خبر
مواد معدنی   مس  
در راستای احیای معادن کوچک مقیاس:

معدن مس رمشک احیا شد

می متالز - با همت معدنکاران سخت کوش، درایت وزارت صنعت، معدن و تجارت و حمایت های سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و تدبیر و پیشنهاد مشاوره در طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، معدن مس رمشک در منطقه جنوب کرمان در فاز اول به مرحله اجرا درآمد.

به گزارش می متالز، پس از چند جلسه مذاکره و هماهنگی اولیه با کارشناسان طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس و سرمایه گذار، با توجه به کمبود زیرساخت های لازم نظیر آب و برق هماهنگی لازم جهت فعال سازی معدن و ایجاد اشتغال در منطقه کمتر توسعه یافته قلعه گنج با استفاده از یک مجموعه واحد فرآوری سیار برای تولید کنسانتره مس سولفیدی، هماهنگی لازم انجام شد.

بر اساس این گزارش تجهیزات این واحد فرآوری در حال ساخت جهت استقرار در معدن برنامه ریزی شده است و پیمانکار استخراج معدن نیز از تیرماه سال جاری در محل معدن مستقر شده و آغاز به کار کرده است تا خوراک ورودی برای کارخانه (پس از راه اندازی) مهیا شود.
با توجه به هدف طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در این مرحله از اجرا ضمن مهیا شدن زیرساخت های لازم و ایجاد درآمد، فرصت مناسبی برای تقویت و آموزش نیروی بومی در فازهای بعدی اجرا فراهم خواهد شد.

امکان افزایش واحدهای سیار جهت افزایش تولید، پایین بودن سطح سرمایه گذاری، سهولت در اجرا و کاهش زمان نصب تجهیزات از نقاط مثبت در عملیاتی شدن این فرآیند است. در ضمن این مجموعه برنامه افزایش ظرفیت و توسعه معدن و واحد فرآوری را در برنامه های خود قرار داده است.

بر اساس این گزارش تولید کنسانتره در محل معدن ضمن جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی منجر به ایجاد ارزش افزوده و کاهش هزینه های حمل و نقل مواد معدنی و اقتصادی شدن معادن کوچک خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معرفی شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری به‌عنوان واحد نمونه ایمنی

می متالز - طی مراسمی که در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران و با حضور غریب‌پور معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایمیدرو برگزار شد، با اهدای لوح تقدیر از اقدامات واحد HSE شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری قدردانی شد.
 

کتابچه عملکرد ایمیدرو در "نقشه راه معدن و صنایع معدنی" منتشر شد/ "نقشه راه؛ نسخه توسعه"

می متالز - کتابچه الکترونیکی عملکرد سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران در نقشه راه معدن و صنایع معدنی ایران با عنوان "نقشه راه؛ نسخه توسعه" منتشر شد.
 

انجام عملیات اکتشافی در 55 درصد مساحت استان خراسان جنوبی

می متالز - مدیر اکتشاف سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران از بررسی 55 درصد مساحت استان برای کشف ذخایر معدنی جدید خبر داد.
 معاون وزیر صمت مطرح کرد:

۴۰۰ میلیارد تومان؛ سهم خراسان جنوبی برای اجرای پروژه‌های زیربنایی معدن

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های زیربنایی در حوزه معادن خراسان جنوبی اختصاص یافته است.
 

ناکارآمدی تحریم در سایه اهداف توسعه‌ای بخش معدن

می متالز - مرور کارنامه بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۱۳۹۷ و برنامه امسال گویای نگرش توسعه‌ای در این بخش است و در چارچوب سند چشم انداز ۱۴۰۴ تامین نیاز بازار داخلی با رویکرد صادراتی دنبال می‌شود که این موضوع، اثبات ناکارآمدی ابزار تحریم توسط رژیم تروریستی آمریکاست.
 

رشد ۱۰.۵ درصدی تولید کالاهای بخش معدن و صنایع معدنی

می متالز - بررسی وضعیت تجارت خارجی بخش معدن و صنایع معدنی و جزئیات آن،‌ گزارشی است که بدان پرداخته ایم. تا پایان سال 97 سهم این بخش از تجارت خارجی کشور به 21 درصد رسید که در سال 98 این رقم افزایش یافت.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما