خبر
مواد معدنی   زمین شناسی  

آغاز برداشت‌های میدانی پروژه تهیه نقشه زمین‌شناسی یکپارچه تهران بزرگ

می متالز - برداشت‌های میدانی پروژه تهیه نقشه زمین‌شناسی یکپارچه تهران بزرگ با مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آغاز شد.

به گزارش می متالز، برداشت‌های میدانی پروژه تهیه نقشه زمین‌شناسی یکپارچه تهران بزرگ با مقیاس یک‌پنجاه‌هزارم آغاز شد.

بر اساس این گزارش، پروژه تهیه نقشه زمین‌شناسی یکپارچه ابرشهر تهران با مقیاس یک‌پنجاه هزارم چندی است که در مدیریت دفتر زمین‌شناسی منطقه‌ای سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور آغاز شده و این در حالی است که تاکنون هیچ نقشه زمین‌شناسی از تهران بزرگ با این مقیاس و به صورت یکپارچه در کشور تهیه نشده است.

شایان ذکر است، لزوم انجام این پروژه با هدف توسعه پایدار، مهندسی و زیرساخت در ابر شهر تهران عنوان شده و استفاده از منابع علمی انجام شده در گذشته از جمله مطالعات نوین صورت گرفته در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور، دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و همچنین دیگر ارگان‌ها، نقش اساسی در تهیه این نقشه خواهند داشت.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور:

فرونشست زمین، موجب تخریب زیرساخت‌های اصفهان می‌شود/ انجام عملیات ژئوفیزیک هوایی برای اکتشاف ذخایر پنهان در عمق اصفهان

می متالز - رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور گفت: فرونشست زمین، زلزله خاموش است که اثرات مخربی بر ساختمان‌ها، راه‌ها و زیرساخت‌ها دارد و می‌تواند موجب افزایش عملکرد تخریبی یک زلزله کوچک در حد زمین لرزه‌ای بزرگ باشد.
 

برگزاری کارگاه‌های آموزشی در سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور به منظور ارتقای دانش و ایجاد مهارت

می‌متالز - کارگاه آموزشی مطالعات جامع رسوب‌شناسی در پهنه‌های آبی کشور در تاریخ ۲۰ و ۲۲ آبان و ۱۷ آذر با تدریس مهندس علی شکیبا آزاد و با همکاری مدیریت زمین‌شناسی دریایی برگزار شد.
 برای نخستین بار در کشور انجام می شود:

کشف ذخایر پنهان معدنی به کمک پهبادها

می متالز - تفاهم‌نامه همکاری سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات‌معدنی کشور و دانشگاه صنعتی شریف در راستای (حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی) و نقش محوری و حیطه خطیر وظایف و مسوولیت‌های این دو ارگان در پیشبرد اهداف سند چشم‌انداز نظام و توسعه همکاری و گسترش فعالیت‌های مشترک منعقد خواهد شد.
 

کویر مرنجاب ظرفیت تبدیل به ژئوپارک را دارد

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت بالای کویر مرنجاب در بخش زمین‌شناسی گفت که این منطقه ظرفیت تبدیل شدن به ژئوپارک را دارد.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت:

فرونشست زمین، موجب تخریب زیرساخت‌های اصفهان می‌شود

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز یکشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران در استانداری اصفهان گفت: فرونشست زمین، زلزله خاموش است که اثرات مخربی بر ساختمان‌ها، راه‌ها و زیرساخت‌ها دارد و می‌تواند موجب افزایش عملکرد تخریبی یک زلزله کوچک در حد زمین لرزه‌ای بزرگ باشد.
 

پتانسیل زمین‌شناسی و مخاطرات طبیعی استان اصفهان زیر ذره‌بین سازمان زمین‌شناسی

می متالز - به دنبال سفر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی به استان اصفهان پتانسیل زمین‌شناسی و مخاطرات زمین‌شناختی این استان مورد بررسی و بازدید قرار گرفت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما