خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  

آغاز برداشت‌های میدانی پروژه تهیه نقشه زمین‌شناسی یکپارچه تهران بزرگ

می متالز - برداشت‌های میدانی پروژه تهیه نقشه زمین‌شناسی یکپارچه تهران بزرگ با مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آغاز شد.

به گزارش می متالز، برداشت‌های میدانی پروژه تهیه نقشه زمین‌شناسی یکپارچه تهران بزرگ با مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم آغاز شد.

بر اساس این گزارش، پروژه تهیه نقشه زمین‌شناسی یکپارچه ابرشهر تهران با مقیاس یک‌پنجاه هزارم چندی است که در مدیریت دفتر زمین‌شناسی منطقه‌ای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آغاز شده و این در حالی است که تاکنون هیچ نقشه زمین‌شناسی از تهران بزرگ با این مقیاس و به صورت یکپارچه در کشور تهیه نشده است.

شایان ذکر است، لزوم انجام این پروژه با هدف توسعه پایدار، مهندسی و زیرساخت در ابر شهر تهران عنوان شده و استفاده از منابع علمی انجام شده در گذشته از جمله مطالعات نوین صورت گرفته در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و همچنین دیگر ارگان‌ها، نقش اساسی در تهیه این نقشه خواهند داشت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

انتصاب معاون برنامه‌ریزی، توسعه منابع و پشتیبانی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

می‌متالز - صبح امروز طی حکمی از سوی دکتر علیرضا شهیدی رئیس این سازمان و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت آقای احمد رضازاده به عنوان معاون برنامه‌ریزی، توسعه منابع و پشتیبانی منصوب شد.
 رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور

پایش مخاطرات طبیعی و تولید اطلاعات پایه، شاهراه حیاتی تولید و حفظ ثروت

می‌متالز - دکتر علیرضا شهیدی رئیس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، دانش‌آموخته دکتری زمین‌شناسی گرایش تکتونیک دانشگاه پیروماری کوری فرانسه و متولد 1347، چند ماهی است که سکان ریاست این سازمان را در دست گرفته است.
 همزمان با سفر رئیس‌جمهور به خراسان شمالی:

امضای تفاهم‌نامه سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و استانداری خراسان‌شمالی

می‌متالز - به دنبال سفر رئیس‌جمهور و هیات دولت به خراسان شمالی عصر امروز در جلسه شورای اداری و توسعه استان استانداری این استان، تفاهم‌نامه‌های دستگاه‌های اجرایی دولت که دارای پروژه‌های عمرانی تعریف شده در استان هستند، در بجنورد امضا شد.
 همزمان با سفر رئیس‌جمهور به خراسان شمالی انجام شد:

امضای تفاهم‌نامه سازمان زمین‌شناسی با استانداری خراسان‌شمالی

می متالز - به دنبال سفر رئیس‌جمهور و هیات دولت به خراسان شمالی عصر امروز در جلسه شورای اداری و توسعه استان استانداری این استان، تفاهم‌نامه‌های دستگاه‌های اجرایی دولت که دارای پروژه‌های عمرانی تعریف شده در استان هستند، در بجنورد امضا شد.
 

به همت گروه دورسنجی سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور نقشه جابجایی هم‌لرز زمین‌لرزه اخیر مسجد سلیمان تهیه شد

می‌متالز - نقشه جابجایی هم‌لرز زمین‌لرزه مسجد سلیمان با استفاده از روش تداخل‌سنجی راداری به همت گروه دورسنجی مدیریت ژئومتیکس این سازمان منتشر شد.
 

بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از دفتر نمایندگی زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق

می‌متالز - به دنبال سفر دکتر علیرضا شهیدی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس این سازمان به خراسان‌شمالی پیش از ظهر امروز از دفتر نمایندگی اداره‌کل زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی منطقه شمال شرق بازدید کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما