خبر
مواد معدنی  

ترکیه و چین راهی معادن سنگ ایران می‌شوند

می متالز - رییس انجمن سنگ ایران درباره فعال سازی معادن کوچک مقیاس سنگ تزیینی گفت: کمیته سه جانبه متشکل از ایمیدرو، انجمن سنگ و خانه معدن ایران تشکیل شده تا برای معادن کوچک که تعدادشان بالا و به حدود ۸۰۰ معدن می رسد اقداماتی از قبیل جذب سرمایه گذار و بازاریابی انجام شود.

به گزارش می متالز، ابوالقاسم شفیعی با بیان این مطلب در ادامه افزود: دولت نیز در زمینه فعال سازی معادن کوچک قول مساعدت داده تا هرچه زودتر این معادن فعال شوند. در واقع اکنون در حال شناسایی مشکلات در زمینه راه اندازی معادن هستیم؛ شاید ممکن است مشکل معدن از میزان ذخیره موجود در آن و غیر اقتصادی بودن باشد یا از نوع طرح و رنگ سنگ معدن.

وی افزود: برای آن دسته از معادن که استعداد بازار داشته باشند زمینه را برای انجام صادرات محصولاتشان فراهم می کنیم؛ به نظر می رسد بتوان 50 درصد از این معادن را راه اندازی واقعی کرد و به چرخه تولید بازگرداند.

رییس انجمن سنگ ایران در زمینه جذب پیمانکار داخلی و خارجی برای معادن سنگ تزیینی نیز گفت: با سرمایه گذارانی از کشور ترکیه صحبت‌هایی انجام شده و تعدادی از معادن سنگ در دلیجان را اکنون در اختیار دارند و اشتیاق بالایی برای حضور در معادن ایران از خود نشان داده اند و سرمایه گذاران چینی نیز در شیراز و یزد معادنی را در اختیار گرفته اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون خرید شرکت ذوب آهن اصفهان:

عوارض ۲۵ درصد صادرات مواد معدنی، ناچیز است/ افزایش بیکاری با عدم تامین مواد اولیه شرکت های فولادی

می متالز - تغییر عوارض صادرات مواد معدنی از ۸ درصد به نرخ های ۲۰ و ۲۵ درصد در خصوص سنگ های تزئینی و سنگ آهن، اعتراض فعالان و سرمایه گذاران و صادر کنندگان سنگ های تزئینی و سنگ آهن را به دنبال داشته و از طرف دیگر، شرکت های فولادی از تصمیم جدید دولت و افزایش عوارض مواد معدنی صادراتی دفاع و حمایت می کنند.
 معاون وزیر صنعت:

معادن سنگ آهن ملزم به تامین مواد اولیه فولادسازان شدند

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیات عامل سازمان ایمیدرو گفت: شرکت‌ها و معادن سنگ آهن در کشور ملزم به تامین مواد اولیه فولادسازان بزرگ شدند.
 

تامین ۱۴میلیون مترمکعب آب سنگان با پروژه بانک آب/ اجرای راه‌ آهن سنگان به سرمایه‌گذاری ۸۰۰۰ میلیارد تومانی نیاز دارد

می متالز - بیشترین مصرف آب کشور در بخش کشاورزی است. در منطقه سنگان، ۲۸۵ میلیون مترمکعب در بخش کشاورزی آب مصرف می شود که تنها با ۵ درصد صرفه جویی در این بخش، نیاز آب صنایع سنگان تامین خواهد شد. پروژه بانک آب بر همین اساس تعریف شده که نیازمند حمایت ویژه وزارت نیرو و صنعت، معدن و تجارت است.
 در بازديد دكتر غريب پور از خطوط توليد فولاد مباركه مطرح شد:

فولاد مبارکه، پایلوت همکاری با شرکت های دانش بنیان

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در بازدید از خطوط فولاد مبارکه حرکت این مجموعه را در همکاری با شرکت های دانش بنیان برای بومی سازی در کشور عالی ارزیابی کرد.
 بازدید معاون وزیر صمت از کارخانه فولاد مبارکه

الزام معادن سنگ آهن به تامین مواد اولیه فولادسازان

می متالز - معاون وزیر صمت: شرکت ها و معادن سنگ آهن ملزم به تامین مواد اولیه فولادسازان بزرگ در کشور شدند
 

راه حل جدید دولت هند برای حل مشکل کمبود سنگ آهن

می متالز - دولت هند برای حل مشکل کمبود سنگ آهن و مقابله با گرانی این ماده اولیه، قصد اصلاح قوانین مربوط به معدن را دارد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما