خبر
مواد معدنی   سنگ آهن   ویدئو  

تاکید اعضای شورای عالی معادن در استان یزد بر فرآوری مواد معدنی و جلوگیری از خام فروشی

می متالز - استان یزد با استخراج سالانه 61 میلیون تن انواع مواد معدنی و تامین نیمی از خوراک صنایع فولادی کشور به عنوان دومین استان معدنی کشور محسوب می شود. ذخیره قطعی یک میلیارد و 896 میلیون تن ماده معدنی و اشتغال اسمی بیش از 12 هزار نفر با سرمایه گذاری بالغ بر 1300 میلیارد تومان در این بخش از نکات حائز اهمیت است. در نشست شورای عالی معادن در استان یزد، اجرای بند الف ماده 43 برنامه ششم توسعه مبنی بر اختصاص یک درصد از عوارض فروش مواد معدنی به استان موضوع جلسه بود. همچنین انتقال حساب و دفاتر مالیاتی واحدهای معدنی به استان موضوع دیگر این نشست بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

زیرساخت‌های اجرای طرح نفلین‌سینیت سراب آماده است/ تولید مس کاتدی در آینده‌ای نزدیک

می متالز - استاندار آذربایجان ‌شرقی با بیان اینکه همه زیرساخت‌ها برای تولید آلومینا از نفلین‌سینیت سراب آماده است، گفت: تلاش می‌کنیم با امضای قرارداد این پروژه، عملیات اجرایی آن در کمترین زمان ممکن آغاز شود.
 مدیر مالی «فرآور» تاکید کرد:

فرصت‌سوزی‌ و مصائب صادرات فلزات

می متالز - تولیدکنندگان باید در دوره هایی که قیمت های جهانی افزایش یافته، امکان صادرات فوری محصولات خود را داشته باشند و از افزایش قیمت های جهانی به عنوان فرصت، استفاده کنند.
 مدیر مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران:

بهره‌برداری از خط کامل عناصر نادرخاکی تا پایان آذرماه/ آمادگی برای احصاء نیازهای پژوهشی معادن کوچک و متوسط

می متالز - مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران با هدف اجرای تحقیقات کاربردی بر روی مواد معدنی به منظور تبدیل مواد معدنی استخراج شده در معادن به مواد قابل مصرف در صنعت، از طریق روش‌های آزمایشگاهی و تست‌های نیمه صنعتی (پایلوت) و تهیه فلوشیت صنعتی انجام کار برای انواع مواد معدنی فلزی و غیر فلزی فعالیت می کند.
 

حمایت های مالی از صنایع معدنی متناسب با نوع مواد اکتشافی است

می متالز - دهقانی با بیان اینکه نوع حمایت های مالی از صنایع معدنی متناسب با جای معدن و نوع مواد اکتشافی است، گفت: در حوزه استارت آپ ها و آن هایی که با فناوری نو فعالیت کنند بیشتر حمایت می شوند.
 معاون وزیر صمت:

ارزش تولیدات معدنی کشور به ۲۲ میلیارد دلار می‌رسد

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به روند رو به رشد فعالیت‌های معدنی گفت: در سال جاری ارزش تولیدات مواد معدنی کشور ۲۲ میلیارد دلار خواهد شد.
 

معاون وزیر صمت: ارزش تولیدات معدنی کشور به ۲۲ میلیارد دلار می‌رسد

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت با اشاره به روند رو به رشد فعالیت‌های معدنی گفت: در سال جاری ارزش تولیدات مواد معدنی کشور ۲۲ میلیارد دلار خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما