خبر
زیرساخت ها   پتروشیمی  

کمک پتروشیمی های ماهشهر در بازسازی زیرساخت های شهرستان حمیدیه

می متالز - شهیدی نیا گفت: پس از کنترل بحران سیل برنامه ریزی کرده‌ایم بصورت مشارکتی با کمک واحدهای معین و نهادهای ذیربط، در قالب مسئولیت اجتماعی بخشی از بازسازی زیر ساختهای این مناطق را بر عهده بگیریم.

به گزارش می متالز، عصر یکشنبه 19 خرداد 1398، امید شهیدی نیا مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی  و تنی چند از مسئولین این سازمان از مناطق تابعه شهرستان حمیدیه بازدید کردند.
براساس این گزارش و بنا به گفته  فرماندار شهرستان حمیدیه، این مناطق در جریان سیل فروردین ماه، بیشترین آسیب را دیده بودند و خسارت سیل در برخی از این روستاها به حدی بوده که بخشی از منازل مسکونی مردم دیگر قابل سکونت نیست.
سید امید شهیدی نیا، در خلال این بازدید گفت: با توجه به گرمای شدید هوا، به درخواست استاندار خوزستان، تعدادی کانکس کولر دار توسط شورای راهبردی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی تهیه و به مردم این منطقه اهدا شد.
وی که جهت بازدید میدانی از این مناطق و نحوه   توزیع کمکها به مردم در منطقه حضور یافته بود، گفت: ما و سایر مدیران مرتبط، شخصا در این منطقه حاضر شدیم تا اگر کمبودی وجود دارد از نزدیک ارزیابی کنیم.
شهیدی نیا افزود: پس از کنترل بحران سیل، در حال حاضر دغدغه  اصلی، بازسازی روستاهای آسیب دیده است. ما در مجموعه ی شورای راهبردی صنعت پتروشیمی، برنامه ریزی کرده‌ایم که در این زمینه بصورت مشارکتی با کمک واحدهای معین و نهادهای ذیربط، در قالب مسئولیت اجتماعی که بر عهده داریم، بخشی از بازسازی این روستاها و زیرساختهای آنها را بر عهده بگیریم.
فرماندار حمیدیه در این بازدید، ضمن تشکر از کمکهای متنوع شرکتهای پتروشیمی به این شهرستان، گفت: توجه استاندار و امداد رسانی های منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی به شهرستان ما و سایر مناطق سیل زده، جان تازه ای به مردم ما داد و نمونه ای از این کمکها، کانکسهای کولر داری است که در این فصل گرم به مردم اهدا شده اند.
هاشمی، ادامه داد: پیش از این، شرکتهای پتروشیمی ماهشهر با تامین گونی برای احداث سیل بند، تامین ماشین آلات سنگین، پکیج های بهداشتی، خاروبار خشک و تهیه و توزیع غذای گرم بین مردم، بسته ای کامل و گسترده از کمکها را به مقتضای شرایط در اختیار مردم قرار دادند.
روستای حمدان سنجه از 15 فروردین سال جاری دچار سیل شد و ارتفاع آب به قدری زیاد بود که متعاقب آن مردم روستا خانه و زندگی خود را ترک کردند. از میان 13 روستای آب گرفته شهرستان حمیدیه، 6 روستا آسیب بیشتری دیدند و روستای حمدان سنجه بیشترین خسارت را دیده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 صنعت مس؛

صنعتی بی‌بدیل و بی‌رقیب در اقتصاد ایران

می متالز - بر پایه نظرات و پیش‌بینی‌های کارشناسان حوزه اقتصادی و تحلیلگران بین‌المللی، آینده صنعت مس به دلیل نقش استراتژیکی که در حوزه توسعه و پی‌ریزی اقتصاد سبز دارد درخشان است.
 معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان خبر داد:

آغاز به کار گمرک بندر گوگسر شهرستان جاسک

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان گفت: گمرک بندر گوگسر شهرستان جاسک با هدف تسهیل فعالیت های تجاری و بازرگانی در این منطقه به زودی رسماً فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.
 

توسعه زیرساخت های اردبیل برای توسعه گردشگری ضروری است

می متالز - استاندار اردبیل گفت: ما وظیفه تأمین زیرساخت‌ها نظیر راه دسترسی مناسب، توسعه فرودگاه، تکمیل راه‌آهن و سایر خدمات زیربنایی را داریم تا گردشگران با رغبت و علاقه بیشتر نسبت به سرمایه‌گذاری در استان اردبیل اقدام کنند.
 وزیر راه شهرسازی در مراسم انعقاد تفاهمنامه سرمایه گذاری در خط دوم ریلی سنگان-بافق اعلام کرد:

کاستی های زیرساخت های لجستیک برطرف می شود

می متالز - آیین امضای تفاهم نامه مشارکت و سرمایه گذاری در احداث خط دوم ریلی سنگان – بافق با حضور جمعی از مسئولان عالی کشور برگزار شد. در این مراسم از این پروژه 8 هزار میلیارد تومانی به عنوان شاخص ترین خط ریلی کشور نام برده شد و مسئولان وزارت راه و شهرسازی از نقش ایمیدرو در جایگاه "تسهیل گر" قدردانی کردند.
 

پایان یک امپراطوری و لشکرکشی توییتری به ملاصدرا

می متالز - پس از اعلام کاهش کارمزد کارگزاران حملاتی که عمدتا از اکانت های بی نام و نشان در فضای مجازی هدایت و سازماندهی می شود در تلاش هستند که وجهه رییس سازمان بورس را خدشه دار کنند و فریاد وااسفا برآورده اند که با توجه به کاهش کارمزد دیگر توسعه زیرساخت صرفه اقتصادی ندارد.
 در پهنه‌های ۱۴ گانه فارس

لزوم تسریع در آغاز عملیات اکتشافات معدنی

می متالز - بر اساس ویژگی‌های زمین شناسی معدنی، در حال حاضر ۲۳ نوع ماده معدنی از معادن استان فارس استخراج می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما