خبر
پتروشیمی  
معاون وزیر نفت خبر داد:

هاب جدید پتروشیمی برای افزایش تولید ۵ تا ۶ میلیون تنی شرکت ها

می متالز - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: با راه اندازی هاب جدید منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در بندر ماهشهر، ۵ تا ۶ میلیون تن محصول به ظرفیت شرکت های پتروشیمی ایران اضافه خواهد شد.

به گزارش می متالز، بهزاد محمدی با اشاره به راه اندازی هاب جدید منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در بندر ماهشهر، گفت: طراحی هاب جدید به جمع‌بندی رسیده و با راه اندازی آن ۵ تا ۶ میلیون تن محصول به ظرفیت پتروشیمی ایران اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه ماهشه، هاب قدیمی و مهم صنعت پتروشیمی است و الگوی کاملی از حاکمیت در آن به چشم می‌خورد، افزود: دو هدف عمده در این منطقه مدنظر قرار دارد که مرحله نخست نگهداشت شرایط موجود با همه الزام‌ها است و بخش دیگر که اهمیت و اولویت بالایی دارد، نگاه توسعه‌ای به این منطقه و جذب و تسهیل سرمایه است که باید حساسیت ویژه‌ای داشته باشد و این روند برای سرمایه‌گذاران جاذبه بسیار داشته باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در نقشه کلان ماهشهر توجه به توسعه صنایع پایین‌دست و میان‌دست مدنظر قرار دارد و سند هاب ماهشهر نیز در دست تهیه و اقدام است، ادامه داد: به همین منظور طرح‌هایی که از قبل پیش‌بینی شده بود از سوی همکاران در حال بازنگری است و امیدواریم تا هفته آینده نهایی و با توجه به ظرفیت خوراک منطقه متناسب شود. هم‌اکنون برای هاب جدید ماهشهر تولید حدود ۵ تا ۶ میلیون تن محصول پیش‌بینی می‌شود.

محمدی در خصوص برخی مشکلات تامین خوراک در این منطقه، گفت: طراحی‌هایی برای این منطقه تعریف شده و با بهره‌برداری از طرح بیدبلند خلیج فارس و تأمین خوراک از دیگر مناطق وضع تامین خوراک بهبود خواهد یافت.

کد خبر: 44472
تاریخ: 1398/04/20 - 13:17
منبع: بورس پرس

وزارت نفت  بهزاد محمدی  بندر ماهشهر  پتروشیمی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

آغاز تعمیرات در «شاراک»

می متالز - تعمیرات اساسی مجتمع پتروشیمی شازند از امروز کلید می‌خورد و تا پایان این ماه نیز ادامه دارد.
 نسبت به گزارش حسابرسی نشده؛

سود هر سهم "وپترو" تغییری نداشت

می متالز - شرکت سرمایه‌گذاری صنایع پتروشیمی در دوره ۱۲ ماهه منتهی به ۳۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم خود ۱۰ ریال سود کنار گذاشت که نسبت به گزارش حسابرسی نشده خود، تغییری را نشان نمی‌دهد.
 

موافقت با افزایش سرمایه شرکت ملی نفت ایران

می متالز - هیات وزیران با پیشنهاد وزارت نفت مبنی بر افزایش سرمایه شرکت ملی نفت ایران موافقت کرد.
 در کدال منتشر شد؛

خلاصه تصمیمات مجمع عمومی "مبین"

می متالز - مجمع عمومی شرکت پتروشیمی مبین تقسیم مبلغ یک هزار و ۵۰۰ ریال سود نقدی و یک هزار ۶۷۳ ریال سود خالص برای هر سهم این شرکت را در مجمع به تصویب رساند.
 امروز صورت می گیرد؛

عرضه مواد پلیمری، لوب کات و قیر در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی

می متالز - تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران روز دوشنبه ۳۱ تیرماه میزبان عرضه ۲۷ هزار و ۵۳۲ تن مواد پلیمری، ۲۰ هزار تن لوب کات و یک هزار و ۱۷۰ تن قیر است.
 

سرمایه گذاری اتریش برای ساخت یک مجتمع پتروشیمی در آلمان

می متالز - شرکت نفت و گاز او ام وی اتریش در نظر دارد ۶۴ میلیون یورو برای ساخت یک مجتمع ایزو بوتان را در آلمان سرمایه گذاری کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما