خبر
پتروشیمی  

افت جهانی حاشیه سود تولید کنندگان پتروشیمی در جهان

می متالز - شاخص پتروشیمی آی سی آی اس که مبتنی بر سبدی از قیمت 12 محصول عمده پتروشیمی و پلاستیک است،در ماه ژوئن 18درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش داشت.

به گزارش می متالز، سه ماهه دوم سال جاری میلادی در حالی به پایان رسید که حاشیه سود محصولات عمده پتروشیمی و انواع پلاستیک حاشیه سود متغیری را تجربه کردند و بیشتر آن ها با شیب تندی روندی نزولی داشتند.
هزینه های خوراک در 6 ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه پارسال کمتر بود. با این همه شرکت های پتروشیمی نتوانستند از پیامدهای جنگ تجاری میان آمریکا و چین و چشم انداز ضعیف اقتصاد جهانی در امان بمانند.
باسف، شرکت پیشرو صنایع شیمیایی اروپا، اواخر وقت دوشنبه هفدهم تیرماه، با اعلام نتایج عملکرد مالی و سود خود، زنگ خطری را به صدا درآورد که به دنبال آن ارزش سهام بیشتر شرکت های پتروشیمی قاره سبز شدیدا کاهش یافت.
اگر چه میزان عرضه افزایش داشته ، اما رشد تقاضا در سطح قبلی باقی مانده یا مختل شده است. به دنبال تغییر قیمت خوراک مبتنی بر مایعات (liquids-based feedstock)، ثابت نگاه داشتن قیمت های پیشین یا افزایش آن ها امکان پذیر نبود.
شاخص پتروشیمی آی سی آی اس (IPEX) که مبتنی بر سبدی از قیمت 12 محصول عمده پتروشیمی و پلاستیک است، در ماه ژوئن 18 درصد در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش داشت.
شاخص یادشده برای آسیای شمال شرقی، در ماه ژوئن امسال 21 درصد در مقایسه با رقم سال گذشته میلادی افت پیدا کرد.
از طرفی شاخص جهانی پتروشیمی آی سی آی اس نیز 15 درصد در سه ماهه دوم کاهش پیدا کرد.

کد خبر: 44421
تاریخ: 1398/04/19 - 22:02
منبع: نیپنا

پتروشیمی  پتروشیمی آی سی آی اس  پلاستیک 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی؛

قیمت پایه محصولات پتروشیمی اعلام شد+ جدول

می متالز - قیمت پایه محصولات پتروشیمی دقایقی پیش از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی اعلام شد.
 

برنامه خرید داخلی در پتروشیمی جم

می متالز - پتروشیمی جم مستقر در عسلویه با هدف تحقق شعار رونق تولید در بوشهر استفاده از تولیدات با کیفیت این استان را در اولویت قرار داد.
 

عبدالحسین بیات عضو اصلی هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی شد

می متالز - وزیر نفت در حکمی، عبدالحسین بیات را به مدت سه سال به‌عنوان عضو اصلی هیات مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی منصوب کرد.
 بازیگران بورس (29 تیر)

تمایل حقوقی‌های بازار به خرید «وتجارت» / «شفن» در کانون توجه سهامداران خرد

می متالز - با تمایل سهامداران حقوقی به خرید سهام بانک تجارت، نماد معاملاتی پتروشیمی فناوران مورد توجه بازیگران خُرد بازار بود.
 درخشش عملکرد پتروشیمی پردیش و کرمانشاه در اولین فصل سال

گاز 7 سنتی در «کرماشا» و «شپدیس»/ خوراک ناهماهنگ صنعت پتروشیمی در بهار؟

می متالز - دو پتروشیمی اوره‌ساز کرمانشاه و پردیس سودآوری بهار خود را با جهش محسوس روی «کدال» قرار داده‌اند. پتروشیمی کرمانشاه در بهار سود خالص 236 میلیارد تومانی و پتروشیمی پردیس سود خالص 968 میلیارد تومانی را محقق کرده‌است. نکته جالب توجه در گزارش‌های بهار این دو اوره‌ساز، نرخ پایین خوراک گاز آنهاست که در مقایسه با نرخ خوراک برآوردی شرکتی مثل پتروشیمی فن‌آوران، فاصله محسوسی را نشان می‌دهد. با تمام این تفاسیر عملکرد این دو پتروشیمی در بهار چشمگیر بوده‌است.
 

جزییات دو عرضه یکجا در فرابورس

می متالز - جزییات عرضه یکجای دو شرکت در فرابورس اعلام و تبیین شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما