خبر
نفت  

نزدیک شدن طوفان منجر به رکورد جدید قیمت نفت شد

می متالز - قیمت نفت با نزدیک شدن طوفان به خلیج مکزیک و تهدید شدن تولید نفت از این منطقه به بالاترین سطح ۶ هفته ای خود رسید.

به گزارش می متالز، با متوقف شدن فعالیت دکل‌های نفتی آمریکا به دلیل طوفان مکزیک و کاهش تولید به یک‌سوم، قیمت نفت در بازارهای جهانی به بیشترین میزان 6 هفته گذشته رسید. این در حالی بود که اتفاقاتی که پیرامون یک نفتکش انگلیسی در خلیج فارس به وجود آمد به تداوم تنش ها در این منطقه تاکید دارد.

بر این اساس قیمت نفت برنت با 9 سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت 67 دلار و 10 سنت معامله شد. نفت وست تگزاس آمریکا هم با افزایش 13 سنتی بشکه‌ای 60 دلار و 56 سنت به فروش رسید. بنزین، نفت کوره و گازوئیل هم افزایش‌هایی به ترتیب 2.28 دلار، 99 سنت و 11.75 دلار را تجربه کردند.

با نزدیک شدن طوفان به خلیج مکزیک، روز چهارشنبه تولیدکنندگان آمریکایی نفت این منطقه، حدود یک سوم تولیدات خود را متوقف کردند. به نظر می رسد این اولین طوفان مهمی باشد که در فصل طوفان های اقیانوس اطلس به سوی این منطقه حرکت کرده است. 15 پایگاه تولید نفت و 4 چاه نفتی در شمال و مرکز خلیج مکزیک، تخلیه شدند.

کد خبر: 44487
تاریخ: 1398/04/20 - 16:59
منبع: بورس پرس

نفت  نفتکش انگلیسی  خلیج فارس  خلیج مکزیک 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معدن جایگزینی مناسب برای درآمد‌های نفتی/ ظرفیتی که باید بالفعل شود

می متالز - در حالی که کشور از نظر ذخایر معدنی در وضعیت بسیار ایده آلی قرار دارد، اما تاکنون آنچنان از ظرفیت‌های این بخش در کشور استفاده نشده است.
 اندیشکده آمریکایی PCI گزارش می‌دهد

چشم‌انداز صنعت نفت شیل آمریکا؛ تولید افزایشی یا کاهشی؟

می متالز - کارشناسان اندیشکده آمریکایی PCI معتقدند اداره اطلاعات انرژی آمریکا درباره چشم‌انداز صنعت نفت شیل این کشور در افق 2050 بیش از حد خوش‌بین است.
 مشاور وزیر نفت خبر داد

تشکیل هیات ویژه رسیدگی به تخلفات احتمالی در مدیریت اراضی منطقه ویژه پارس

می متالز - مشاور وزیر نفت از تشکیل هیات ویژه رسیدگی به تخلفات احتمالی در مدیریت اراضی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خبر داد.
 

تمایل هند به جذب سرمایه‌های خارجی در شرکت‌های دولتی نفت

می متالز - هند از شرکت‌های خارجی دعوت می‌کند که در شرکت‌های نفتی دولتی این کشور سرمایه‌گذاری کنند.
 

تبیین رویکرد ساخت واحدهای فرآورش پیش‌ساخته برای صنعتگران

می متالز - نشست آشنایی با واحدهای فرآورش پیش‌ساخته و سیار و معرفی پیمان ساخت، مالکیت و بهره‌برداری (BOO) واحدهای یادشده با حضور شرکت‌ها و صنعتگران حوزه‌ نفت و انرژی در شرکت متن برگزار شد.
 

قیمت سبد نفتی اوپک به ۶۳ دلار نزدیک شد

می متالز - قیمت سبدنفتی اوپک روز سه‌شنبه (۲۱ آبان‌ماه) با ۲۸ سنت افزایش به مرز ۶۳ دلار رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما