خبر
علوم   تحقیق و توسعه  

پیگیری 7 سرفصل سند توسعه فضایی/ ماهواره سنجشی در دستور کار قرار گرفت

می متالز - معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران گفت: سند توسعه فضایی تدوین شده و جزو اولویت‌های سازمان فضایی قرار دارد، ماهواره سنجشی نیز در دستورکار قرار گرفته است.

به گزارش می متالز، مرتضی براری معاون وزیر و رئیس سازمان فضایی ایران، با اشاره به اجرایی شدن برنامه توسعه فضایی در این سازمان، گفت: پیش از این از سال 85 تا 94 برنامه مدونی وجود داشت که این سازمان این برنامه را عملیاتی کرد. همچنین از سال 95 تا 1404 برنامه ده ساله دوم تدوین شد که این برنامه نیز در حال پیگیری است.

وی افزود:‌ این برنامه دارای 7 سرفصل است که ماهواره سنجشی و ماهواره‌های مخابراتی از سرفصل‌های آن محسوب می‌شوند.

براری تاکید کرد: همچنین در این برنامه توسعه پرتابگر و استفاده از سامانه‌های ترکیبی نیز در دستور کار قرار دارد. ناوبری و نجوم و اکتشافات فضای نیز از سرفصل‌های این برنامه محسوب می‌شود.

رئیس سازمان فضایی ایران در پایان خاطرنشان کرد: این برنامه تدوین شده و جزو اولویت‌های سازمان فضایی قرار دارد که بنا شده در شورای عالی فضایی جزئیات آن مصوب شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در حاشیه همایش توسعه فعالیت های اکتشافی ایران انجام شد؛

امضای تفاهم نامه همکاری میان ایمیدرو و سازمان فضایی ایران

می متالز - در حاشیه همایش توسعه فعالیت های اکتشافی ایران تفاهم نامه همکاری میان میان ایمیدرو و سازمان فضایی ایران با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت امضا شد.
 رئیس سازمان فضایی ایران خبر داد:

امضای تفاهم‌نامه‌ای برای توسعه بازار استارت آپ‌های فضایی

می متالز - توسعه بازار خدمات فن آوری فضایی از اموری است که به شدت مورد توجه کشورهای مختلف قرار گرفته است، در همین راستا صبح امروز تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین «سازمان فضایی» و «ایمیدرو» با هدف توسعه استارت آپ‌های حوزه فضایی به امضا رسید.
 با حضور رحمانی صورت گرفت:

امضای تفاهم نامه همکاری ایمیدرو و سازمان فضایی ایران

می متالز - سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) و سازمان فضایی ایران تفاهم نامه همکاری امضا کردند.
 

پایین بودن عمق اکتشافات معدنی

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه انعقاد تفاهم‌نامه بین سازمان فضایی ایران و ایمیدرو با هدف شناسایی، تهیه و معرفی داده‌های معدنی خبر داد.
 

ایمیدرو و سازمان فضایی ایران تفاهمنامه همکاری امضا می کنند/ غریب پور: شناسایی ظرفیت های عظیم معدنی در قالب اجرای طرح آمایش سرزمین

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از برنامه انعقاد تفاهمنامه بین سازمان فضایی ایران و ایمیدرو با هدف شناسایی، تهیه و معرفی داده های معدنی خبر داد.
 

درآمد بالای ماهواره‌های HTS/ درآمد 500 میلیون دلاری این ماهواره در خاورمیانه و آفریقا

می متالز - مدیر کل فناوری اطلاعات سازمان فضایی ایران با اشاره به درآمد بالای ماهواره‌های HTS گفت: درآمد منطقه خاورمیانه و آفریقا تا سال 2015 با رشد سریعی همراه بوده که به 500 میلیون دلار نیز می رسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما