خبر
حمل و نقل  

جاده ابریشم ۲ در دست ساخت است

می متالز - روسیه در حال ساخت دومین جاده ابریشم جهان به طول ۲۰۰۰ کیلومتر است. این جاده از روسیه، چین و اروپا می گذرد.

به گزارش می متالز، نخست وزیر روسیه در گفت و گویی با رسانه ها از ساخت جاده ابریشم جدیدی سخن گفت:" قرار است که جاده ای به طول ۲۰۰۰ کیلومتر از روسیه به چین و اروپا احداث شود و این مسیر زمان انتقال محموله های زمینی را به شدت کوتاه می کند."

طبق گفته های نخست وزیر روسیه هزینه ساخت این جاده ۹.۵ میلیارد دلار خواهد بود.

زیر ساخت های جاده جدید در دست ساخت است و روسیه برای ساخت جاده ابریشم از بزرگراه مریدین استفاده خواهد کرد.

این مسیر ۲۰۰۰ کیلومتری از بلاروس و قزاقستان عبور خواهد کرد و پیش بینی می شود که به یکی از سریع ترین راه های حمل و نقل زمینی بین اروپا و چین تبدیل شود.

مهندسان و پیمانکارهای این پروژه پیش بینی کرده اند که این پروژه ۹۰۰ میلیارد روبل یا ۹.۵ میلیارد دلار هزینه بردارد و در حال حاضر ۸۰ درصد زیر ساخت ها برای ساخت این پروژه آماده شده است.

در حال حاضر روسیه به دنبال سرمایه گذارانی برای ساخت این پروژه می گردد تا از بودجه بانک مرکزی استفاده نکند. این سرمایه گذاران می توانند از روسیه یا چین یا هر کشوری باشند و حداقل مبلغ سرمایه گذاری آنها باید نزدیک به ۵۵۰ میلیون دلار باشد.

پیش بینی می شود ساخت این پروژه ۱۲ سال زمان ببرد و این جاده به گونه ای ساخته خواهد شد که تمام وسایل نقلیه زمینی قابلیت عبور از آن را داشته باشند.

در ماه اپریل پوتین و رئیس جمهور چین در این خصوص با یکدیگر دیدار کردند و از اینکه ساخت این جاده باعث بهبود وضیت اقتصادی نه تنها هر دو کشور بلکه کشورهای منطقه می شود اطمینان حاصل کردند و قرار بر این شد تا چین نیز در ساخت این پروژه با روسیه همکاری کند.

کد خبر: 44481
تاریخ: 1398/04/20 - 13:45
منبع: تین نیوز

جاده ابریشم  حمل و نقل زمینی  روسیه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تحریم‌ها به اکتشاف نفت و گاز روسیه آسیب رسانده است

می متالز - تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه بخش انرژی روسیه مخصوصا دسترسی این کشور به سرمایه‌های خارجی و پروژه‌های دریایی قطب شمال، پروژه‌های آب‌های عمیق و شیل را هدف قرار داده است.
 

روسیه مجدداً پروژه فولاد نیجریه را احیا می کند

می متالز - گروه روسی Metprom که در زمینه نوسازی، بازسازی و ساخت کارخانه های آهن و فولاد مشغول به کار است، درخواست نیجریه برای راه اندازی و احیا کارخانه فولاد خود یعنی کارخانه فولاد Ajaokuta را پذیرفت و آنرا بستر صنعتی سازی نیجریه نامید.
 

بازار ورق سی آی اس به دنبال افزایش قیمت ها

می متالز - عرضه کنندگان ورق سی آی اس تولیدات دسامبر را گران تر کرده اند چرا که با جو مثبت بازار ورق ترکیه و افزایش تمایل به خرید بین مشتریان خود روبرو شده اند ولی افزایش قیمت ها تاکنون مورد استقبال خریداران واقع نشده است.
 

کاهش تولید نفت روسیه در ماه اکتبر

می متالز - روسیه تولید نفت خود را در ماه اکتبر را کاهش داد و پایبندی خود به توافق کاهش عرضه نفت اوپک و غیراوپک را به ۷۳ درصد رساند.
 

طلسم ساخت جنجالی‌ترین خط لوله دنیا شکسته شد

می متالز - دانمارک بالاخره به شرکت انرژی دولتی گازپروم روسیه اجازه داد خط لوله جنجالی صادرات گاز را از مسیر آب‌های این کشور احداث کند.موافقت دانمارک آخرین مانع رگولاتوری بزرگ را برای گازپروم به‌منظور تکمیل خط لوله نورد استریم۲ به طول ۱۲۳۰ کیلومتر از کف دریای بالتیک از روسیه تا آلمان رفع کرد.
 یادداشت تحلیلگر ارشد بازارهای بین المللی معدن و صنایع معدنی؛

بعد از پاکستان حالا نوبت افغانستان است که از مزایای جاده ابریشم جدید بهره ببرد/ نقش ایران در پروژه جاده ابریشم کجاست؟

می متالز - آمادگی چین برای میزبانی از نشست با افغان ها نشان می‌دهد که پکن بیش‌تر از گذشته به افغانستان علاقه‌مند شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما