت ایران، اتفاق تازه‌ای نیست

می متالز - معاون توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران گفت: تحریم برای صنعت نفت ایران اتفاق تازه‌ای نیست، اما با وجود تکرار تحریم‌ها، توسعه صنعت نفت ادامه یافته و به‌طور نمونه ما امروز در میدانی مانند پارس جنوبی در خط آخر توسعه هستیم.
 در روز سه شنبه رقم می خورد؛

عرضه دو میلیون بشکه نفت‎ در بورس انرژی

می متالز - این پانزدهمین عرضه نفت خام سبک در رینگ بین الملل بورس انرژی در دوره جدید و هشتمین عرضه در سال ۹۸ است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما