خبر
پتروشیمی  
معاون وزیر نفت خبر داد:

هاب جدید پتروشیمی برای افزایش تولید ۵ تا ۶ میلیون تنی شرکت ها

می متالز - معاون وزیر نفت در امور پتروشیمی گفت: با راه اندازی هاب جدید منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در بندر ماهشهر، ۵ تا ۶ میلیون تن محصول به ظرفیت شرکت های پتروشیمی ایران اضافه خواهد شد.

به گزارش می متالز، بهزاد محمدی با اشاره به راه اندازی هاب جدید منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی در بندر ماهشهر، گفت: طراحی هاب جدید به جمع‌بندی رسیده و با راه اندازی آن ۵ تا ۶ میلیون تن محصول به ظرفیت پتروشیمی ایران اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه ماهشه، هاب قدیمی و مهم صنعت پتروشیمی است و الگوی کاملی از حاکمیت در آن به چشم می‌خورد، افزود: دو هدف عمده در این منطقه مدنظر قرار دارد که مرحله نخست نگهداشت شرایط موجود با همه الزام‌ها است و بخش دیگر که اهمیت و اولویت بالایی دارد، نگاه توسعه‌ای به این منطقه و جذب و تسهیل سرمایه است که باید حساسیت ویژه‌ای داشته باشد و این روند برای سرمایه‌گذاران جاذبه بسیار داشته باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در نقشه کلان ماهشهر توجه به توسعه صنایع پایین‌دست و میان‌دست مدنظر قرار دارد و سند هاب ماهشهر نیز در دست تهیه و اقدام است، ادامه داد: به همین منظور طرح‌هایی که از قبل پیش‌بینی شده بود از سوی همکاران در حال بازنگری است و امیدواریم تا هفته آینده نهایی و با توجه به ظرفیت خوراک منطقه متناسب شود. هم‌اکنون برای هاب جدید ماهشهر تولید حدود ۵ تا ۶ میلیون تن محصول پیش‌بینی می‌شود.

محمدی در خصوص برخی مشکلات تامین خوراک در این منطقه، گفت: طراحی‌هایی برای این منطقه تعریف شده و با بهره‌برداری از طرح بیدبلند خلیج فارس و تأمین خوراک از دیگر مناطق وضع تامین خوراک بهبود خواهد یافت.

کد خبر: 44472
تاریخ: 1398/04/20 - 13:17
منبع: بورس پرس

وزارت نفت  بهزاد محمدی  بندر ماهشهر  پتروشیمی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت:

وزارت نفت در حفظ میراث صنعتی کشور پیشروست

می متالز - مدیر موزه‌ها و مرکز اسناد صنعت نفت، گفت: تاکنون ۱۲۴ موقعیت مکانی مربوط به صنعت نفت در فهرست آثار ملی کشور ثبت‌ شده که این موضوع رکوردی برای صنعت به شمار می‌آید، زیرا در بخش صنعتی کشور بی‌سابقه بوده است.
 ایران پیشرو در مصرف گاز

وزیر نفت: سی‌ان‌جی؛ سوخت ملی ماست

می متالز - وزیر نفت از گاز و سی‌ان‌جی به‌عنوان سوخت ملی نام برد و گفت: هیچ کشوری در دنیا مانند ایران نیست که حدود ۹۵ درصد جمعیت آن زیر پوشش گاز طبیعی باشند و ظرفیت استفاده از خودروهای گازسوز را داشته باشند.
 عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی:

مواضع رادیکال علیه وزیر نفت غیرمنصفانه و ناجوانمردانه است

می متالز - عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی گفت: مواضع رادیکال و تندی را که به‌تازگی علیه وزیر نفت شاهد آن بودیم غیرمنصفانه و ناجوانمردانه می‌دانم.
 مدیرعامل یک شرکت به معاون وزیر صنعت اعلام کرد:

افزایش محرمانه مازوت و تعطیلی حتمی کارخانه های سیمانی/ درخواست از معاون وزیر

می متالز - مدیرعامل یک شرکت سیمانی با ارسال نامه ایی به معاون وزیر صنعت از افزایش محرمانه قیمت مازوت و تعطیلی حتمی کارخانه های این صنعت خبر داد و خواهان حل مشکل شد.
 امروز در تالار محصولات کشاورزی رقم می خورد؛

عرضه بیش از ۱۶ هزار تن قیر در بورس کالا

می متالز - امروز در تالار صادراتی ۱۶ هزار و ۴۳۰ تن قیر عرضه خواهد شد.
 

تحقق سود تلفیقی ۱۶۲۹ ریالی "جم" در ۶ماه

می متالز - شرکت پتروشیمی جم توانست در دوره ۶ماهه منتهی به ۳۱شهریور۱۳۹۸ سود تلفیقی هر سهم را یک هزار و ۶۲۹ریال محقق سازد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما