خبر
مس   تحقیق و توسعه  
در ششمین همایش بهره وری معدن و صنایع معدنی؛

شرکت مس موفق به کسب دو تقدیرنامه در حوزه بهره‌وری شد

می متالز - ششمین همایش بهره‌وری معدن و صنایع معدنی در سالن همایش‌های هتل ارم با حضور خداداد غریب‌پور رئیس هیأت عامل ایمیدرو، معاون سازمان ملی بهره‌وری، دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت مس، روسای تشکل‌های معدنی و‌ مدیران شرکت‌های صنایع معدنی برگزار شد.

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، در این مراسم اقدامات شرکت ملی صنایع مس ایران در  حوزه بهره‌وری در مجتمع خاتون‌آباد تحت عنوان «بازیابی رنیوم از غبار کوره‌های  تشویه مولیبدنت کارخانه فرو مولیبدن خاتون‌آباد»  و مجتمع مس سرچشمه تحت عنوان «بهره‌وری راندمان واحد ذوب مس سرچشمه» موفق به دریافت لوح تقدیر تحت عنوان پروژه برتر در زمینه بهبود بهره‌وری ازسوی رئیس هیأت عمل ایمیدرو شد.

بهره‌وری با تکنولوژی گره خورده است

دکتر خداداد غریب‌پور، معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو در ششمین همایش جایزه بهره‌وری بابیان ‌این‌که این همایش یک اقدام فرهنگی است تا نتایج و برنامه‌های شرکت‌های تلاش‌گر در حوزه افزایش بهره‌وری معرفی و ارائه شود گفت: بهره‌وری فقط مربوط به منابع طبیعی نیست بلکه بهره‌وری نیروی انسانی با مهارت ارتباطی قوی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی تأکید کرد: موضوع بهره‌وری در ایمیدرو  به‌شدت اهمیت دارد و برای آن برنامه‌ریزی‌شده است.
غریب‌پور با عنوان این‌که در بخش معدن با کانسنگ‌های کمیاب و گران و پایان‌پذیر روبه‌رو هستیم گفت: نیازمند توجه به بهره‌وری در این بخش هستیم چراکه با کمترین هزینه بیشترین دستاورد را می‌توانیم داشته باشیم.
وی با تأکید بر این‌که شرکت‌ها باید به‌طور منظم برای خود برنامه‌ریزی در حوزه افزایش بهره‌وری داشته باشند گفت: امسال اولویت صنعت مس برای افزایش بهره‌وری در حوزه برق است.
وی با بیان این‌که یک بخش از بهره‌وری توجه به پتانسیل‌ها است تا به مدار تولید وارد شود افزود: اگر در حوزه صنعت مس موفق به تأسیس دو کارخانه شویم می‌توانیم بگوییم کار ماندگاری کرده‌ایم.
غریب‌پور ادامه داد: کمتر به دنبال بهره‌وری بودیم؛ چراکه لازمه بهره‌وری این است که ما بر تکنولوژی سوار باشیم که در کشور ما اینگونه نیست، در بحث دانش فنی عقب هستیم و باید به آن توجه شود چراکه این حوزه با بهره‌وری گره خورده است.
رئیس هیات‌عامل ایمیدرو با اشاره به برنامه‌های ایمیدرو در حوزه بهره‌وری گفت: برنامه امسال ایمیدرو توجه ویژه به ارتباط با دانشگاه است تا مطالعات پژوهشی لازم و تقاضامحور با اولویت افزایش بهره‌وری است.
غریب‌پور در پایان تأکید کرد: مدیران ارشد باید به وظیفه فرهنگ‌سازی در حوزه بهره‌وری توجه کنند و نشان دهند که بهره‌وری، دانش و کاهش هزینه‌ها و افزایش بازدهی در اولویت امور است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

نشست تعمیق ساخت داخل با حضور مدیرعامل شرکت مس برگزار شد

سومین «میز تخصصی تعمیق ساخت داخل صنعت مس» در تبریز با حضور اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران عصر روز پنج‌شنبه در نمایشگاه بین المللی تبریز برگزار شد.
 رئیس هیات‌ عامل ایمیدرو در بازدید از مجتمع مس سرچشمه عنوان کرد

کارخانه اسید سولفوریک نماد آشتی صنعت با محیط زیست/ 2.5 میلیارد یورو طرح توسعه در دستور کار شرکت مس

می متالز - رئیس هیات‌عامل ایمیدرو با بیان این‌که طرح اسید سولفوریک نماد آشتی صنعت با محیط زیست و منابع انسانی است، گفت: برای احداث کارخانه اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه با تولید سالیانه 610 هزار تن اسید، بالغ بر 110 میلیون ارز اختصاص داده شده است.
 مدیر عامل شرکت مس؛

1710 قطعه در صنعت مس برای داخلی سازی شناسایی شده است/ امکان سنجی ساخت داخل ۶۲۰ قطعه در سال ۹۸

می متالز - مدیرعامل شرکت مس در مراسم میز سوم کشوری تعمیق ساخت داخل قطعات خودرو و صنایع مرتبط در تبریز گفت: در اتحادیه اروپا، مس اولین عنصر استراتژیک برای سرمایه گذاری است، تقاضا تا ۵ سال آینده ۲.۵ میلیون تن افزایش می یابد.
 وزیر صمت:

تولید مس افزایش یافته

می متالز - وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در ۶ ماهه اول امسال ۱۵ درصد تولید مس افزایش داشته و ۱۸ درصد از برنامه جلوتر هستیم.
 مدیر عامل شرکت مس؛

۱۷۱۰ قطعه در صنعت مس برای داخلی سازی شناسایی شده است

می متالز - مدیرعامل شرکت مس در مراسم میز سوم کشوری تعمیق ساخت داخل قطعات خودرو و صنایع مرتبط در تبریز گفت: در اتحادیه اروپا، مس اولین عنصر استراتژیک برای سرمایه گذاری است، تقاضا تا ۵ سال آینده ۲.۵ میلیون تن افزایش می یابد.
 معاون وزیر صنعت خبر داد:

سود 15 هزار میلیارد تومانی فولاد مبارکه در سال جاری

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه رشد فولاد کشور از میانگین جهانی جلو زده است، گفت: سود فولاد مبارکه در سال جاری به بیش از 15 هزار میلیارد تومان خواهد رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما