خبر
بانک ها   مصالح ساختمانی  

گزارش پیشرفت طرح تامین اعتباری مصالح ساختمانی

می متالز - مدیرعامل بانک مسکن در بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان، با حضور در غرفه بانک مسکن، آخرین وضعیت مراحل پیشرفت طرح «تامین اعتباری مصالح ساختمانی» و گام‌های باقیمانده تا تصویب و اجرای آن را تشریح کرد.

به گزارش می متالز، رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک مسکن درباره طرح تامین و ارائه کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی اظهار کرد: اقدامات زیرساختی در حال انجام است و تلاش ما بر این است که تا شهریور راه‌اندازی شود. در مکانیزم این طرح، چند عنصر کلیدی وجود دارد که نقش اصلی را دارند که هم شامل افرادی مانند انبوه‌ساز یا تولیدکننده مصالح و بنکدار (عمده‌فروش) در بازار مصالح ساختمانی می‌شود و هم محصولاتی مانند آهن، تیرآهن، میلگرد و سیمان را دربر‌می‌گیرد که مصرف بالایی در ساخت‌وساز دارد. مدیرعامل بانک مسکن در ادامه افزود: در حال شناسایی فعالان اثرگذار بخش مسکن و ساختمان در این چرخه هستیم و بانک عامل کار خود را با این افراد آغاز خواهد کرد. کارگروه شناسایی افراد مشمول این طرح تشکیل شده و ملاک شناسایی آنها، داشتن کارکرد بالا در کسب‌و‌کار مربوطه است؛ به‌گونه‌ای‌که هر سازنده یا تولیدکننده مصالح و دیگر فعالان صنعت ساختمان که در این چرخه، از کارکرد بالاتری برخوردار باشند، مشمول دریافت کارت اعتباریمصالح ساختمانی خواهند شد. رحیمی‌انارکی با اشاره به گزارش اخیر بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در تیرماه ادامه داد: در چند منطقه تهران متوسط قیمت مسکن در تیرماه نسبت به ماه خردادماه روند کاهشی داشته است که سیگنال خوبی برای بازار مسکن است. انارکی در ادامه درباره مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار مبنی‌بر افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن نیز گفت: آنچه در شورای پول و اعتبار تصویب شد، افزایش سقف تقسیط سهم‌الشرکه بود. این شورا ارقامی را به‌عنوان سقف تسهیلات ساخت مسکن تصویب و اعلام کرد که شامل ۱۶۰ و ۲۵۰ میلیون تومان است و به سازنده داده می‌شود ضمن اینکه قابل تقسیط و انتقال به خریدار است، اما برای افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن، هیچ مصوبه‌ای نداشته‌ایم و سقف‌های قبلی این تسهیلات کماکان باقی است. وی افزود: پیشنهادهای قبلی بانک مسکن به بانک مرکزی نیز همچنان به‌صورت پیشنهاد باقی مانده است. انارکی درباره روند پرداخت تسهیلات مسکن نیز گفت: عملکرد بانک در سال جاری خوشبختانه نسبت به سال گذشته در زمینه پرداخت تسهیلات مسکن مثبت بوده و مجموع تسهیلاتی که پرداخت شده افزایش پیدا کرده است که البته قسمت عمده این رشد در حوزه مسکن بوده است.

کد خبر: 48409
تاریخ: 1398/05/13 - 13:20
منبع: دنیای اقتصاد

بانک مسکن  مصالح ساختمانی  رحیمی انارکی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دبیر انجمن انبوه سازان تهران:

گاهی اوقات بانک‌ها عاملی برای گرانی مسکن هستند / بی تاثیری نقش کارت مصالح ساختمانی در کاهش قیمت مصالح

می متالز - رهبر گفت: به دلیل سود متعارفی که در حوزه مسکن وجود دارد برخی اوقات بانک‌ها اجازه کاهش قیمت مسکن را نمی‌دهند.
 

پودر سنگ و کاربردهای آن در صنایع و ساختمان‌سازی

می متالز - پودر سنگ که به آن خاک سنگ نیز گفته می‌شود، یکی از محصولات جانبی در سنگبری‌ها به‌شمار می‌رود. تولید این ماده به دو روش طبیعی و صنعتی انجام می‌شود.
 وضعیت نبض بازار بالادست ساخت‌وساز

تورم زمین هم چرخش کرد

می متالز - افت تورم فصلی در بازار املاک پایتخت، به «زمین» رسید.
 

همه تسهیلات بانکی از محل بازگشت مطالبات قبلی پرداخت شد

می متالز - رییس اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن گفت: در سال گذشته ۱۰۰ درصد تسهیلات بانکی پرداخت شده از محل بازگشت مطالبات تسهیلات قبلی تامین شده است.
 

تهیه نقشه تامین مالی طرح اقدام ملی

می متالز - مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن از تهیه نقشه عملیاتی برای تامین مالی طرح اقدام ملی در بانک مسکن خبر داد.
 

پرداخت به‌ موقع اقساط، کلید خانه دیگری می‌شود

می متالز - رییس اداره کل پیگیری وصول مطالبات بانک مسکن گفت: در سال گذشته ۱۰۰ درصد تسهیلات بانکی پرداخت شده از محل بازگشت مطالبات تسهیلات قبلی تامین شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما