خبر
حمل و نقل  

جاده ابریشم ۲ در دست ساخت است

می متالز - روسیه در حال ساخت دومین جاده ابریشم جهان به طول ۲۰۰۰ کیلومتر است. این جاده از روسیه، چین و اروپا می گذرد.

به گزارش می متالز، نخست وزیر روسیه در گفت و گویی با رسانه ها از ساخت جاده ابریشم جدیدی سخن گفت:" قرار است که جاده ای به طول ۲۰۰۰ کیلومتر از روسیه به چین و اروپا احداث شود و این مسیر زمان انتقال محموله های زمینی را به شدت کوتاه می کند."

طبق گفته های نخست وزیر روسیه هزینه ساخت این جاده ۹.۵ میلیارد دلار خواهد بود.

زیر ساخت های جاده جدید در دست ساخت است و روسیه برای ساخت جاده ابریشم از بزرگراه مریدین استفاده خواهد کرد.

این مسیر ۲۰۰۰ کیلومتری از بلاروس و قزاقستان عبور خواهد کرد و پیش بینی می شود که به یکی از سریع ترین راه های حمل و نقل زمینی بین اروپا و چین تبدیل شود.

مهندسان و پیمانکارهای این پروژه پیش بینی کرده اند که این پروژه ۹۰۰ میلیارد روبل یا ۹.۵ میلیارد دلار هزینه بردارد و در حال حاضر ۸۰ درصد زیر ساخت ها برای ساخت این پروژه آماده شده است.

در حال حاضر روسیه به دنبال سرمایه گذارانی برای ساخت این پروژه می گردد تا از بودجه بانک مرکزی استفاده نکند. این سرمایه گذاران می توانند از روسیه یا چین یا هر کشوری باشند و حداقل مبلغ سرمایه گذاری آنها باید نزدیک به ۵۵۰ میلیون دلار باشد.

پیش بینی می شود ساخت این پروژه ۱۲ سال زمان ببرد و این جاده به گونه ای ساخته خواهد شد که تمام وسایل نقلیه زمینی قابلیت عبور از آن را داشته باشند.

در ماه اپریل پوتین و رئیس جمهور چین در این خصوص با یکدیگر دیدار کردند و از اینکه ساخت این جاده باعث بهبود وضیت اقتصادی نه تنها هر دو کشور بلکه کشورهای منطقه می شود اطمینان حاصل کردند و قرار بر این شد تا چین نیز در ساخت این پروژه با روسیه همکاری کند.

کد خبر: 44481
تاریخ: 1398/04/20 - 13:45
منبع: تین نیوز

جاده ابریشم  حمل و نقل زمینی  روسیه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کره جنوبی از روسیه قراضه خرید

می متالز - کره جنوی اخیرا 10 هزار تن قراضه آ3 روسیه را در 287 دلار هر تن سی اف آر خریداری نموده که 7 تا 8 دلار نسبت به قراردادهای ژوئن 2019 افت داشته است.
 

تولید نفت روسیه به سطح مورد توافق با اوپک بازگشت

می متالز - وزیر انرژی روسیه اعلام کرد که تولید نفت این کشور به سطح مورد تعهد این کشور در توافق جهانی کاهش تولید نفت بازگشته است.
 مسکو: برای عملیاتی شدن اینستکس با اروپا همکاری داریم

دادوستد میلیون دلاری با اینستکس

می متالز - سرگئی لاوروف، وزیرخارجه روسیه اعلام کرد تاکنون چند میلیون دلار از طریق اینستکس مبادله انجام شده است. اخیرا فدریکا موگرینی، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از عملیاتی شدن این مکانیزم خبر داد و گفت که نخستین تراکنش‌های آن درحال طی کردن پروسه خود است.
 بزرگ ترین تولید کننده فولاد روسیه خبر داد؛

کاهش صادرات فولاد

می متالز - شرکت فولاد نوولیپتسک بزرگ ترین تولید کننده فولاد روسیه از کاهش ۸ درصدی صادرات فولاد خود خبر داد.
 

قراضه روسیه خریدار ندارد

می متالز - هفته گذشته قیمت قراضه صادراتی روسیه نزولی بود ولی باز هم معامله ای نهایی نشد چون عرضه کننده ها حاضر نبودند با قیمت مورد نظر خریداران کنار بیایند.
 

زشت و زیبای کهربا در روسیه و اوکراین

می متالز - کهربا، سنگ تزئینی و نیمه‌قیمتی است که نابسامانی شرایط استخراج آن در مناطقی از اوکراین و روسیه به بهای تلفات مالی و جانی برای معدنچیان تمام می‌شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما