خبر
مواد معدنی  

ترکیه و چین راهی معادن سنگ ایران می‌شوند

می متالز - رییس انجمن سنگ ایران درباره فعال سازی معادن کوچک مقیاس سنگ تزیینی گفت: کمیته سه جانبه متشکل از ایمیدرو، انجمن سنگ و خانه معدن ایران تشکیل شده تا برای معادن کوچک که تعدادشان بالا و به حدود ۸۰۰ معدن می رسد اقداماتی از قبیل جذب سرمایه گذار و بازاریابی انجام شود.

به گزارش می متالز، ابوالقاسم شفیعی با بیان این مطلب در ادامه افزود: دولت نیز در زمینه فعال سازی معادن کوچک قول مساعدت داده تا هرچه زودتر این معادن فعال شوند. در واقع اکنون در حال شناسایی مشکلات در زمینه راه اندازی معادن هستیم؛ شاید ممکن است مشکل معدن از میزان ذخیره موجود در آن و غیر اقتصادی بودن باشد یا از نوع طرح و رنگ سنگ معدن.

وی افزود: برای آن دسته از معادن که استعداد بازار داشته باشند زمینه را برای انجام صادرات محصولاتشان فراهم می کنیم؛ به نظر می رسد بتوان 50 درصد از این معادن را راه اندازی واقعی کرد و به چرخه تولید بازگرداند.

رییس انجمن سنگ ایران در زمینه جذب پیمانکار داخلی و خارجی برای معادن سنگ تزیینی نیز گفت: با سرمایه گذارانی از کشور ترکیه صحبت‌هایی انجام شده و تعدادی از معادن سنگ در دلیجان را اکنون در اختیار دارند و اشتیاق بالایی برای حضور در معادن ایران از خود نشان داده اند و سرمایه گذاران چینی نیز در شیراز و یزد معادنی را در اختیار گرفته اند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در بررسی وضعیت سنگ در کشور مشخص شد

۱۶.۵ میلیون تن تا هدف صادراتی فاصله داریم

می متالز - کشور ما در حوزه سنگ خودکفاست چراکه ایران ذخایر غنی در انواع سنگ‌های تزئینی، ساختمانی و... دارد. امروز ۱۸۰۰ معدن سنگ و ۶۰۰۰ کارخانه سنگبری در کشور وجود دارد و ایران بیش از ۶۰ میلیارد تن ذخایر مواد معدنی را در اختیار دارد.
 تنها از ۳۵درصد ظرفیت سنگ‌های تزئینی ایران بهره می‌بریم

سنگبری‌ها از استاندارد جهانی بازماندند

می متالز - درهای یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی سنگ‌های تزئینی در حالی ۱۸ تیر به روی عموم بازدیدکنندگان گشوده شد که براساس بررسی‌ها به نرخ امروز بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان در این صنعت (معدن و واحدهای فرآوری) سرمایه‌گذاری شده و فرصت برپایی نمایشگاه، امکان ارزیابی این بخش را فراهم می‌کند.
 

سرمایه‌گذاری بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومانی صنعت سنگ در معرض ارزیابی

می متالز - درهای یازدهمین نمایشگاه بین المللی سنگ های تزئینی در حالی روز ۱۸ تیر ماه به روی عموم بازدید کنندگان گشایش می یابد که براساس بررسی ها به قیمت امروز بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان در این صنعت ( معدن و واحد های فراوری ) سرمایه گذاری شده و اکنون فرصت برپایی نمایشگاه امکان ارزیابی این بخش را فراهم می سازد.
 نماینده مردم خواف و رشتخوار:

کمبود خطوط ریلی و جاده‌ای مهم‌ترین مشکل بخش صنایع فولادی

می متالز - نماینده مردم خواف و رشتخوار کمبود خطوط ریلی و جاده‌ای را مهم‌ترین مشکل بخش صنایع فولادی معادن سنگ آهن سنگان خواف اعلام کرد.
 نایب رئیس انجمن سنگ ایران:

صادرات سنگ ساختمانی فرآوری شده ۱۴ درصد رشد داشته است

می متالز - نایب رئیس انجمن سنگ ایران با بیان اینکه سال گذشته بیش از ۱۰۰ کشور مقصد صادرات سنگ کوپ و فرآوری شده ایران بودند، گفت: میزان صدور سنگ فرآوری شده پارسال نسبت به سال ۹۶، رشد ۱۴ درصدی را ثبت کرد.
 پیش به سوی فعال کردن معادن سنگ الیگودرز

۳۰۰۰ فرصت شغلی معدن لرستان در یک قدمی احیا

می متالز - بازار صنعت سنگ ایران و برخی سنگ‌های ساختمانی در جهان با نام استان لرستان پیوند خورده و سبب شده است لرستان به عنوان قطب صادرات سنگ کشور مطرح باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما