خبر
نرم افزار و فن آوری اطلاعات  

ایجاد بازار مشترک فناوری اطلاعات با همکاری ۴ کشور

می متالز - رئیس سازمان فناوری اطلاعات گفت: قرار است امسال اجلاس چهارگانه ای بین کشورهای ترکیه، روسیه، آذربایجان و ایران در راستای ایجاد مرکزی بین المللی و گسترش بازار جهانی استارت آپ ها برگزار شود.

به گزارش می متالز،  امیر ناظمی عصر روز چهارشنبه در مراسم افتتاحیه سامانه نوآفرین خاطرنشان کرد: هفته آینده وزرای ارتباطات این ۴ کشور در تهران نشست چهارجانبه‌ای را برای ایجاد بازار مشترک حوزه فناوری اطلاعات و فعالیت‌های مشترک خواهند داشت که هدف آن حمایت از همکاری استارتاپ های این کشورها با یکدیگر در قالب رویدادهای مشترک و نیز ایجاد بازار مشترک ICT و خدمات مبتنی بر فناوری اطلاعات در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی است. این همکاری‌ها می‌تواند دانش فنی و توان رقابتی استارتاپ های ایرانی در بازارهای خارج از کشور را ارتقا بخشد و نقش مهمی در رونق کسب و کار دیجیتالی در ایران داشته باشد.

به گفته وی این همکاری‌ها در سطح منطقه‌ای و بین المللی است که می‌تواند اوضاع رقابتی استارت آپ های ایرانی را در بازارهای خارجی ارتقا دهد.

وی تاکید کرد: این موضوع نیز می‌تواند نقش مهمی در رونق کسب و کار دیجیتالی در کشور به شمار رود.

ناظمی همچنین در پنلی که در مراسم افتتاحیه سامانه نوآفرین با حضور وزیر ارتباطات و معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، گفت: دولت‌ها همواره مانند هیولا هستند و سعی دارند در هر مسئله‌ای مداخله کنند و مالک آن شوند.

وی ادامه داد: بنابراین می‌بایست مکانیزم‌هایی وجود داشته باشد که دخالت دولت در زمینه کسب‌وکارها کمتر شود.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه کشورهای دیگر نیز از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد استفاده می‌کنند گفت: اما رؤیای ما با وضعیت فعلی خیلی فاصله دارد.

به گفته ناظمی، زمانی که وب سایت ایران نوآفرین را ایجاد و آن را به نظامی صنفی واگذار کردیم که کمتر دولتی شود، حداکثر سهامی که برای دولت در نظر داشتیم ۴۰ درصد بود.

رسول سرائیان، دبیرکل نظام صنفی رایانه‌ای نیز عصر امروز در مراسم افتتاحیه سامانه نوآفرین خاطرنشان کرد: در نظام صنفی ۱۷ هزار عضو هستند و این نشان می‌دهد که روند شکل گیری شرکت‌ها رو به رشد است.

وی با بیان اینکه این نظام در ۲۹ استان عضو دارد، گفت: اما همواره در مسیر حرکتمان چالش‌هایی وجود دارد.

سرائیان با بیان اینکه ۵۰ درصد اشتغال ما از بخش خدمات است، افزود: همواره فناوری‌های نوظهوری شکل می‌گیرد که با نظام صنفی هماهنگ می‌شوند اما آمار نشان می‌دهد که بیشترین اشتغال در بخش خدمات است.

سرائیان با اشاره به گزارشی خاطرنشان کرد: ۳۰ درصد از مشاغل صنعت فاوا در مواجهه با تحول دیجیتال نیروی کار کافی ندارند. همچنین آمار نشان می‌دهد که ۴۰ درصد مشاغل رده بالای صنعت فاوا به علت نیافتن نیروی انسانی ماهر خالی می‌مانند.

دبیرکل نظام صنفی رایانه‌ای تصریح کرد: ۱۸۱ هزار جایگاه شغلی برای مشاغل مرتبط با فناوری‌های نوظهور خالی می‌ماند و آمار نشان می‌دهد ۳ میلیون نفر متخصص امنیت سایبری تا ۳ سال آینده وجود دارند.

وی با اشاره به طرح بیستون در نظام صنفی گفت: در این طرح ۲۰ اولویت راهبردی برای صنف آی تی برنامه ریزی شده که ما در صدد هستیم با این اولویت‌ها بازار را دوبرابر کنیم و در «ایران هوشمند» نقش آفرینی داشته باشیم.

سرائیان با تاکید براینکه بر اساس این اولویت‌ها محورهایی که مربوط به حوزه‌های نوپا هستند را هدف گذاری کرده ایم، خاطرنشان کرد: پیش بینی کرده ایم که ۵ هزار استارت آپ پا به عرصه بگذارند تا از این تعداد، تعدادی به نتیجه برسند و وارد بازار کار شوند.

وی با بیان اینکه نظام صنفی در سامانه نوآفرین نقش آفرینی می‌کنند، گفت: در صدد هستیم که هر ۵ شرکت نوپا را به یک شرکت بزرگ برگزیده متصل کنیم و همچنین خرید شرکت‌های نوپا توسط شرکت‌های بزرگ از اهداف ما در نظام صنفی به شمار می‌رود.

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی ها بنا داریم ۵ هزار استارتاپ را عضوگیری و پایش کنیم و از این تعداد ۵۰۰ استارت آپ را به شرکت‌های بزرگ اتصال دهیم.

کد خبر: 44480
تاریخ: 1398/04/20 - 13:41
منبع: تین نیوز

فناوری اطلاعات  امیر ناظمی  استارت آپ 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرعامل فولاد متیل خبر داد:

اصلاح شبکه توزیع با استفاده بیشتر از فناوری اطلاعات

می متالز - مدیرعامل فولاد متیل تصریح کرد این شرکت با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ظهور استارت‌آپ‌ها، درصدد اصلاح شبکه توزیع و تغییر شیوه توزیع با استفاده گسترده از فناوری اطلاعات است.
 از ۲۶ تا ۲۹ آذرماه صورت می گیرد:

حضور توانمند شرکت های دانش بنیان‌ و استارت آپ ها در نمایشگاه تلکام

می متالز - بیستمین نمایشگاه بین المللی تلکام (صنایع مخابراتی و اطلاع رسانی) با هدف معرفی توانمندی های کشور در حوزه ارتباطات از تاریخ سه شنبه ۲۶ تا جمعه ۲۹ آذر ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می شود.
 معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران عنوان کرد:

برگزاری 60 رویداد استارت آپی در راستای حرکت به سمت فرآیند "ایده" تا "پدیده" در صنعت

می متالز - معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به این‌که ایده‌های استارتاپی نقش مهمی در رفع نیازهای صنعت دارند، گفت: در یک سال گذشته نزدیک به 60 رویداد استارت آپی در سطح کشور برگزار شده است.
 رییس اتاق بازرگانی البرز:

استونی و البرز در حوزه الکترونیک و آی تی همکاری می کنند

می متالز - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی البرز گفت: در نشست هیات تجاری و اقتصادی اعزامی استان البرز به استونی با بخش خصوصی این کشور زمینه برای همکاری و مشارکت طرفین در حوزه های الکترونیک، آی تی و سیستم های هوشمند فراهم شد.
 خداداد غریب پور در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری ایمیدرو و دانشگاه صنعتی امیرکبیر خبر داد:

راه اندازی مرکز استارت آپ ایمیدرو تا پایان آذر/ برگزاری جشنواره بهره وری در حوزه صنایع معدنی

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از راه اندازی مرکز استارت آپ این سازمان تا پایان آذر خبر داد.
 

طرح دو ‌فوریتی عدم قطع اینترنت در راه مجلس

می متالز - نایب‌رئیس کمیته ارتباطات کمیسیون صنایع و معادن مجلس از ارائه طرح دو فوریتی برای اعمال هرگونه قطعی اینترنت با مجوز مجلس خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما