خبر
نفت  

نزدیک شدن طوفان منجر به رکورد جدید قیمت نفت شد

می متالز - قیمت نفت با نزدیک شدن طوفان به خلیج مکزیک و تهدید شدن تولید نفت از این منطقه به بالاترین سطح ۶ هفته ای خود رسید.

به گزارش می متالز، با متوقف شدن فعالیت دکل‌های نفتی آمریکا به دلیل طوفان مکزیک و کاهش تولید به یک‌سوم، قیمت نفت در بازارهای جهانی به بیشترین میزان 6 هفته گذشته رسید. این در حالی بود که اتفاقاتی که پیرامون یک نفتکش انگلیسی در خلیج فارس به وجود آمد به تداوم تنش ها در این منطقه تاکید دارد.

بر این اساس قیمت نفت برنت با 9 سنت افزایش نسبت به روز گذشته به قیمت 67 دلار و 10 سنت معامله شد. نفت وست تگزاس آمریکا هم با افزایش 13 سنتی بشکه‌ای 60 دلار و 56 سنت به فروش رسید. بنزین، نفت کوره و گازوئیل هم افزایش‌هایی به ترتیب 2.28 دلار، 99 سنت و 11.75 دلار را تجربه کردند.

با نزدیک شدن طوفان به خلیج مکزیک، روز چهارشنبه تولیدکنندگان آمریکایی نفت این منطقه، حدود یک سوم تولیدات خود را متوقف کردند. به نظر می رسد این اولین طوفان مهمی باشد که در فصل طوفان های اقیانوس اطلس به سوی این منطقه حرکت کرده است. 15 پایگاه تولید نفت و 4 چاه نفتی در شمال و مرکز خلیج مکزیک، تخلیه شدند.

کد خبر: 44487
تاریخ: 1398/04/20 - 16:59
منبع: بورس پرس

نفت  نفتکش انگلیسی  خلیج فارس  خلیج مکزیک 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رویترز اعلام کرد؛

آخرین وضعیت بهای نفت در بازارهای جهانی

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۴ سنت افزایش به ۶۳ دلار و ۳۰ سنت رسید.
 مجمع سالانه سایپا برگزار شد

چهار اولویت سایپا برای سودآوری/ تحقق ۸۶ درصدی تولید

می متالز - مدیرعامل سایپا ضمن اشاره به مهمترین مشکلات سال ۹۷ از چهار اولویت مجموعه جهت افزایش سودآوری ، افزایش ۳۱ درصدی تولید محصول‌ها و تحقق ۸۶ درصدی برنامه تولید در سه ماهه نخست سال خبر داد.
 

افت نسبی قیمت نفت در معاملات صبحگاهی

می متالز - پس از آنکه آژانس بین ‌المللی انرژی اعلام کرد به دنبال تشدید تنش‌ها در خاورمیانه و در صورت نیاز برای جلوگیری از اختلال در عرضه اقدامات لازم را انجام خواهد داد، قیمت نفت در معاملات روز سه‌شنبه اندکی کاهش یافت.
 

روز نفتی رینگ بین المللی بورس انرژی

می متالز - طی معاملات روز گذشته بورس انرژی ۱,۰۹۹ تن انواع فرآورده‌های هیدروکربوری به ارزش بیش از ۱۰۹ میلیارد و ۹۸۳ میلیون ریال در بازار فیزیکی داد و ستد شد.
 

معدن جایگزین نفت

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت که بخش معدن کشور می‌تواند جایگزین نفت شود.
 معاون مالی و اقتصادی منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس:

سایت توسعه آماده جذب سرمایه‌گذاران است

می متالز - معاون مالی و اقتصادی منطقه ویژه صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس گفت: از زمان تاسیس منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس تاکنون بیش از ۴ میلیارد دلار سرمایه به این منطقه جذب شده است. شرکت‌های بزرگ فولادی در این منطقه تاسیس شده و فعالیت می‌کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما