خبر
بانک ها   مصالح ساختمانی  

گزارش پیشرفت طرح تامین اعتباری مصالح ساختمانی

می متالز - مدیرعامل بانک مسکن در بازدید از نمایشگاه صنعت ساختمان، با حضور در غرفه بانک مسکن، آخرین وضعیت مراحل پیشرفت طرح «تامین اعتباری مصالح ساختمانی» و گام‌های باقیمانده تا تصویب و اجرای آن را تشریح کرد.

به گزارش می متالز، رحیمی انارکی، مدیرعامل بانک مسکن درباره طرح تامین و ارائه کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی اظهار کرد: اقدامات زیرساختی در حال انجام است و تلاش ما بر این است که تا شهریور راه‌اندازی شود. در مکانیزم این طرح، چند عنصر کلیدی وجود دارد که نقش اصلی را دارند که هم شامل افرادی مانند انبوه‌ساز یا تولیدکننده مصالح و بنکدار (عمده‌فروش) در بازار مصالح ساختمانی می‌شود و هم محصولاتی مانند آهن، تیرآهن، میلگرد و سیمان را دربر‌می‌گیرد که مصرف بالایی در ساخت‌وساز دارد. مدیرعامل بانک مسکن در ادامه افزود: در حال شناسایی فعالان اثرگذار بخش مسکن و ساختمان در این چرخه هستیم و بانک عامل کار خود را با این افراد آغاز خواهد کرد. کارگروه شناسایی افراد مشمول این طرح تشکیل شده و ملاک شناسایی آنها، داشتن کارکرد بالا در کسب‌و‌کار مربوطه است؛ به‌گونه‌ای‌که هر سازنده یا تولیدکننده مصالح و دیگر فعالان صنعت ساختمان که در این چرخه، از کارکرد بالاتری برخوردار باشند، مشمول دریافت کارت اعتباریمصالح ساختمانی خواهند شد. رحیمی‌انارکی با اشاره به گزارش اخیر بانک مرکزی از تحولات بازار مسکن در تیرماه ادامه داد: در چند منطقه تهران متوسط قیمت مسکن در تیرماه نسبت به ماه خردادماه روند کاهشی داشته است که سیگنال خوبی برای بازار مسکن است. انارکی در ادامه درباره مصوبه اخیر شورای پول و اعتبار مبنی‌بر افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن نیز گفت: آنچه در شورای پول و اعتبار تصویب شد، افزایش سقف تقسیط سهم‌الشرکه بود. این شورا ارقامی را به‌عنوان سقف تسهیلات ساخت مسکن تصویب و اعلام کرد که شامل ۱۶۰ و ۲۵۰ میلیون تومان است و به سازنده داده می‌شود ضمن اینکه قابل تقسیط و انتقال به خریدار است، اما برای افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن، هیچ مصوبه‌ای نداشته‌ایم و سقف‌های قبلی این تسهیلات کماکان باقی است. وی افزود: پیشنهادهای قبلی بانک مسکن به بانک مرکزی نیز همچنان به‌صورت پیشنهاد باقی مانده است. انارکی درباره روند پرداخت تسهیلات مسکن نیز گفت: عملکرد بانک در سال جاری خوشبختانه نسبت به سال گذشته در زمینه پرداخت تسهیلات مسکن مثبت بوده و مجموع تسهیلاتی که پرداخت شده افزایش پیدا کرده است که البته قسمت عمده این رشد در حوزه مسکن بوده است.

کد خبر: 48409
تاریخ: 1398/05/13 - 13:20
منبع: دنیای اقتصاد

بانک مسکن  مصالح ساختمانی  رحیمی انارکی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

وام ۱۶۰ میلیونی مسکن یکم چه زمانی افزایش می‌یابد؟

می متالز - بعد از افزایش وام بدون سپرده خرید مسکن تا سقف ۲۴۰ میلیون تومان، اکنون زمزمه افزایش وام ۱۶۰ میلیونی صندوق پس‌انداز مسکن یکم نیز مطرح است. این وام که سود بازپرداختش تا نصف وام اوراق است و افزایش آن می‌تواند اوضاع متقاضیان خود را بهبود بخشد، ولی با اما و اگرهایی در نحوه‌ تامین منابع صندوق مواجه است که اگر تضمین نشود احتمال تحقق افزایش آن در آینده نزدیک کم خواهد بود.
 

احتمال افزایش مبلغ وام مسکن یکم

می متالز - معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات پس‌انداز مسکن یکم از سوی وزارت راه و شهرسازی به بانک مرکزی ارائه شده و منتظر اعلام نتیجه هستیم.
 مدیرعامل کارگزاری بانک مسکن:

بازار شاهد حمایتی فراتر از قانون گذاری از سوی نهاد ناظر است

می متالز - به لحاظ بنیادی شرکت ها توانستند گزارش های سه ماهه سوم را در مقایسه با سه ماهه اول سال، تقریبا به صورت مشابه منتشر کنند و تداوم فروش، صادرات و عملکرد موثر بنگاه ها موجب رشد بازار سرمایه شد.
 

پرداخت وام مسکن توسط سایر بانک‌ها متوقف شد

می متالز - مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه افزایش سقف تسهیلات مسکن از محل اوراق، مانع رکود بیشتر مسکن شده و قدرت خرید را تقویت می‌کند، گفت: عدم پرداخت تسهیلات مسکن از سوی سایر بانک‌ها به دلیل طولانی شدن بازگشت سرمایه است.
 

شعب بانک مسکن اجازه دریافت ضمانت برای پرداخت وام ندارند

می متالز - مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه شعب بانک به هیچ عنوان اجازه مطالبه ضمانت از متقاضیان دریافت وام را ندارند، گفت: مردم در صورت مشاهده، موارد را به بانک مسکن گزارش کنند.
 

تکمیل ۱۵ هزار مسکن مهر پردیس تا پایان سال

می متالز - مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از تکمیل ۱۵ هزار واحد مسکن مهر در این شهر تا پایان سال خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما