خبر
مواد معدنی   فن آوری های نوین  

فناوری؛ لازمه ایمنی

می متالز - مهم‌ترین موضوع در زمینه ارتقای ایمنی، رشد فناوری است.

به گزارش می متالز، به اقتضای حرفه‌ام از حدود ۲۰۰ معدن در امریکا بازدید داشته و مشاهده کرده‌ام که در زمینه توسعه فناوری و امکان استفاده از آن برای معدنچیان شرایط مطلوبی فراهم شده است. به عنوان نمونه، هر معدنچی در معادن زیرزمینی زغال‌سنگ امریکا یک دستگاه تشخیص گاز به همراه دارد که نشت احتمالی متان را تشخیص می‌دهد. موضوع دیگر به قوانین و کیفیت اجرای آنها برمی‌گردد. به‌طور کلی در امریکا قوانین سفت و سختی بر شرکت‌های معدنی حاکم است که به یکباره تدوین نشده‌اند و از حدود سال ۱۹۰۰ میلادی (۱۲۷۹ خورشیدی) همچنان روزآمد می‌شوند، البته قانون‌گذاران همواره برای روزآمد کردن قوانین با مقاومت‌هایی از سوی معدنداران روبه‌رو هستند چون در این کشور هیچ‌گاه معادن در اختیار بخش دولتی نبوده‌اند، بنابراین صاحبان شرکت‌های خصوصی استخراج‌کننده در برابر قوانینی که عرصه را بر آنها تنگ می‌کند، واکنش نشان می‌دهند. موضوع سوم به فرهنگ حاکم بر جامعه برمی‌گردد؛ من در جایگاه فردی که ۱۴ سال پیوسته در امریکا زندگی می‌کنم، اینگونه برداشت کرده‌ام که در فرهنگ امریکایی، اجرای قانون با قدرت بسیاری انجام می‌شود که می‌تواند هم برآمده از آموزش‌های نظام آموزشی و هم برآمده از این باشد که هزینه تخلف از قانون بسیار بالا است و گریبان‌گیر تخلف‌ها در بخش ایمنی معادن نیز می‌شود. موضوع چهارم هم این است که در این جامعه از دست رفتن یا معلولیت یک انسان برابر با تحمیل باری بر اقتصاد جامعه است.

یاسر اکبرزاده / کارشناس معدن

کد خبر: 41083
تاریخ: 1398/03/25 - 21:32
منبع: روزگار معدن

فناوری  معدنچیان  یاسر اکبرزاده 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون توسعه و فناوری تامین سرمایه تمدن:

امکان پیش‌فروش محصولات از طریق تامین مالی جمعی / بورس به تامین مالی جمعی اعتبار می‌بخشد

می متالز - سیدی: «ارائه پلتفروم تامین مالی جمعی توسط نهادهای قانونی مانند بورس‌ها به اعتبار بخشی آن کسب و کار یا فعالیت یاری میرساند.»
 

آگهی تجدید فراخوان مناقصه عمومی خرید تجهیزات فناوری اطلاعات جدید فرودگاه آبادان

می متالز - آگهی تجدید فراخوان مناقصه عمومی خرید تجهیزات فناوری اطلاعات شبکه ترمینال جدید فرودگاه آبادان منتشر شد.
 با هدف بهره‌گیری از تجربیات و پیشنهادها صورت گرفت؛

دعوت مدیرعامل فرابورس از تیم‌های فنی و صاحب‌نظران اکوسیستم بلاک‌چین

می متالز - مدیرعامل فرابورس ایران با اشاره به اینکه در سال‌های اخیر فناوری‌های مالی با تغییر دورنمای کسب‌وکارها و ‏حرکت بازارهای مالی به سمت توسعه خدمات ‏الکترونیکی به بخش جدایی‌ناپذیر اقتصاد جهانی بدل شده‌اند، ‏گفت: بازارهای مالی کشور نیز با بهره‌گیری از دانش متخصصان حوزه فناوری‌های نوین و همچنین ظرفیت ‏استارتاپ‌های فین‌تک، همگام با پیشرفت‌های فناورانه شتاب قابل توجهی داشته‌اند.
 مشاور رئیس مرکز تحول و پیشرفت ریاست جمهوری مطرح کرد:

نقش کلیدی کارگزاران فناوری در بهم رسانی عرضه و تقاضا

می متالز - کمال محمدی با اشاره به تقاضا محور بودن نمایشگاه فرصتهای ساخت داخل و رونق تولید تصریح کرد: این نخستین نمایشگاهی است که نقش کارگزاران فناوری در آن لحاظ شده است.
 در دومین روز نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید برگزار شد:

نشست تخصصی نقش کارگزاران تبادل فناوری در رونق تولید

می متالز - دومین نشست تخصصی با عنوان نقش کارگزاران تبادل فناوری در رونق تولید با حضور صاحبان نظران و متخصصین این حوزه برگزار شد در محل سالنس کنفرانس اداری نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد.
 رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد اعلام کرد:

برنامه وزارت اقتصاد برای حضور در الكامپ

می متالز - رئیس مرکز فناوری اطلاعات و اقتصاد هوشمند وزارت اقتصاد رئوس کلی برنامه‌های این وزارتخانه را برای حضور در نمایشگاه الکامپ اعلام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما