خبر
مس   تحقیق و توسعه  
در ششمین همایش بهره وری معدن و صنایع معدنی؛

شرکت مس موفق به کسب دو تقدیرنامه در حوزه بهره‌وری شد

می متالز - ششمین همایش بهره‌وری معدن و صنایع معدنی در سالن همایش‌های هتل ارم با حضور خداداد غریب‌پور رئیس هیأت عامل ایمیدرو، معاون سازمان ملی بهره‌وری، دکتر اردشیر سعد محمدی مدیرعامل شرکت مس، روسای تشکل‌های معدنی و‌ مدیران شرکت‌های صنایع معدنی برگزار شد.

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، در این مراسم اقدامات شرکت ملی صنایع مس ایران در  حوزه بهره‌وری در مجتمع خاتون‌آباد تحت عنوان «بازیابی رنیوم از غبار کوره‌های  تشویه مولیبدنت کارخانه فرو مولیبدن خاتون‌آباد»  و مجتمع مس سرچشمه تحت عنوان «بهره‌وری راندمان واحد ذوب مس سرچشمه» موفق به دریافت لوح تقدیر تحت عنوان پروژه برتر در زمینه بهبود بهره‌وری ازسوی رئیس هیأت عمل ایمیدرو شد.

بهره‌وری با تکنولوژی گره خورده است

دکتر خداداد غریب‌پور، معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو در ششمین همایش جایزه بهره‌وری بابیان ‌این‌که این همایش یک اقدام فرهنگی است تا نتایج و برنامه‌های شرکت‌های تلاش‌گر در حوزه افزایش بهره‌وری معرفی و ارائه شود گفت: بهره‌وری فقط مربوط به منابع طبیعی نیست بلکه بهره‌وری نیروی انسانی با مهارت ارتباطی قوی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
وی تأکید کرد: موضوع بهره‌وری در ایمیدرو  به‌شدت اهمیت دارد و برای آن برنامه‌ریزی‌شده است.
غریب‌پور با عنوان این‌که در بخش معدن با کانسنگ‌های کمیاب و گران و پایان‌پذیر روبه‌رو هستیم گفت: نیازمند توجه به بهره‌وری در این بخش هستیم چراکه با کمترین هزینه بیشترین دستاورد را می‌توانیم داشته باشیم.
وی با تأکید بر این‌که شرکت‌ها باید به‌طور منظم برای خود برنامه‌ریزی در حوزه افزایش بهره‌وری داشته باشند گفت: امسال اولویت صنعت مس برای افزایش بهره‌وری در حوزه برق است.
وی با بیان این‌که یک بخش از بهره‌وری توجه به پتانسیل‌ها است تا به مدار تولید وارد شود افزود: اگر در حوزه صنعت مس موفق به تأسیس دو کارخانه شویم می‌توانیم بگوییم کار ماندگاری کرده‌ایم.
غریب‌پور ادامه داد: کمتر به دنبال بهره‌وری بودیم؛ چراکه لازمه بهره‌وری این است که ما بر تکنولوژی سوار باشیم که در کشور ما اینگونه نیست، در بحث دانش فنی عقب هستیم و باید به آن توجه شود چراکه این حوزه با بهره‌وری گره خورده است.
رئیس هیات‌عامل ایمیدرو با اشاره به برنامه‌های ایمیدرو در حوزه بهره‌وری گفت: برنامه امسال ایمیدرو توجه ویژه به ارتباط با دانشگاه است تا مطالعات پژوهشی لازم و تقاضامحور با اولویت افزایش بهره‌وری است.
غریب‌پور در پایان تأکید کرد: مدیران ارشد باید به وظیفه فرهنگ‌سازی در حوزه بهره‌وری توجه کنند و نشان دهند که بهره‌وری، دانش و کاهش هزینه‌ها و افزایش بازدهی در اولویت امور است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معدن جایگزین نفت

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت که بخش معدن کشور می‌تواند جایگزین نفت شود.
 معاون وزیر صمت در امور معادن و صنایع معدنی:

انتظار داریم با توجه به قرار دادهای منعقده در نمایشگاه ساخت داخل هزینه تولید بخش معدن کاهش یابد

می متالز - در روز پایانی نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید، نشست تخصصی چالش ها و راهکارهای ساخت داخل در بخش معدن و صنایع معدنی با حضور معاون وزیر صمت در امور معادن و صنایع معدنی، مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران، مشاور مدیر عامل و امور سرمایه گذاری خارج از کشور میدکو ، مدیر صنایع معدنی ایمیدرو برگزار شد.
 

دیدار رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با مدیرعامل شرکت مس

می متالز - صبح دیروز سه‌شنبه 25 تیرماه «عزیز اکبریان» رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با دکتر «اردشیر سعد محمدی» دیدار و گفت‌وگو کرد.
 

یک «دامپزشک» مدیر تأمین زیرساخت طرح عظیم معدنی «نفلین سینیت» شد

می متالز - در حالی که نزدیک به دو دهه از کلنگ‌زنی طرح عظیم معدن نفلین سینیت سراب برای تولید آلومینا می‌گذرد، اخیراً معاون وزیر صنعت مدیری را برای تأمین زیرساخت آن منصوب کرده که دکتر دامپزشک بوده و سوابقی در صنعت ندارد.
 

دیدار رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با مدیرعامل شرکت مس

می متالز - «عزیز اکبریان» رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با حضور در دفتر مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با دکتر «اردشیر سعد محمدی» دیدار و گفت‌وگو کرد.
 مدیر عامل شرکت ملی مس ایران اعلام کرد:

سرمایه‌گذاری یک میلیارد و 800 میلیون یورویی صنعت مس برای توسعه پایدار

می متالز - اردشیر سعدمحمدی با بیان این‌که سال گذشته به بالاترین رکورد تولید کنسانتره مس به میزان یک میلیون و 180هزار تن دست یافتیم گفت: طی سال گذشته شاهد تولید بیشترین میزان تولید مس محتوی معدنی به میزان 298هزار تن از زمان راه‌اندازی تاکنون بودیم.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما